O zdrowiu

kobieca torebka

Czy kobieca torebka skrywa coś więcej niż leki przeciwbólowe?

Nie bez przyczyny wśród społeczeństwa panuje przekonanie, że w kobiecej torebce można odnaleźć dosłownie wszystko. Oprócz dokumentów często znajdują się w niej przedmioty, które pozornie nie są potrzebne, a jednak tam są! W dzisiejszych czasach torebki, mimo ograniczonej pojemności skrywają tyle rzeczy, że czasami nawet sama właścicielka zadaje sobie pytanie: „Jak to wszystko się tam zmieściło?”. Dzisiaj podejmiemy wyzwanie analizy tego, co najczęściej skrywane jest w kobiecych torebkach i spróbujemy podać powody posiadania danego przedmiotu zawsze przy sobie.

 

 

Elektronika w torebce zawsze obecna

Bez względu na okazję, w kobiecej torebce znajduje się wszelkiej maści elektronika. Smartfon, odtwarzacz MP3, słuchawki, a często nawet dyktafon, masa pamięci Flash, czy dyski przenośne. O tyle, o ile smartfon i odtwarzacz MP3 da się wytłumaczyć w bardzo logiczny sposób, to ciężko dojść do wniosku, dlaczego w torebce znajduje się dyktafon, czy przenośny dysk. Często jest to niewytłumaczalne nawet dla samej właścicielki, ale fakty mówią same za siebie – najczęściej w torebce te rzeczy są. Ponadto obecne są również wszelkiej maści ładowarki do przechowywanych przedmiotów na wypadek, gdyby wbudowany akumulator nie miał już energii.

 

Notes i długopis – czy aby na pewno?

Długopis i notes to najczęściej wymieniane we wszelkich sondach przedmioty przechowywane w damskiej torebce. Z pozoru nie ma w tym nic dziwnego, zwyczajny notes i długopis do wszelkiego typu zapisków, notatek. Jednak po pewnym czasie notesik może zamienić się w kilkadziesiąt luźno rozrzuconych w torebce karteczek, które ciężko jest ogarnąć wzrokiem. Powstaje wtedy istny bałagan i problem, który często jest czasochłonny do wyeliminowania. Jest to pierwszy krok do torebkowego chaosu.

 

Ostre przedmioty, przybory do makijażu – wszystko na miejscu!

 

kobieca torebka rzeczy

 

Tak, w kobiecej torebce można znaleźć ostrze przedmioty. Nie są one jednak przeznaczone do przeprowadzenia czynu prawnie zabronionego. Rzeczy takie, jak scyzoryk szwajcarski, pilnik, nożyczki, czy mały nożyk niezbędne są np. przy piłowaniu paznokci podczas jazdy autobusem, czy stania w kolejce. Nożyk wielkości kieszonkowej również w niektórych sytuacjach jest potrzebny.

Nie można zapominać o makijażu, który czasami trzeba poprawić, aby dobrze wyglądać przy kontakcie z szefem, czy nawet w trakcie zwykłego robienia zakupów. Z tego względu torebka damska skrywa również przedmioty potrzebne do wykonania makijażu. Nie są to, na szczęście, wszystkie przybory do makijażu znajdujące się w kolekcji, a jedynie ich część, która pomoże, gdy nastanie czarna godzina. Wszystko zamknięte jest w dobrze wyposażonej kosmetyczce, a rzeczy, jak puder, szminka, czy cień do powiek luźno spoczywają na dnie torebki, nie koniecznie będąc w tym samym miejscu, gdzie zostały odłożone.

 

Medykamenty – co na ból mięśni?

Kobieca torebka nie mogłaby obejść się bez różnego typu medykamentów, głównie przeciwbólowych. Część zażywana jest na bóle mięśni, inne zaś na ból pleców. Wszystko jednak powinno zostać skonsultowane z lekarzem, ponieważ mogą wystąpić skutki uboczne w określonych przypadkach. Jako przykład leku przeciwbólowego, który może pomóc kobiecie w przypadku wystąpienia nagłego bólu głowy lub mięśni jest Aspirin, czyli popularna aspiryna.

Ból głowy, mięśni i pleców - jak sobie radzić?

Poza wcześniej wymienionymi dolegliwościami może również pomóc na ból złożony, jak bóle głowy i ból mięśni pleców, co często zdarza się, gdy przeciążymy swój organizm. Przed każdorazowym zastosowaniem należy jednak przeprowadzić dokładną konsultację z lekarzem, lub farmaceutą. To właśnie ze względu na zalecenia i możliwości tak często występuje ona w torebce.

Aspiryna to nic innego jak kwas acetylosalicylowy, który znany jest już od wieków pod różnymi postaciami. Historycy na podstawie odkrytych zapisów, nawet na papirusie odkryli, że ludy starożytne przygotowywały wywary z roślin bogatych w główny składnik budujący ten kwas. Wywary i ekstrakty były sporządzane aż do roku 1853, kiedy to powstała pierwsza tabletka aspiryny. Jako lek przeciwbólowy został opatentowany w 1901 roku w Stanach Zjednoczonych.

 

Kobieca torebka to dla mężczyzn istna komnata tajemnic. Jej wnętrze skrywa często wiele przedmiotów, które tylko na pozór są nieprzydatne. W rzeczywistości nigdy nie wiadomo, kiedy nadejdzie czas ich użycia

Artykuł partnera