Żyć Dobrze

Czy da się namierzyć telefon

Czy da się namierzyć telefon, który zgubiliśmy?

Utrata telefonu to stresujące przeżycie, ale istnieje sposób, aby to trochę złagodzić. Weź głęboki oddech i użyj wbudowanych narzędzi do odnalezienia zaginionego telefonu. Nasze telefony są z natury osobiste, strzegą naszych najgłębszych tajemnic i danych osobowych. Dodaj do tego fakt, że utrata telefonu jest kosztownym doświadczeniem, a to uczucie jest spotęgowane.

Śledź swój telefon za pomocą konta Google

Nasz pierwszy sposób na znalezienie zgubionego smartfona z Androidem jest najłatwiejszy na liście. Jest to również najczęstsza metoda znajdowania zaginionego Androida. Google jest właścicielem Androida, więc wszystkie są dostarczane z preinstalowanymi niektórymi aplikacjami Google, w tym Mapami Google, Gmailem i Sklepem Google Play. Jeśli jesteś zalogowany na swoje konto Google w przeglądarce internetowej komputera, znalezienie swojego Androida jest niezwykle łatwe. Otwórz przeglądarkę internetową na swoim komputerze i przejdź do Google. Następnie wpisz „znajdź mojego Androida” lub „gdzie jest mój telefon”. Więcej rozwiązań na: https://przedsiebiorczosc-24.pl/category/komputery-i-technologia/.

Pierwszym wynikiem wyszukiwania będzie mapa z ostatnią znaną lokalizacją Twojego Androida. Jeśli nie jesteś zalogowany do Google lub korzystasz z komputera znajomego, możesz również przejść do strony Znajdź moje urządzenie Google, zalogować się i stamtąd wyszukiwać. Po znalezieniu lokalizacji zaginionego Androida możesz zrobić kilka rzeczy. Załóżmy, że Twój telefon jest gdzieś w domu, ale nadal nie możesz go znaleźć. Możesz włączyć dzwonek telefonu, nawet jeśli jest wyciszony. Twój telefon będzie dzwonił przez pięć minut, gdy będziesz go szukać.

 

Czy ktoś już zajrzał do mojego telefonu?

Jeśli Twojego telefonu nie ma w domu i musisz go skądś odebrać lub poszukać, możesz go zabezpieczyć, aby nikt nie miał dostępu do Twoich danych. Najpierw ustaw hasło na Androidzie, które tylko Ty możesz odblokować. Może to być pinezka, wzór lub fraza hasła. Następnie wyślij wiadomość do urządzenia dla każdego, kto znajdzie telefon. Możesz dodać numer telefonu, aby ktoś mógł do Ciebie zadzwonić, lub miejsce publiczne, w którym możesz się spotkać, aby odebrać telefon.

Wreszcie, jeśli nie ma szans, abyś ponownie znalazł swój telefon lub został skradziony, możesz usunąć wszystkie dane z telefonu. Używaj tej opcji tylko w ostateczności. Po wyczyszczeniu telefonu nie będzie można ponownie znaleźć urządzenia. Dodatkowo pamiętaj, że jeśli masz w telefonie kartę SD, usunięcie danych z telefonu nie spowoduje usunięcia danych z karty.

Artykuł promocyjny