O zdrowiu

facet u kosmetyczki

Czy panowie powinni korzystać z usług salonów kosmetycznych?

W ostatnich latach wygląd stał się bardzo ważny nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Da się to zauważyć na każdym kroku: w pracy, na zakupach i na ulicy. Panowie zaczęli zwracać większą uwagę na to w co się ubierają, jaką mają fryzurę i w jakim stanie jest ich cera. Wynika to chyba głównie z nacisku, jaki kobiety wywierały na mężczyzn w kwestii większego dbania o siebie. Dzięki temu zwiększyło się grono klientów, którzy korzystają z usług kosmetycznych.

 

Obecnie wiele salonów piękności (w tym salon Angel z Krakowa) wychodzi naprzeciw męskim potrzebom i dostosowuje wykonywane zabiegi do ich skóry. Kiedyś panowie korzystający z usług kosmetycznych budzili spore zainteresowanie i zdziwienie wśród kobiet tam przebywających. W tym momencie mężczyźni nie boją się już odwiedzać salonów kosmetycznych lub fryzjerskich. Choć nadal zdarzają się spojrzenia kobiet, które mogą ich krępować, coraz częściej poddają się zabiegom upiększającym. Wiele salonów kosmetycznych, chcąc zapewnić męskiej części klientów komfort, postanowiło wygospodarować odrębną strefę, z osobnym wejściem tylko dla panów.

W społeczeństwie pojawiają się głosy zarówno zwolenników, jaki i przeciwników męskich zabiegów pielęgnacyjnych. Przeciwnicy twierdzą, że panowie korzystający z usług salonów piękności są mało męscy. Zwolennicy dbania o swój wygląd odpowiadają, że tego typu zabiegi maja na celu podkreślenie i wyeksponowanie ich męskich cech.

Większość mężczyzn oraz kobiet uważa, że panowie powinni odwiedzać salony kosmetyczne w celu poprawienia swojego wyglądu. Pierwszą i najważniejszą przyczyną jest chyba fakt, że kobiety lubią zadbanych mężczyzn. Obecnie nie tylko kobieta powinna podobać się swojemu partnerowi, ale także panowie powinni umieć zadbać o siebie. Każda kobieta chce pochwalić się swoim mężczyzną przed koleżankami i pragnie, żeby wypadł on jak najbardziej korzystnie.

Drugą przyczyną jest to, że mężczyźni zajmujący wysokie, reprezentacyjne stanowiska, powinni prezentować się dobrze. W dzisiejszych realiach praca coraz częściej wymaga od panów nienagannego, zadbanego wizerunku. Praca menadżera, handlowca, nauczyciela lub inna wymagająca kontaktu z ludźmi, często jest oceniana w pierwszym odruchu na podstawie wyglądu. Ważne jest również, aby odpowiednio się prezentować w trakcie imprez towarzyskich, podczas których załatwia się różne biznesowe ustalenia.

Mężczyźni korzystają z usług salonów piękności (np. Angel w Krakowie) nie tylko ze względów estetycznych, ale również czysto higienicznych. Poddają się takim zabiegom jak np. depilacja pach, aby łatwiej im było utrzymać prawidłową higienę ciała oraz ograniczyć nieprzyjemny zapach. Salony kosmetyczne proponują panom zabiegi mające na celu oczyszczenie i nawilżenie skóry twarzy.

Mężczyźni decydują się na nie, ponieważ chronią one przed zanieczyszczeniami i czynnikami zewnętrznymi, a ponadto gwarantują świeżość i nawilżenie skóry. Dużym powodzeniem cieszy się również masaż twarzy, w trakcie którego mężczyzna może na chwilę zapomnieć o codziennych problemach i zrelaksować się. Coraz więcej panów decyduje się także na pedicure lub manicure. Chcą oczyścić swoje paznokcie oraz nawilżyć dłonie, aby były one bardziej zadbane.

Współczesny mężczyzna pragnie czuć się dobrze sam ze sobą, a także podobać się partnerce. Coraz częstsze odwiedziny w salonach kosmetycznych są spowodowane tym, że estetyczny wygląd jest istotny, gdy staramy się o pracę lub chcemy zrobić na kimś pozytywne wrażenie. Poza tym panowie lubią jak zainteresowanie kobiet jest skierowane na nich i nie mają nic przeciwko, żeby chociaż przez chwilę być w centrum uwagi.