Żyć Dobrze

ekipy dekarskie

Czym kierować się przy wyborze ekipy dekarskiej?

Dach to jeden z najważniejszych elementów budowy domu. Jest to konstrukcja, dzięki której cały budynek zostaje zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, utratą ciepłej temperatury i zagrożeniami płynącymi z pozostawienia budynku bez górnego wzmocnienia. Dach to ta część budynku, która zasługuje na poświęcenie nie tylko większej uwagi, ale i pieniędzy, gdyż jest to inwestycja na lata. Aby przez wiele dziesiątek lat nie musieć drżeć ze strachu o bezpieczeństwo użytkowników, ani o całą konstrukcję budynku, warto zwrócić się o pomoc w wyborze projektu, materiałów, a także o właściwe wykonawstwo do profesjonalistów.

 

Kapitalistyczny ustrój państwa otwiera możliwości dla wielu pseudo profesjonalistów, którzy bez znaczących umiejętności i doświadczenia starają się wejść na rynek usługowy i pozyskiwać klientów. Każdy, kto jest inwestorem budowy, powinien mieć się na baczności i umiejętnie dobierać ekipy fachowców, z którymi będzie współpracować. Niebezpieczeństwo złego wykonania zleconych zadań anonimowej firmie jest bardzo duże, a konsekwencje często zbyt kosztowne.

 

Jak zatem wytropić odpowiednią firmę dekarską? Czym kierować się, przy wyborze dobrych fachowców?

Pierwszym krokiem stawianym przy poszukiwaniu właściwej firmy zajmującej się układaniem dachów, jest wyszukanie, na przykład w internetowej bazie danych, kilku najbardziej renomowanych przedsiębiorstw. Często pierwszym punktem odniesienia są oceny klientów korzystających z usług konkretnej firmy. Nie zawsze jest to dobry sposób sprawdzenia kwalifikacji, ponieważ oceny te mogą być w większej mierze subiektywne lub zawierać w sobie element autoreklamy. Dobrym sposobem na odnalezienie szanowanej firmy z okolic, jest skorzystanie z ogólnodostępnej listy rekomendowanych wykonawców zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Dekarzy.

Drugim krokiem w dążeniu do celu, powinna być weryfikacja kwalifikacji ogłaszającej się firmy. Pomocne może być w tym udanie się do stowarzyszeń budowlanych - tutaj dekarskich. Te instytucje konfederują fachowców tej dziedziny, którzy mogą pochwalić się wysokiej jakości wykonawstwem, wieloma certyfikatami oraz rozbudowaną firmą, ponadto przyznają tytuły zaawansowania w konkretnym fachu. Przedsiębiorstwo top-dach.com.pl może poszczycić się uzyskaniem mistrzowskiego tytułu przyznanego przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy.

Ważnymi elementami, które powinny być poruszone w wywiadzie z firmą, jest to, jakimi wykonanymi przedsięwzięciami może się już poszczycić, a także jakie certyfikaty udało jej się zdobyć. Jest to bardzo ważne, gdyż te dokumenty gwarantują nam poprawne wykonanie usługi. Nie warto ograniczać się z zadawaniem pytań, ponieważ każda informacja może pomóc. Jeśli okaże się, że dobrze rozbudowana firma, której marka jest znane na większą skalę, zajmuje się również szerszym zakresem usług z tej dziedziny - na przykład dystrybucja dużej gamy produktów dachowych oraz ich montażem, może zaistnieć duże prawdopodobieństwo, że znaleźliśmy się w dobrych rękach.

 

Po wyborze ekipy fachowej, z którą chcemy współpracować, należy dążyć do podpisania z nią umowy o wykonanie usługi

Nierzetelne firmy, które może niekoniecznie mają uregulowane sprawy urzędowe, mogą wymijać się od pisemnego zobowiązania się do realizacji pracy. Warto wtedy jednak zastanowić się nad wiarygodnością ekipy.

Nawet po rozpoczęciu prac, warto mieć kontrolę nad wykonawcami. Przydatne może być zwrócenie uwagi na jakość użytkowanych sprzętów i jakość wykorzystywanych materiałów - często w głównej mierze to one określają zasoby firmy i jakość wykonania pracy. Na stronie top-dach.com.pl można odnaleźć informację dotyczące specyfiki użytkowanych w budownictwie tworzyw wykorzystywanych do pokrycia dachów.

 

Oddany budynek to nie koniec współpracy z ekipą

Fachowcy, którzy są pewni właściwego wykonania swoich obowiązków, zapewniają odpowiedni okres gwarancji na wykonane przez siebie prace. Z reguły jest to okres 2 do 3 lat. Dłuższe okresy gwarancyjne są uwarunkowane corocznymi przeglądami gwarancyjnymi. Natomiast materiały dachowe są objęte gwarancją od kilku do kilkudziesięciu lat, w zależności od rodzaju materiału jak i producenta.

Dach to kosztowna inwestycja, która powinna zwracać się przez wiele lat. Z tego powodu warto jest poświęcić odpowiednią ilość czasu przy wyborze fachowców, którzy zapewnią odpowiednie wykonanie pokrycia.