Żyć Dobrze

przemyslowe lampy led

Czym kierować się wybierając firmę zajmującą się oświetleniem?

Właściwe oświetlenie domu lub biura ma niebagatelne znaczenie w każdej dziedzinie życia. Właściwie dobrane zapewnia dobre samopoczucie i komfort, efektywną pracę, może nawet wprowadzić wyjątkowy klimat i podkreślić styl pomieszczenia.

 

Ze względu na fakt, że ciągle z głównym źródłem sztucznego światła kojarzymy żarówkę, niewiele wiemy o innych możliwościach oświetlania zamkniętych pomieszczeń. Nie chcemy rezygnować z tradycyjnych, sprawdzonych sposobów na rzecz nowoczesnych. Rozwiązania "nowe" ciągle kojarzymy z neonami wielkich miast lub studiem telewizyjnym. Czy taka postawa jest prawidłowa? Niekoniecznie, chociaż przy wyborze firmy oświetleniowej należy zastanowić się dwa razy.

Na pewno warto postawić na doświadczenie i skorzystać z usług firmy przemyslowelampyled.pl.

 

Potrzeby

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, gdzie konkretnie przydałoby się wykonanie lepszego oświetlenia. Istotną kwestią są warunki naturalne pomieszczenia m.in. ilość wpadającego przez okna światła słonecznego oraz osobiste upodobania (niektórzy wolą np. punktowe oświetlenie lampek przybiurkowych, a inni cenią sobie kompletne oświetlenie). Ważny czynnik to estetyka urządzenia, styl w jakim jest utrzymane biuro, czy źródło światła ma się dyskretnie wkomponować w otoczenie czy zostać wyróżniającym się akcentem. Takie pytania są absolutnie podstawowe na wstępie każdego rozważania o zmianie oświetlenia. Jednym z podstawowych błędów przy wyborze jest brak skonkretyzowanych potrzeb i pozostawienie ostatecznej decyzji niedoświadczonej firmie.

Tańsze zamienniki

W związku z systematycznym wycofywaniem ze sklepów żarówek (niemożliwe jest już zakupienie żarówki o mocach 100W i 75W) jesteśmy niejako zmuszeni do szukania nowych źródeł oświetlenia. Wbrew pozorom może być to szansa na duże oszczędności, szczególnie, że popularność systematycznie zdobywa oświetlenie LED. Zalety takiego oświetlenia są niezaprzeczalne. LED-y mogą być w czasowej perspektywie nawet 4 razy tańsze niż użytkowanie żarówek, są także mniej kosztowne niż modne świetlówki. Warunkiem takich wyników są dwa pionierskie rozwiązania zastosowane w technologii ledowej - pobierają mniej prądu i działają dłużej niż tradycyjne żarówki.

 

Trwałość

Trzeba także zwrócić uwagę na trwałość produktów oświetleniowych, w które mamy zamiar zainwestować. Diody elektroluminescencyjne są odporne na wibracje, jeśli używa się ich odpowiednio będą też odporne na wilgoć. Korodować mogą za to metalowe elementy wokół diod, żarówek lub świetlówek, dlatego warto zwrócić uwagę, gdzie i w jaki sposób dana firma oświetleniowa planuje umieścić swoje produkty.

 

Rozmieszczenie

Zastosowanie różnych źródeł światła w jednym pokoju jest zawsze dobrym rozwiązaniem. Z dwóch względów: wiele rodzajów światła dobrze wyeksponuje te elementy pomieszczenia, na których nam zależy, poza tym dzięki takiej metodzie będziemy mogli kontrolować natężenie światła w różnych częściach dnia. Warto zatem zainwestować w profesjonalną obsługę firm z dużym doświadczeniem po to, by projekt instalacji oświetleniowej spełnił każde wymaganie. Pamiętajmy, że zamysł ogólny, który mamy w głowie, jest najważniejszy. Ale ostateczne szlify w projekcie powinna nakreślić profesjonalna firma, taka jak przemyslowelampyled.pl.

Artykuł reklamowy