Żyć Dobrze

Czy kobiety lubią komplementy?

Czy kobiety lubią komplementy?

Wylewność w prawieniu komplementów jest w mniemaniu mężczyzn częścią drogi do zdobycia kobiety. Wydaje im się, że podkreślając jej urodę, zostaną hojnie wynagrodzeni. Czy zatem kobiety lubią komplementy? Na pewno tak.

 

Faktycznie wiele z nich żywi się poświęcaną im uwagą oraz prawionymi komplementami. Czują się dzięki temu lepsze i potężniejsze. Jest to dla nich swoiste doładowywanie własnego ego. Jednak wcale nie oznacza to, że przyciągniesz uwagę kobiety, mówiąc jej komplementy.

Musisz wziąć pod uwagę jeden zasadniczy fakt:

 

Atrakcyjne kobiety otrzymując komplementy w różnorodnych formach każdego dnia, najzwyczajniej w świecie do nich przywykły

Kiedy więc kolejny mężczyzna w czasie rozmowy zacznie wychwalać jej urodę, to nie wykaże się on niczym nadzwyczajnym. Co więcej, może to powodować jej irytację, gdyż po raz kolejny ktoś zwraca uwagę na jej urodę, a nie widzi jej „duszy".

Postępując w ten sposób nie wyróżniasz się niczym od innych facetów i narażasz na trywialność. Pamiętaj, jeśli zostajesz sprowadzony w jej mniemaniu do miana zwykłego faceta, to nie możesz liczyć, że spotka cię nadzwyczajna niespodzianka.

W związku z tym, jeśli zaczniesz rozmawiać z atrakcyjną dziewczyną i powiesz: „ Wow, jesteś naprawdę piękna" itd., to najprawdopodobniej nie otrzymasz w zamian nic więcej niż słowo „dziękuję". Ona dostała kolejne potwierdzenie poczucia własnej wartości, a ty pokazałeś jej, że jesteś taki sam jak inni faceci, którzy ją uwielbiają za cechy fizyczne.

Jeśli więc chcesz uniknąć umieszczenia w szufladce z napisem „przeciętniak" lub „taki jak inni faceci" to musisz pamiętać o tym, by nie zachowywać się jak większość.

Nie oznacza to jednak, że masz w ogóle nie stosować komplementów. Owszem, są one przydatne, ale w odpowiednim wydaniu i nigdy nie w nadmiarze. Jeśli nie poznaliście się jeszcze, a chcesz pokazać, że jesteś inny i widzisz w niej coś więcej niż tylko urodę, to komplement jest na to najlepszym sposobem.

Będąc z kolei pospolitym, możesz nie mieć szansy na dalsza rozmowę. Dlatego też, komplement jest dobry na rozpoczęcie konwersacji. Nie może on jednak stać się istotną częścią rozmowy. Ma być przy tym na tyle oryginalny, by nie zaszufladkować Cię do grupy mało interesujących facetów. Aby to się powiodło, musisz w ciekawy sposób pochwalić ją za coś, co nie traktuje o jej urodzie.

komplement kobieta

 

Do takich niebanalnych przedmiotów komplementowania należą m.in.: uczesanie, części garderoby, elementy biżuterii, sposób poruszania się. Jednak pamiętaj, jeśli komplementujesz ubiór kobiety, to mów jak ona w tym wygląda a nie, jak wygląda jej strój!

Nie pokazuj słabości w komplementach. Nigdy nie okazuj, że na nią nie zasługujesz myśląc, że ona się zlituje i zaprosi Cię do siebie. Taktyka na nieśmiałego potrafi być skuteczna, ale to wyższa szkoła jazdy. Stosować ją można wtedy, gdy uprzednio udowodniłeś jej podświadomie w wystarczający sposób, że do nieśmiałych nie należysz.

Podsumowując. Kobiety rzeczywiście lubią komplementy. Jednak, jeśli chcesz by kobieta poczuła „magiczne przyciąganie", to nie przesadzaj z nimi. Stosuj zaś takie, które dążą do czegoś więcej niż te, które otrzymuje na co dzień.