Żyć Dobrze

trumna

Czym kierować się przy wyborze dobrego domu pogrzebowego?

Benjamin Franklin - amerykański polityk, uczony i filozof - podał kiedyś dwie rzeczy, które są na tym świecie pewne i nieuniknione. Jako jedną z nich wymienił śmierć. To prawda - jeszcze nikt przed nią nie uciekł. Dotyka ona ludzi wszelkiego pokroju: mężczyzn i kobiety, starszych i młodszych, biednych i bogatych.

 

Śmierć zabiera także naszych bliskich - krewnych i przyjaciół. O czym powinniśmy więc pamiętać w tych bardzo trudnych chwilach, zwłaszcza gdy to jeszcze na nas spadnie organizacja pogrzebu?

Gdy do naszych głów przychodzą tysiące myśli i wspomnień, czujemy się bezsilni lub nawet obwiniamy się za śmierć bliskiej osoby, może nie być nam łatwo pamiętać o wszystkich ważnych i koniecznych sprawach związanych z pochówkiem. Warto wtedy zrzucić z siebie ciężar niektórych obowiązków zdając się na pomoc domu pogrzebowego.

Oto kilka ważnych czynników, na które należy zwrócić uwagę, by dokonany przez nas wybór takiego zakładu był najlepszym z możliwych.

Z całą pewnością chcemy okazać zmarłej osobie należyty szacunek. Zależy nam na tym, by jej pożegnanie odbyło się w sposób godny i bez żadnych zakłóceń. Z takim zadaniem najlepiej poradzi sobie zakład pogrzebowy, który ma już doświadczenie w organizowaniu tego typu smutnych uroczystości. Takie z całą pewnością posiada warszawski Dom Pogrzebowy Exitus, świadczący swoje usługi nieprzerwanie od 1991 roku. Ponad dwadzieścia cztery lata doświadczenia i okazywanie zarówno zmarłym, jak i ich rodzinom stosownego szacunku pozwoliło wykreować wizerunek godnej zaufania, odpowiedzialnej, solidnej i profesjonalnej firmy pogrzebowej. Poza tym pomaga on w załatwieniu wszystkich formalności w szpitalach, urzędach i na cmentarzach. Organizuje także pogrzeby w różnych obrządkach wyznaniowych, tradycyjne oraz urnowe, zarówno uroczyste, jak i małe, kameralne.

Wybierając dom pogrzebowy koniecznie należy też zwrócić uwagę na możliwość skontaktowania się z nim. Najlepsza będzie firma pozostająca do naszej dyspozycji przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Może przecież zajść potrzeba, by ustalić jakieś dodatkowe szczegóły lub też przekazać nasze życzenia. Zawsze może także wystąpić jakaś niespodziewana sytuacja, którą pilnie będzie trzeba rozwiązać.

Nieodłączną częścią każdego pogrzebu są też kwiaty. Ważne więc, by oprawa kwiatowa zapewniona przez dom pogrzebowy była doskonała, wykonana z najświeższych i najpiękniejszych roślin.

Niektórzy wyrażają życzenie, by po śmierci ich ciało zostało spalone. Nieraz na taki krok decydują się też rodziny zmarłych. Dobry dom pogrzebowy powinien oferować więc także możliwość zorganizowania lub przeprowadzenia kremacji.

Jeszcze jedną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę, jest transport zwłok. Wybrana firma powinna dysponować odpowiednią flotą pojazdów, tak by sprawnie przewieźć ciało z miejsca zgonu do chłodni lub w inne wskazane przez nas miejsce. Poza tym może zajść potrzeba przetransportowania zwłok do innego miasta w kraju lub nawet konieczność przeprowadzenie transportu międzynarodowego.

Spełnienie przez zakład pogrzebowy powyższych kryteriów sprawi, że warto mu zaufać i go wybrać, by pomógł nam w tych trudnych momentach. Wszystkie te warunki spełnia właśnie dom pogrzebowy Exitus. Kompleksowe usługi, dyskrecja, profesjonalizm, stosowny szacunek i wieloletnie doświadczenie sprawią, że właściwie i godnie zorganizują tą smutną uroczystość.

Reklama