Żyć Dobrze

Czy prawdziwy mężczyzna powinien się malować

Czy prawdziwy mężczyzna powinien się malować?

Co facet ma wiedzieć o kosmetykach i które z nich wolno mu stosować? Czy prawdziwy mężczyzna powinien jedynie od czasu do czasu umyć się szarym mydłem? Oto, jakie wymagania ma współczesny świat.

 

Mężczyzna zadbany czy niemęski?

Jedni powiedzą, że facet powinien być takim, jakim go Bóg stworzył, inni stwierdzą, że może robić, co chce, a niezależnie od tego każdy będzie miał własne zdanie. Obecnie coraz częściej mężczyźni sięgają po kosmetyki do niedawna stricte kobiece, co więcej – korzystają z usług pedikiurzystek i manikiurzystek, a także depilują się czy nakładają maseczki. Niewielu jednak przyzna się do tego, że ma kosmetyczkę, a w niej na przykład korektor. Przeciętny mężczyzna chełpi się niewiedzą na temat kosmetycznego świata kobiet i uparcie twierdzi, że jemu nie potrzeba kremu do rąk czy toniku. Prawdziwy facet powinien być spocony i maksymalnie naturalny. Czy to prawda?

 

Mężczyzna jest doskonały i nic nie musi w sobie poprawiać

A jednak coraz częściej czuje taką potrzebę. Modne już kolejny sezon brody nie rosną ładnie same z siebie – konieczne jest ich trymowanie i wyrównywanie. Coraz więcej prawdziwych facetów-drwali chodzi do tak zwanych barberów i korzysta ze specjalnych usług w tej dziedzinie. Co więcej, mężczyźni coraz częściej depilują torsy, pachy czy krocza. Chcą być piękniejsi. To już standard, że dziennikarze czy aktorzy noszą lekki makijaż. Wielu chłopców odważa się również je nakładać, np. do szkoły.

 

czy prawdziwy mezczyzna nie powinien sie malowac 3

 

Metroseksualni panowie coraz częściej pojawiają się na ulicach, a niektórzy nie muszą być homoseksualni, aby chcieć o siebie bardziej dbać niż przeciętny mężczyzna. Pielęgnują paznokcie, nakładają maseczki i stosują kremy pod oczy. To normalni mężczyźni świadomi tego, jak działają kosmetyki.

 

Specjalne kosmetyki dla mężczyzn

Zawartość drogeryjnych półek również świadczy o tym, że współczesny mężczyzna coraz chętniej i otwarciej dba o swoje ciało. Dostępne są już nie tylko balsamy do golenia, wody kolońskie i antyperspiranty. Kremy do twarzy i dłoni czy stóp, masła do ciała i specjalne szampony czy żele pod prysznic mają formułę przystosowaną do męskiej skóry, a często ich zapach konotuje się z męskimi perfumami. Na specjalne fluidy, korektory czy cienie dla mężczyzn jeszcze chyba musisz poczekać, ale sami zainteresowani jakoś sobie radzą… wykradając po prostu kosmetyki z damskich półek. Może czas na strefę unisex?

 

czy prawdziwy mezczyzna nie powinien sie malowac 1

 

Co mężczyzna wie o kosmetykach?

Niektórzy udają, że nie wiedzą nic, a inni wiedzą niewiele, ale ich świadomość regularnie się pogłębia. Okazuje się, że mężczyźni już nie tylko podglądają kobiety, ale również chcą im dorównać. Wielu uznanych makijażystów i stylistów to osobnicy płci męskiej, niekoniecznie homoseksualni. Jeśli nie masz pewności, czy Twój partner czy kolega podbiera Ci kosmetyki, sprawdź jego wiedzę za pomocą tego testu: Facet vs damska kosmetyczka. Weźcie udział w zabawie i rozwiążcie nasz QUIZ!. Może okazać się, że pod dachem masz utalentowanego makijażystę!

 

Artykuł zewnętrzny