Żyć Dobrze

Czy wypada dawać alkohol jako prezent

Czy wypada dawać alkohol jako prezent?

Większość osób byłaby zdziwiona takim pytaniem, bo przecież często dostajemy lub wręczamy butelkę alkoholu jako prezent z różnych okazji. I rzeczywiście jest to prezent uniwersalny, ale pod warunkiem, że zostanie odpowiednio dobrany. Na pewno nie powinno się go wręczać osobom małoletnim, chorym, kobietom w ciąży, w bardzo zaawansowanym wieku lub uzależnionym.

 

Kiedy można wręczać alkohol jako prezent?

Właściwie zawsze, z mniej lub bardziej oficjalnych okazji lub bez okazji, jeżeli chcemy okazać swoją wdzięczność za wyświadczoną przysługę. Problem nie polega na tym czy alkohol może być prezentem, ale na doborze dostosowanym do okoliczności i osoby obdarowywanej. Sąsiadowi za odpalenie auta podczas mrozów możemy w podzięce wręczyć butelkę popularnej czystej lub wielorak piwa, jeżeli wiemy, że jest jego fanem. Z okazji bardziej oficjalnych, wybór odpowiedniego trunku wymaga większego wysiłku.

 

alko prezenty

Przykłady zestawów prezentowych ze sklepu alkoholowego Alkohol-online.pl

 

Jak dobrze wybrać alkohol na prezent?

Nie ulega kwestii, że jeżeli mamy problem z wyborem prezentu i zastanawiamy się, czy kupić kolejny portfel, krawat, apaszkę itp., to butelka dobrego alkoholu będzie lepszą alternatywą pod warunkiem, że zostanie starannie wybrana. Najprościej jest wtedy, gdy dobrze znamy upodobania obdarowywanej osoby, wystarczy wtedy znaleźć ulubiony trunek i sprawa rozwiązana. Oczywiście warto wtedy poszukać oryginalnej butelki whisky, wina ze szczególnie dobrego szczepu lub wódki w nietypowej butelce. Nasze starania będą świadczyły, że zależy nam na osobie obdarowanej.

Sprawa jest trudniejsza, kiedy prezent chcemy wręczyć osobie mniej znanej lub nie znamy jej upodobań. Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wtedy kupno gotowego zestawu prezentowego. Wiele sklepów online i stacjonarnych posiada takie zestawy w swojej ofercie. Ich cena rozpoczyna się już od 40 zł, ale sięga nawet ponad 1000 zł, więc każdy znajdzie ofertę adekwatną do swoich możliwości budżetowych. Zaletą gotowych zestawów jest ich eleganckie opakowanie. Najczęściej w eleganckim pudełku obok butelki znajdują się kieliszki do serwowania danego gatunku lub kilka miniaturowych buteleczek o rożnych smakach. Nawet czysta wódka w takim zestawie będzie się prezentować bardzo elegancko.

Artykuł zewnętrzny