Intymność

Czy mój penis odpowiedni rozmiar i kształt

Czy mój penis ma odpowiedni rozmiar i kształt?

Penis jest jak człowiek, każdy inny. Tak jak ludzie się różnią, tak i penisy mogą różnić się wielkością i kształtem, oraz całą masą szczegółów, które ciężko wychwycić na pierwszy rzut oka.

 

Jaki jest średni rozmiar penisa?

Średnia długość penisa wynosi:

•    około 5-10 cm (2,5 do 4 cali) w stanie spoczynku
•    około 12-19 cm (5 do 7 cali) we wzwodzie

Określenie wielkości penisa we wzwodzie nie stanowi większego problemu, jednak gdy znajduje się w stanie spoczynku ciężko stwierdzić jaki duży będzie po uzyskaniu wzwodu. Zazwyczaj te mniejsze w stanie spoczynku po osiągnięciu wzwodu spokojnie osiągają żądany rozmiar w czasie erekcji.

Wielu mężczyzn obawia się, że ich penis jest zbyt mały. Patrząc na swojego penisa z góry, wydaje się mniejszy niż jest w rzeczywistości. W przypadku nadwagi jego podstawy zostaną ukryte przez tkankę tłuszczową okolicy brzucha.

Na rozmiar penisa mogą mieć wpływ także inne rzeczy. Na przykład gdy zmarzniesz lub poczujesz lęk, twój penis może się chwilowo zmniejszyć.

 

Czy rozmiar penisa wpływa na sprawność seksualną?

Niektórzy uważają, że mężczyźni z dużymi penisami są w stanie lepiej zaspokoić swoje partnerki. Jednak nie do końca jest to prawdą. Wiele czynników, takich jak rozumienie i reagowanie na potrzeby i życzenia twojej partnerki są ważniejsze dla satysfakcjonującego życia seksualnego niż wielkość jakiejkolwiek części ciała.

 

Czy to normalne, że penis jest zakrzywiony?

Lekkie zakrzywienia penisa w stanie wzwodu, niezależnie od tego, czy w górę, w dół, czy na boki, nie są żadnym problemem. Jest to zjawisko dość powszechne.

Jednakże, jeśli wygięcie penisa powoduje  problemy, takie jak na przykład ból podczas seksu, lub wyczuwasz na nim jakieś nieprawidłowości, guzki czy inne niepokojące zjawiska – skorzystaj z porady lekarza. Nie ma się czego wstydzić. Dla lekarza to taka sama część ciała jak każda inna.

Bo tak naprawdę z penisem nie ma żartów. W końcu jest tylko jeden i jak bez niego żyć?