Intymność

Czy nadal całujesz podczas seksu

Czy nadal całujesz podczas seksu?

We wczesnych etapach związku, w trakcie przelotnego romansu, całowanie stanowi bardzo ważny element życia erotycznego. Z czasem jednak całowanie odchodzi na drugi plan, a niekiedy nawet całkiem zapominamy, jak ważne jest to dla naszego życia emocjonalnego i seksualnego.

 

Namiętne pocałunki, zbliżenie warg, dreszcz mocji, podniecenie i cała masa niesamowitych przeżyć, które ciężko opisać - zna to każdy z nas - jednak z czasem związek dwojga ludzi przechodzi do kolejnego etapu – seks staje się rutyną, a całowanie - zbędną stratą kalorii.

W długoterminowych związkach, podczas seksu, przestajemy całować się z partnerką. Taki wniosek wypływa z ankiety przeprowadzonej przez jeden z włoskich portali randkowych.

Potwierdzony jest fakt namiętnego całowania na wczesnym etapie związku, zarówno tego stałego, jak i przelotnego.

Mimo, że uważamy całowanie jako bardzo seksowne, to w związkach długoterminowych jedynie 25% z nas nadal całuje. W przypadku przelotnego związku jest to już 79%.

 

Pocałunki powodują wzrost adrenaliny, pożądania i namiętności, czasami mają nawet większą moc erotyczną niż sam stosunek seksualny

Pocałunek kochanków jest pełen emocji i uczuć. Pocałunek między partnerami długoterminowymi jest nawykiem, często pozbawionym większych emocji.

 

czy czalujesz

 

Co zatem jest przyczyną takiego stanu rzeczy?

Nikt jeszcze nie odważył się jasno sformułować odpowiedzi na pytanie – dlaczego z czasem przestajemy się całować?

Są próby usprawiedliwienia tej sytuacji. Niektórzy uważają, że całowanie nie jest potrzebne do zaspokojenia potrzeb seksualnych, że na poziomie związku długoterminowego nie musimy tracić energii i czasu na całowanie, bo fizyczne zaspokojenie seksualne i tak mamy zagwarantowane. Są jednak i tacy, którzy uważają, że nie każdy wie, jak się dobrze całować.

Możliwe, że są to przyczyny rzeczywiste. Może faktycznie całowanie jest jedynie czymś w rodzaju tańca godowego, a po zdobyciu partnerki nie czujemy już potrzeby przemęczania się.

 

Czy jednak kobiety to akceptują?

To już zapewne zupełnie inna historia.

Niemniej namawiamy was do podjęcia próby przypomnienia sobie tej nieprawdopodobnej przygody z całowaniem. Spróbujcie tego, jako choćby gry wstępnej. Partnerka będzie zadowolona, a może i tobie spodoba się efekt tego, skądinąd niewielkiego, wysiłku.