Żyć Dobrze

Czy uśmiech czyni cię atrakcyjnym

Czy uśmiech czyni cię atrakcyjnym?

Kobiety lubią mężczyzn z poczuciem humoru. Tak, ale nie oznacza to, że zawsze musza być uśmiechnięci. Poczucie humoru i uśmiech nie zawsze idą w parze do celu, którym jest atrakcyjność mężczyzny. Dlaczego kobiety postrzegają jako atrakcyjniejszych - facetów dumnych, a nawet aroganckich?

 

Wszelkie prowadzone do tej pory badania dotyczyły zachowań kobiet w stosunku do mężczyzn z poczuciem humory lub jego brakiem. Teraz włączono do nich ten grymas twarzy, jakim jest uśmiech. Efekt zdaje się być nieco zaskakującym. Ale – któż może pojąć ścieżkę kobiecego rozumowania?

 

Jak kobiety i mężczyźni postrzegają uśmiech

To samo badanie wykazało, że kobiety, które się uśmiechają są dla mężczyzn bardziej atrakcyjne i szybciej znajdują partnerów niż te, które wydają się mężczyznom wyniosłe i niedostępne prze brak uśmiechu. Mężczyźni bowiem podświadomie interpretują uśmiech jako oznakę poddania.

 

Z większością kobiet jest wręcz odwrotnie, poszukują mężczyzny z wyższym statusem i poczuciem władzy. Stąd też facet, który nie świeci permanentnie zębami, jest postrzegany jako silny, dumny, czy nawet arogancki, przez co wydaje się bardziej atrakcyjnym dla kobiet.

 

Mężczyźni, z tak zwanym gniewnym spojrzeniem, wydają się osobnikami dominującymi, kontrolującymi sytuację. A te dwie cechy mężczyzny zawsze były przez kobiety pożądane.

 

Co więc z poczuciem humoru?

Okazało się, że mężczyźni, którzy żartują w sposób wstrzemięźliwy, umiarkowany lub nawet zarozumiały jawią się o wiele bardziej atrakcyjnymi dla kobiet niż inni.

 

Kobiety poszukując mężczyzny dumnego, zwracają też uwagę na jego poczucie humoru. Najlepszym wyjściem dla faceta wydaje się więc połączenie pewnej dozy arogancji z poczuciem humoru. Tu można liczyć na najlepsze rezultaty kobiecego postrzegania męskiej atrakcyjności.

 

atrakcyjny facet

 

Uśmiechać się czy nie?

Jeśli jesteś kobietą, uśmiech spowoduje, że będziesz postrzegana jako bardziej atrakcyjna, natomiast jeśli jesteś mężczyzną, to wiedz, że dumne spojrzenie da ci o wiele bardziej atrakcyjny wygląd .

 

Istnieje jednak wyjątek od tej reguły

Wielu kobietom  brakuje wystarczająco dużej dawki poczucia własnej wartości i dlatego groźny wygląd albo nieprzyjazne podejście może je przestraszyć.

W takim przypadku, w celu podniesienia komfortu tych kobiet, mężczyzna powinien zwiększyć dawkowanie uśmiechu, przez co stworzy przyjaźniejszą atmosferę kontaktu.

 

Podsumowując, jeśli jesteś mężczyzną, to powinieneś uśmiechać się rzadziej podczas pierwszego spotkania, ale później upewnij się czy to jest przez partnerkę postrzegane dobrze. Jeśli woli cię uśmiechniętego – po prostu daj jej to.

 

Jeżeli jesteś kobietą, uśmiechaj się częściej – będziesz oceniana jako atrakcyjniejsza od innych kobiet przez większość mężczyzn.