Intymność

Czego pragnie kobieta

Czego pragnie kobieta

Kobiety, zanim się zgodzą na pójście z kimś do łóżka, z reguły wymagają spełnienia większej ilości wstępnych warunków, niż to jest w przypadku mężczyzn. Wymagają spełnienia większej ilości kryteriów, które mogą okazać się do spełnienia trudniejsze niż mogłoby się wydawać .

 

Pytanie „czego pragnie kobieta?" jest w samym założeniu pytaniem bez odpowiedzi

Każdy z nas ma inne pragnienia co na wprost kwalifikuje je jako bezsensowne. Niemniej są ludzie, którzy uważają, że można na nie odpowiedzieć w sposób ogólny. Przejdźmy zatem do ogólnych odpowiedzi.

Jakie są te wspomniane na wstępie kryteria? Oto kilka spośród najbardziej powszechnych:

  1. Fizyczne bezpieczeństwo.

  2. Emocjonalny związek.

  3. Zaufanie.

  4. Przeznaczenie.

  5. Poddanie się czemuś większemu niż ona sama.

  6. Emocjonalna różnorodność.

Fizyczne bezpieczeństwo jest dla kobiety ważne, ponieważ rzadko kiedy kobieta traci z pola widzenia fakt, że jest fizycznie krucha. Niemal każdy mężczyzna, którego spotyka, mógłby ją fizycznie zdominować. Jedną z najważniejszych funkcji męskiego partnera jest ochranianie kobiety, zaś potrzeba posiadania koło siebie zdolnego obrony mężczyzny, na ogół ma dla kobiety niemałe, choć nie zawsze uświadomione, znaczenie.

Mówienie o fizycznym bezpieczeństwie bezpośrednio na ogół wywołuje myśli właśnie o fizycznym zagrożeniu, które mogą sprawić, że zacznie się ciebie bać, zatem znacznie lepiej jest mówić o relaksie i komforcie. Oba te stany implikują także fizyczne bezpieczeństwo, jednocześnie nie nasuwając myśli o upadku z wysokiej skały albo napaści w czasie podchodzenia do swego samochodu na parkingu.

„Przeznaczenie" i „poddanie się" są szczególnie ważne. Seks potrafi być dla kobiet sprawą tak pełną znaczenia, tak niebezpieczną i potężną, że łatwiej przychodzi jej go zaakceptować, jeśli przedtem wyrzeknie się osobistej odpowiedzialności.

Dlatego będzie racjonalizowała całą sytuację w taki na przykład sposób: seks nie był przecież jej pomysłem, był twoim pomysłem - po prostu tak się stało. To było przeznaczenie. Nikt tego nie planował, coś ją zniewoliło. Jej namiętności były nie do opanowania. To się po prostu zdarzyło. Widać, tak się stać miało.

Ukazuje to także kobiecą skłonność do dawania przewagi temu, co irracjonalne i nielogiczne oraz do ich wiary w to, że nieznane bez trudu unieważnia wszelkie ludzkie plany. Kobiety przeważnie wierzą, że kiedy coś jest niezaplanowane, kiedy jakaś nieznana siła opanowuje ludzkie myśli i zamiary, wtedy wszystko staje się ważniejsze i prawdziwsze.

To pojęcie przeznaczenia jest w istocie tak powszechnie przez kobiety stosowane, iż wydaje się ono być wbudowaną w ich psychikę kategorią, wbudowanym kryterium, wbudowanym testem, który aplikują wobec własnych odczuć na temat związków uczuciowych. Kiedy kobieta czuje, że jakaś seksualna sytuacja jest naprawdę, ale to naprawdę, dobrą rzeczą, wtedy tak właśnie miało być. Jeśli przestanie odczuwać, że dana sytuacja jest naprawdę dobra, wtedy okazuje się, że jednak tak być nie miało.

Poddanie się to coś podobnego - seks dla kobiet to coś, co powinno być oddaniem się czemuś zniewalającemu: zniewalającej namiętności, czemuś, co jest do tego stopnia właściwe, że ona po prostu nie ma wyboru.

A w najgorszym już razie jej jedyna decyzja powinna dotyczyć tego, czy i kiedy ona dostrzeże nieuchronność tej sytuacji. Mimo że to raczej nie jest najpopularniejszy w ostatnich czasach pogląd, to w realnym świecie, w praktyce, większość kobiet, aby odczuwać tak mocno, jak tego pragną, musi czuć, że to jakaś zewnętrzna siła wywołuje kolejne zdarzenia - że jest jedynie biernym obiektem, zaś los, przeznaczenie, namiętność albo zniewalająco silny mężczyzna bierze na siebie całą odpowiedzialność za to, co ona czuje. Kobieta pragnie czuć, że to, z czym ma do czynienia jest tak potężne, iż ona sama może pozostać bierna i tylko rozkoszować się bogactwem uczuć, które ta zniewalająca siła w niej wzbudza.

Kobiety lubią używać swych „emocjonalnych muskułów" - lubią czuć się szczęśliwe i smutne, dumne i upokorzone, chciane i niechciane. Jeśli będziesz w niej próbował wzbudzać wyłącznie miłe i przyjemne emocje, szybko się znudzi. Poczuje, że brak jej wyzwań, że ten związek jest jakoś niepełny, a ona nie musi się ani za bardzo starać, ani rozwijać. Co więcej, wszelkie negatywne emocje stanowiące część danego związku, często uwiarygodniają w kobiecych oczach jego głębię i znaczenie.

Kiedy kobieta zrywa z mężczyzną, na ogół nie jest to z powodu negatywnych emocji, jakie on w niej wzbudzał - zazwyczaj jest tak dlatego, że wzbudzanie w niej przez niego pozytywne emocje nie były dość silne.

Kobieta zazwyczaj tęskni do poczucia bezpieczeństwa, dlatego pociąga ją „siła" (np. dominacja) i często pragnie czuć, że mężczyzna, z którym jest związana jest silny. Dość często paskudne zachowanie to tylko próba sprowokowania cię do wykazania dominacji. Ponieważ kobieta pragnie, byś był „silny", zazwyczaj będzie ci dostarczała okazji do wykazania siły i zdobycia jej szacunku. Może to uzyskać odgrywając bezradną, potrzebującą, Zagubioną małą dziewczynkę, drocząc się z tobą i zapraszając cię, byś w rewanżu sam się z nią zaczął droczyć. Albo też odgrywając kłótliwą, wrogą i nieskłonną do współpracy.

Kobieta identyfikuje się z „siłą" swojego mężczyzny, czyli jego agresywność, zdecydowanie, zaradność sprawiają jej żywą przyjemność.

Często stosuje się to także do jego „silnych" zachowań w stosunku do niej samej. Kobieta często interpretuje twoją zdolność do przejawiania agresji, zdecydowania, dominacji, antypatyczności wobec niej, jako miarę tego, jak skutecznie będziesz w stanie ją obronić przed agresją kogoś innego, jeśli zdarzy się taka konieczność.

Poza emocjonalną różnorodnością i poczuciem, że znajduje się na emocjonalnej kolejce w lunaparku, razem z poczuciem, że poddaje się czemuś większemu od siebie, kobiety są często zainspirowane przez rywalizację, a szczególnie rywalizację o konkretnego mężczyznę. Nie zapominaj, że podczas gdy mężczyzna na ogół pragnie mieć ogromną ilość pięknych kobiet oraz więcej i więcej zewnętrznych doświadczeń, kobiety są raczej zainteresowane jednym, nieskończenie głębokim doświadczeniem - czyli złapaniem mężczyzny, który potrafiłby doprowadzić ją do coraz potężniejszych przeżyć emocjonalnych. Dlatego też kobiety pragną tego jedynego idealnego faceta - i często rywalizują o niego z innymi kobietami.

Zanim się seksualnie zaangażuje i zacznie przeżywać wszystkie te potężne emocje, które seks potrafi w kobiecie wzbudzić, efektywną metodą jest dla kobiety opieranie się na ocenie innych kobiet. W tej początkowej fazie opinia przyjaciółek i innych kobiet z twojego otoczenia będzie miała na nią ogromny wpływ. I jeśli istnieją oznaki, że inne kobiety uznają cię za atrakcyjnego, od razu stajesz się cenniejszy.

Kobieta wreszcie ma z reguły poczucie, że tam gdzieś jest ten jedyny - idealnie do niej pasujący facet, który potrafiłby sprawić, że poczuje się zmobilizowana, kompletna i spełniona. Pamiętaj, że kobieta zawsze pragnie więcej - pragnie, by jej stale przypominano, że potrafi czuć więcej, głębiej i silniej niż kiedykolwiek dotychczas. Bardzo często samo nawiązywanie do idei przeżywania czegoś więcej stworzy silny związek emocjonalny.