Żyć Dobrze

Czym powinna charakteryzować się funkcjonalna brama garażowa?

Czym powinna charakteryzować się funkcjonalna brama garażowa?

Wybór i zakup bramy garażowej to tylko pozornie rzecz banalna. Producenci prześcigają się w pomysłach rozmaitych udoskonaleń, wskutek czego nietrudno jest trafić na bramę, która po prostu nie sprawdzi się w naszym garażu. Jak zatem wybierać i na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu bramy?

 

Bardzo dużą popularnością wśród klientów cieszą się obecnie bramy sekcyjne, nazywane też segmentowymi – mówi specjalista z firmy Wesa. Stanowią one świetne rozwiązanie szczególnie w przypadku garaży, z których wyjeżdżamy bezpośrednio na ulicę lub bardzo krótki podjazd. Otwieranie takiej bramy nie wiąże się z wysunięciem skrzydeł przed budynek – poszczególne sekcje, z których jest zbudowana, składają się na zawiasach w swego rodzaju harmonijkę i są podciągane do góry lub w bok wewnątrz garażu wzdłuż prowadnic.

 

Ciepło w garażu

Garaż chroni nasz samochód nie tylko przed ewentualnością kradzieży czy uszkodzenia przez osoby postronne, ale też przed działaniem czynników atmosferycznych, w tym przed zimnem. W zależności od architektury budynku i stopnia narażenia garażu na utratę ciepła, warto zastanowić się nad zakupem bramy z izolacją. Jednak nawet bramy bez specjalnej izolacji różnią się w przepuszczalności ciepła. Kolejną zaletą bram segmentowych jest to, że są zdecydowanie bardziej szczelne od tradycyjnych bram skrzydłowych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej izolacji warto porozmawiać ze sprzedawcą – przekonuje ekspert z firmy Wesa.

 

Bramy ręczne i automatyczne

Jeżeli najważniejsza jest dla nas funkcjonalność i wygoda, oczywistym jest wybór bramy automatycznej. Za bramą manualną przemawia jedynie niższa cena. Warto zastanowić się nad takim wyborem, jeśli nie korzystamy z garażu na co dzień. Jednak jeżeli parkujemy w garażu codziennie, automatyczna brama jest najlepszym rozwiązaniem. W wersji sterowanej pilotem całkowicie eliminuje konieczność wysiadania z samochodu. Brama sterowana przyciskiem co prawda zmusza nas do opuszczenia auta, jednak zwalnia z poważnego wysiłku, jakim jest wprawienie w ruch ciężkiej bramy segmentowej. Dodatkowo elektroniczne systemy automatycznego sterowania są znacznym utrudnieniem dla włamywaczy.

Reklama