O zdrowiu

Cykl życia penisa

Cykl życia penisa

Nie jest tajemnicą, że funkcje seksualne mężczyzny spadają wraz z wiekiem. Gdy spada poziom testosteronu, więcej czasu zajmuje pobudzenie penisa. Trzeba też dłużej czekać na orgazm i oczywiście kolejną erekcję. Wiek przynosi też znaczny spadek ilości nasienia i jakości plemników. Z wiekiem wyraźnie wiążą się zaburzenia erekcji i impotencja. Największy spadek potencji notowany jest w wieku 40 – 70 lat.

 

Z wiekiem mężczyźni narażeni są również na stopniowe pogarszanie się czynności układu moczowego. Strumień moczu mężczyzny słabnie z upływem czasu na skutek osłabionych mięśni pęcherza. Do tego dochodzi przerost gruczołu prostaty.

A to jeszcze nie wszystko.

Najnowsze badania potwierdzają, że sam penis ulega istotnym zmianom co ma bezpośredni wpływ na życie seksualne. Proces zaczyna się około 30 roku życia dla większości facetów. Zmiany obejmują:

 

Wygląd

Istnieją dwie główne zmiany. Żołądź stopniowo traci swój purpurowy kolor, to wynik zmniejszonego przepływu krwi. Kolejną widoczną zmianą jest powolna utrata owłosienia łonowego. To związane jest z obniżaniem się poziomu testosteronu.

 

cykl zycia

 

Rozmiar penisa

Przyrost masy ciała jest częstym zjawiskiem dojrzewania mężczyzny. Z czasem, szczególnie przy braku odpowiedniej aktywności fizycznej, tłuszcz gromadzi się na dolnych częściach brzucha, co powoduje pozorną, ale widoczną zmianę wielkości penisa. Nagromadzenie dużaj ilości tłuszczu sprawia, że wał prącia wygląda na krótszy.

W takim przypadku jednym sposobem na poprawę wizualną jest działanie w kierunku zmniejszenia wagi ciała.

Oprócz tego pozornego skurczu (co jest odwracalne) penis zwykle poddawany jest procesowi rzeczywistego (nieodwracalne) zmniejszenia rozmiarów.

Redukcja - zarówno w długości i grubości - zazwyczaj nie jest dramatyczna, ale może być zauważalna. Penis we wzwodzie może skrócić się nawet o 2,5 cm u mężczyzny w wieku 60 lat, w porównaniu z wielkością jaką miał w wieku lat 30.

Panowie, narządy nieużywane ulegają zanikowi.

 Reklama

feromony skuteczne