Żyć Dobrze

Czy seks z szefem pomaga w karierze zawodowej

Czy seks z szefem pomaga w karierze zawodowej?

Wielu z nas słyszało o wykorzystywaniu ciała do robienia kariery w korporacji, a nawet małych firmach czy nawet urzędach. Jeśli nie, to musicie wiedzieć, że dzieje się to częściej niż można by było się domyślać.

 

Seks dla kariery zawodowej wykorzystują zarówno mężczyźni jak i kobiety

W przypadku mężczyzn jest to społecznie lepiej przyjmowane, gdyż środowisko współpracowników traktuje to zazwyczaj jako kolejne „zaliczenie”, normalne dla każdego faceta. W przypadku kobiet sytuacja wygląda nieco inaczej. Jeśli kobieta uprawia seks z przełożonym, w celu przyspieszenia swojej kariery zawodowej, jest postrzegana negatywnie i to przez obie płcie.

Jako, że dla mężczyzn takie postępowanie raczej nie powoduje skutków ubocznych i nie trafiają z tego powodu pod silną presję środowiska, zajmijmy się dzisiaj kobietami.

 

zabawy w pracy

 

Awans w pracy wiąże się zazwyczaj z lepszym wynagrodzeniem i większą liczbą różnych benefitów

Można starać się dojść do wyższego statusu, na przykład ciężką pracą i sumiennością wykonywania obowiązków, ale czy zostanie to dostrzeżone przez zwierzchników? Jak wiemy, z tym bywa różnie.

 

Cóż zatem może zrobić atrakcyjna kobieta, którą rozpierają ambicje zawodowe? Może starać się dalej iść długą ścieżką, bez gwarancji na dojście do celu, a może też poszukać drogi na skróty i wykorzystać swoją płciową przewagę nad mężczyznami.

 

Rywalizacja o awans miedzy kobietami i mężczyznami często jest procesem przewidywalnym

Zazwyczaj wygrywają faceci. Biorąc to pod uwagę, niektóre kobiety podejmują świadomą decyzję o wykorzystaniu swoich walorów i przebicie się przez męską konkurencję. Wszystko może być dobrze, plan może zostać wykonany. Pełen sukces.

Może jednak się zdarzyć, a i tak często bywa, że szef nie ma dość, a jego wymagania rosną. Jeśli kobieta nie chce, lub nie jest w stanie podołać wymaganiom przełożonego, może to spowodować jego negatywną reakcję, a nawet zemstę. Jak wiecie, często wystarczy kilka słów puszczonych do współpracowników. Wtedy się zaczyna, wokół ofiary zaczynają krążyć rekiny, kąsają i niszczą. Kobieta traci zaufanie, a jej, nawet najwyższej klasy profesjonalizm, nie ma już żadnego znaczenia.

Mimo, że czasy jakby się zmieniają, to ciągle jeszcze kobiety bardziej niż mężczyźni odczuwają negatywne piętno biurowego romansu. Mężczyzna przechodzi przez to bezboleśnie, kobieta jest często postrzegana jak dziwka. Kompetencje nie mają znaczenia. Warto zatem zawsze przed podjęciem decyzji o sposobie rozwoju swojej kariery zawodowej zastanowić się nad możliwymi konsekwencjami. Od tej decyzji może zależeć nie tylko dalsza kariera, ale również życie towarzyskie i rodzinne.