Intymność

Czy rozmiar penisa ma znaczenie? Co zrobić, aby pozbyć się kompleksu małego członka?

Czy rozmiar penisa ma znaczenie? Co zrobić, aby pozbyć się kompleksu małego członka?

Czy rozmiar penisa ma znaczenie? To pytanie zadają sobie panowie w różnym wieku, od tych dopiero rozpoczynających swoje życie seksualne po doświadczonych już mężczyzn. Jaka jest na nie odpowiedź i co zrobić, jeśli ma się kompleks małego członka?

 

Choć to kobiety zazwyczaj przodują pod względem ilości kompleksów dotyczących wyglądu zewnętrznego, wielu mężczyzn mierzy się z dość poważnym problemem tego typu - martwią się, czy rozmiar ich członka jest wystarczający. Często porównują się do innych, a jeśli ich penis wydaje im się mały, tracą poczucie własnej wartości i mogą mieć problemy z pewnością siebie przy potencjalnych partnerkach seksualnych. Jakie znaczenie ma tak naprawdę długość członka i co zrobić, jeśli plasuje się poniżej średniej?

 

Czy rozmiar ma znaczenie?

Wielu mężczyzn nie ma pewności co do tego, czy rozmiar ich penisa jest zadowalający. Choć nie pytają o to wprost, są ciekawi, jakimi długościami mogą pochwalić się ich znajomi, porównują się do aktorów filmów dla dorosłych i sprawdzają, jak wypadają względem średnich wyników dla swojego kraju pochodzenia czy nawet całego świata. Czy rzeczywiście jest to tak ważne?

Mężczyźni chcą mieć czym się "pochwalić" - bardzo mocno zakorzenione jest przekonanie, że im większy penis, tym większa męskość i zdolność do seksualnego zaspokojenia swojej partnerki. Panowie o członkach poniżej przeciętnej boją się, że nie będą w stanie sprawić przyjemności kobiecie podczas zbliżenia, obawiają się także wyśmiania i nie spełnienia oczekiwań. Chcieliby też wypaść jak najlepiej w porównaniu do poprzednich partnerów kobiety. Co jednak na ten temat myślą panie?

Większość kobiet na pytanie, czy rozmiar penisa ma znaczenie, odpowiada zazwyczaj, że... to zależy. Podczas seksu teoretycznie ważniejszy dla przyjemności jest obwód penisa, niż jego długość, choć są kobiety, dla których ten drugi parametr jest równie ważny. Panie mają różne upodobania, dlatego jest to kwestia dość indywidualna. Często wskazują one jednak, że zbyt długi penis powoduje u nich ból podczas zbliżenia, dlatego w tej kwestii nie zawsze więcej oznacza lepiej.

Rozmiar często jest ważny dla samych mężczyzn. Większy członek to dla nich znaczący element poczucia własnej wartości i potwierdzenie męskości. Hojniej obdarzeni panowie zazwyczaj wykazują się większą pewnością siebie, również w stosunkach z kobietami.

 

Kompleks małego członka - z czego wynika?

Kompleks małego członka występuje dość powszechnie u mężczyzn, nawet tych, którzy wiele nie odbiegają od średniej długości penisa. Co jest tego przyczyną?

Przede wszystkim utarte wśród panów przekonanie, że jedynie duży członek będzie w stanie zadowolić kobietę i spełni jej wyobrażenie o idealnym partnerze seksualnym. Mężczyźni często uzależniają swoją pewność siebie od sprawności seksualnej, a jeśli wydaje im się, że nie domagają na tym polu - popadają w kompleksy, a ich samopoczucie znacznie spada.

Kobiety często nie zdają sobie z tego sprawy, ale mężczyźni chcą od nich potwierdzenia, że rozmiar ich członka jest dla nich zadowalający. Jeśli zostaną wyśmiani lub wypadną negatywnie przy porównaniu do poprzednich partnerów, bardzo to przeżywają i mogą trwale nabawić się poważnego kompleksu na tym punkcie.

 

Optymalna długość i szerokość penisa

Rozmiary penisa mogą być naprawdę różne - choć większość panów mieści się pod tym względem w normie, zdarzają się odstępstwa sporo poniżej lub powyżej średniej. Zazwyczaj wynikają one z nieprawidłowej budowy narządów płciowych lub problemów hormonalnych.

Przyjmuje się, że średnia długość penisa dorosłego mężczyzny w stanie spoczynku wynosi od 7 do 9 cm, natomiast we wzwodzie - od 12 do 15 cm. Obwód członka mierzy się podczas pełnej erekcji i jego średni wynik to od 11 do 13,5 cm.

 

optymalna długość członka

 

Jak powiększyć penisa?

Choć średnia długość penisa jest wystarczająca do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego, przeciętnie obdarzeni mężczyźni nie zawsze są oni zadowoleni ze swoich rozmiarów. Panowie, których długość prącia plasuje się poniżej średniej, często borykają się z dużymi kompleksami na tym polu, co prowadzi m.in. do większej wstydliwości przy zbliżeniach z partnerkami. Na szczęście obecnie można powiększyć członka, i to nie tylko z pomocą inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Jak wpłynąć na swój rozmiar penisa?

 

Tabletki na powiększenie penisa

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tabletkach na powiększenie członka - są to specjalne suplementy, które mogą realnie wpłynąć na rozmiar penisa. Są przy tym najbezpieczniejszym sposobem, dzięki któremu można zyskać większe prącie bez żadnych skutków ubocznych. Dostarczają one wielu cennych składników aktywnych, wpływających m.in. na regulację poziomu testosteronu, pracę układu krwionośnego, erekcję, libido oraz ogólną sprawność seksualną panów. Dzięki nim rozmiar penisa może zwiększyć się nawet o kilka centymetrów w trakcie kilkumiesięcznej kuracji, dlatego jest to sposób zapewniający bardzo zadowalające wyniki.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest Member XXL - naturalne tabletki na powiększenie penisa, które opierają się o najbardziej wartościowe składniki aktywne, dobrane w odpowiednim stężeniu i proporcjach. Mają one bardzo pozytywny wpływ na życie seksualne, ale ich głównym działaniem jest właśnie zwiększenie rozmiaru członka. Pozwalają na uzyskanie nawet do 9 dodatkowych centymetrów na długości prącia w trakcie zaledwie trzymiesięcznej kuracji. Skuteczność ich działania potwierdzają wyniki badań klinicznych oraz opinie zadowolonych klientów.

Tabletki cieszą się sporą popularnością, ponieważ przynoszą spodziewane efekty, są bezpieczne dla zdrowia, a przy tym są również łatwo dostępną opcją. Można zamówić je przez Internet, bez recepty, co dodatkowo zapewnia dużą dyskrecję.

 

Operacyjne powiększanie członka

Najbardziej inwazyjną metodą powiększenia penisa jest operacja. Wiąże się ona niestety z dość dużym ryzykiem, ponieważ może spowodować trwałe problemy z erekcją i uniemożliwić tym samym normalne życie seksualne. Najczęściej zaleca się ją więc panom, którzy przez długość penisa dużo poniżej średniej nie są w stanie doprowadzić do stosunku.

Operacja polega na przecięciu więzadeł mocujących ciała jamiste członka do kości łonowej. W efekcie penis wysuwa się o kilka centymetrów - najczęściej jest to ok. 2-3 cm w stanie spoczynku. Po zabiegu pacjent przez miesiąc nie może wykonywać żadnych czynności seksualnych.

Chirurgiczne powiększanie penisa jest najdroższą opcją - koszt operacji wynosi od 7000 do 9500 zł.

 

Pompki do penisa

Pompki do penisa to nieco odmienne rozwiązanie, pozwalają one bowiem jedynie na tymczasowe, doraźne powiększenie członka. Stosuje się je głównie jako wsparcie dla panów mierzących się z problemami z erekcją - dzięki pompce mogą oni bowiem uzyskać pełen wzwód, który pozwala im na doprowadzenie do zbliżenia z partnerką. Przyjemnym efektem ubocznym jest również większy rozmiar członka, zarówno na długości, jak i w obwodzie.

Pompka do penisa składa się z cylindra, w którym umieszcza się prącie w spoczynku oraz mechanizmu do pompowania. Najczęściej występują pompki próżniowe, które poprzez odsysanie powietrza z wnętrza cylindra wytwarzają podciśnienie, powodujące rozrost ciał jamistych członka. W efekcie penis osiąga pełną erekcję, a jego rozmiary są większe, niż w przypadku naturalnego wzwodu. U mężczyzn często korzystających z pompki możliwe jest utrzymanie erekcji przez dość długi czas, co pozwala na satysfakcjonujące stosunki seksualne.

 

Powiększanie członka kwasem hialuronowym

Kolejnym sposobem na zwiększenie rozmiarów członka jest zabieg polegający na wstrzyknięciu w prącie kwasu hialuronowego. Jest to substancja naturalnie występująca w ciele człowieka i często wykorzystuje się ją w medycynie estetycznej, m.in. do powiększania ust. Jest w pełni biozgodna z ludzkim organizmem, dlatego zabieg ten jest bezpieczny i nie grozi skutkami ubocznymi. Jest także o wiele mniej inwazyjny, niż operacja powiększenia członka.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania i jest dość krótki - trwa średnio ok. 30 minut. Efekty są widoczne natychmiast - z pomocą kwasu hialuronowego penis może zyskać dodatkowe 1-3 cm na długości oraz 2-5 cm w obwodzie. Niestety, nie jest to efekt trwały, ponieważ kwas hialuronowy z czasem rozkłada się w organizmie. Z tego względu zaleca się powtarzanie zabiegu co roku.

Powiększanie członka kwasem hialuronowym nie należy do najtańszych sposobów - pojedynczy zabieg kosztuje od 3000 do 6000 zł, w zależności od ilości użytego kwasu.

 

Powiększanie penisa - jaką metodę wybrać?

Mężczyźni zmagający się z kompleksem małego penisa mogą raz na zawsze pożegnać się ze swoim problemem, korzystając z nowoczesnych metod na większy rozmiar przyrodzenia. Dostępnych jest wiele rozwiązań, jednak biorąc pod uwagę ich skuteczność i cenę, najbardziej polecanym sposobem są tabletki na powiększenie penisa. Są relatywnie tanie, szczególnie w porównaniu do inwazyjnych zabiegów i operacji. Pozwalają przy tym na osiągnięcie naprawdę zadowalających wyników, dzięki którym penis będzie o wiele bardziej okazały.

Artykuł zewnętrzny