Żyć Dobrze

Czym kierować się przy wyborze ekipy dekarskiej?

Czym kierować się przy wyborze ekipy dekarskiej?

Po zatwierdzeniu projektu domu, sprowadzeniu materiałów budowlanych, uzyskaniu pozwoleń i załatwieniu wszystkich formalności przychodzi czas na zatrudnienie osób, które zajmą się wykonaniem budowy. To często cały szereg bardzo trudnych decyzji, które musi podjąć każdy inwestor. Warto jednak poświęcić odpowiednią ilość czasu na wybór prawdziwych specjalistów. W końcu od jakości materiału i wykonania właśnie będzie zależał wieloletni komfort użytkowania realizowanego projektu.

 

Jeżeli zdecydowaliśmy się na system gospodarczy budowy domu, tzn. sami zatrudniamy poszczególne ekipy i kontrolujemy cały proces realizacji, powinniśmy szczególną uwagę poświęcić wszystkim zatrudnianym brygadom. Tylko dzięki wysokiej jakości usług świadczonych przez wszystkich fachowców, dobrą współpracę oraz zgranie w czasie możemy liczyć na postawienie trwałego budynku, który przetrwa lata. Z taką samą uwagą powinniśmy wybierać ekipy do wszelkiego rodzaju prac wykończeniowych, m.in. położenia dachu.

- Od dachu w dużej mierze zależeć będzie wygoda cieplna codziennego życia inwestora oraz jego mieszkańców. Źle położone dachówki, błędy w wykonaniu termoizolacji i wiele innych niedoróbek mogą mieć spore konsekwencje w przyszłości. Dla naszego zdrowia i dla naszego portfela - stwierdza specjalista z Hurtowni Pokryć Dachowych Dachlux. - Kupując materiały budowlane u dobrego sprzedawcy warto dowiedzieć się o ekipy dekarskie, które może polecić. To najkrótsza droga do sprawdzonego wykonawcy, często producent i ekipa współpracują ze sobą, więc i na usługę montażu bez problemu możemy dostać gwarancję - dodaje.

W celu wybrania najlepszej firmy dekarskiej warto zasięgnąć rady innych inwestorów. Jeżeli przebieg ich współpracy z ekipą dekarską cechował profesjonalizm, dokładność i jakość na pewno chętnie podzielą się z nami kontaktem telefonicznym. Dobrych ekip z powodzeniem można szukać w sieci na specjalistycznych forach o tematyce budowlanej - internauci bez problemu, w odpowiedzi na nasze pytanie, opublikują opinię na temat znanych im firm. W tym przypadku musimy jednak liczyć się z dużą liczbą komentarzy, a jak wiadomo, ile ludzi, tyle opinii - dana ekipa idealna dla jednego użytkownika może okazać się grupą amatorów dla drugiego. Warto zatem wybrać kilka najpopularniejszych lokalnych ekip i zapoznać się z ich ofertą poprzez stronę internetową.

Zwróćmy uwagę na to, jak długo dana firma działa na rynku. Im dłuższy jest to okres, tym lepiej - oznacza to, że pomimo zmian rynkowych i rosnącej konkurencji brygada cieszy się zaufaniem klientów. O profesjonalizmie świadczą także liczne certyfikaty oraz dyplomy ukończenia szkoleń. Oznaczają one, że pracownicy wciąż aktualizują swoją wiedzę i są na bieżąco z trendami i nowinkami technicznymi.

- Zwróćmy też uwagę na zakres usług ekipy. Czy zależy nam jedynie na położeniu dachówki, czy na wszystkich innych budowach związanych z dachem? Szukajmy brygady oferującej kompleksową usługę. - radzi specjalista Dachlux. - Wiele dobrych ekip oferuje liczne usługi dodatkowe, takie jak ocieplenie dachu, wstawienie okien połaciowych, a także późniejszą konserwację. Fachowiec powinien po zapoznaniu się z projektem i materiałem wykonania, a także dokonaniu pomiaru precyzyjnie określić koszt inwestycji.

 Reklama