Żyć Dobrze

Czego boisz się najbardziej?

Czego boisz się najbardziej?

Posiadając wiedzę na temat strachów własnych i osób, z którymi obcujesz, możesz w ogólny sposób określić pewne cechy osobowości. Oczywiście należy potraktować to z przymrużeniem oka, choć wielu fachowców uważa, że informacje te dają nawet 50% pewność.

 

Zacznijmy więc zabawę i zobaczmy co o nas mówią niektóre, popularne strachy. Czy najbardziej boisz się:

Jazdy windą

To nie tylko obawa przed niemożnością wydobycia się na zewnątrz w przypadku awarii lub jazdą z nieznanym współpasażerem. To również niechęć do korzystania z niektórych urządzeń technicznych. Osoba taka jest samodzielna i lubi liczyć na własne siły, a nie być uzależniona od czynników zewnętrznych, w tym również od techniki.

Burzy

Osoba taka obawia się tylko sił przyrody, do ludzi zaś ma bezgraniczne zaufanie. Jest niezwykle żywotna i towarzyska, ale obca jej jest refleksja. Mimo pozorów pewności siebie potrzebuje opieki i trwałego uczucia.

Dentysty

Wskutek jakiegoś nieprzyjemnego przeżycia w dzieciństwie łatwo ulega obawom, a nawet przerażeniu. Osobowość raczej tchórzliwa, choć stara się być odważna. Cechuje ją wierność, ale i podejrzliwość.

Duchów

Osoba nieco przesądna i zabobonna. Łatwo ulega wpływom innych osób. Najczęściej jest to konsekwencją błędów wychowawczych. Lubiąca marzyć o miłości, często nierealnej. Bardzo łagodna.

Zaskoczenia

Typ bardzo wrażliwy i z natury lękliwy. Nie lubi tzw. głupich kawałów nie spoufala się łatwo z innymi. Na co dzień trzyma się swoich zasad moralnych. Jest to osoba sprawiedliwa i obiektywna.

Zgrzytu

Boi się właśnie takich dźwięków. Jest to niewątpliwie objaw nerwowości i wybuchowości. Na ogół osoba taka odznacza się surowością w ocenie postępowania innych lub brakiem tolerancji dla określonych zachowań. W przypływie dobrego humoru zmienia się radykalnie. Często bardzo uzdolniona muzycznie.

Jaskini, lochów

Sądzi, że gdyby weszła do wnętrza, zaczęłaby się dusić. Ceni swobodę, nieprzejednana wobec przeciwników. Cechuje ją przy tym niezdyscyplinowanie i wrodzony bunt przeciwko wszelkim rygorom narzucanym z góry. Dużą rolę w jej życiu odgrywają nastroje.

Wysokości

To nie zawroty głowy, lecz lęk przed upadkiem powoduje jej strach. Osoba trochę niedojrzała, przewrażliwiona i mało wysportowana. Nie potrafi pogodnie i spokojnie patrzeć na życie. Często martwi się na zapas.

Ćmy lub pająka

Reaguje na ich widok nie tylko ze wstrętu. Zdaniem psychologów jest to ukryty lęk przed mężczyzną (w przypadku kobiet). Osoba uczuciowa, wyniosła, trochę zamknięta w sobie. Współmałżonek musi być bardzo cierpliwy. Kocha dzieci.

Samotności

Typ kobiety, która zagląda nawet pod łóżko i nie zmruży oka, dopóki jest sama w domu. Brakuje jej pewności siebie, jak również zaufania do ludzi. W sprawach uczuciowych jest prostolinijna i szczera.

Myszy

Nie znosi sytuacji zaskakujących i żywo reaguje na niespodzianki. Typ bardzo kobiecy, impulsywny, ulegający nastrojowi i uzewnętrzniający to. Rozsądek nie należy do jej mocnych stron. Nieśmiała.

Ciemności

Pozornie pewna siebie. Gdy tylko znajdzie się w ciemności, traci animusz i staje się bojaźliwa jak dziecko. Nie miała łatwego dzieciństwa. Lubi sytuacje jasne. Osoba szlachetna i uczynna.

A czego ty boisz się najbardziej?