Żyć Dobrze

meble lazienkowe

Czym powinny charakteryzować się meble łazienkowe?

Podczas aranżacji nowego lub świeżo remontowanego wnętrza należy brać pod uwagę całą serię istotnych czynników. Urządzenie domu czy mieszkania to proces, który z zasady ma zapewnić wygodne, komfortowe i funkcjonalne życie zgodne z codziennymi potrzebami mieszkańców. Nie bez znaczenia pozostają także wszelkiego rodzaju rozwiązania decydujące o wymiarze estetycznym. Pomieszczenia takie jak łazienka wymagają szczególnej uwagi - ich funkcjonalna, a jednocześnie piękna aranżacja według wielu inwestorów to szczególnie trudne zadanie. Czy tak jest naprawdę? Niekoniecznie - wystarczy pomyśleć o specyfice działania oraz użytkowania tego pomieszczenia i dobrać odpowiednie rozwiązania.

 

Przestrzeń i estetyka w łazience - co ważniejsze?

W większości przypadków łazienka charakteryzuje się bardzo małą przestrzenią, dodatkowo w wielu mieszkaniach stanowi jedno pomieszczenie z toaletą. Pierwszy problem pojawia się więc już na etapie zapewnienia maksymalnej funkcjonalności. - W typowej polskiej łazience musi zmieścić się pralka, umywalka, miejsce do umycia się oraz toaleta. A gdzie miejsce do przechowywania kosmetyków i ręczników czy kosza na pranie? To pomieszczenie, które pełni w domu wiele zadań, dlatego szczególnie ważne jest zastosowanie rozwiązań zapewniających maksymalnie dużo przestrzeni. Z drugiej strony łazienka powinna być pięknie urządzonym miejscem pozwalającym na chwilę relaksu w kąpieli lub podczas domowego SPA. W pierwszej kolejności warto kierować się funkcjonalnością, nie należy jednak zapominać o stylu i estetyce mebla - przekonuje specjalista firmy STOLAR.

 

Jak wybrać meble do łazienki?

W łazience nie możemy zainstalować każdej szafki lub półki. Tylko meble tworzone specjalnie do tego pomieszczenia charakteryzuje wysoka odporność na wilgoć, działanie pary wodnej lub ścieranie. Najlepiej, jeżeli nie tylko front, ale całe meble są pokryte lakierem poliuretanowym, który zapobiega działaniu wilgoci - dodatkowo tylna ścianka mebla powinna być nieco cofnięta, tak aby nie dotykać ściany (na której skrapla się woda). Istotną kwestią są detale: okucia i uchwyty muszą być wykonane z odpowiedniego materiału i zabezpieczone przed rdzewieniem. Ważne jest dokonanie dokładnych pomiarów łazienki, z uwzględnieniem odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni przed umywalką, WC, wanną czy kabiną prysznicową. Aby wygodnie korzystać z łazienki dostęp do tych elementów wyposażenia powinien być maksymalnie swobodny. Dokonanie pomiaru łazienki pozwoli samemu lub przy pomocy sprzedawcy czy projektanta, w wyborze mebli odpowiedniej wielkości. Dzięki temu unikniemy zakupu szafki, która w sklepie wyglądała całkiem zgrabnie, natomiast w naszej łazience zajęła prawie całe wolne miejsce.

 

Skutecznym wyjściem oszczędzającym przestrzeń są wiszące szafki, w których zmieszczą się wszelkiego rodzaj kosmetyki lub czyste ręczniki, małego rozmiaru szafka nad lub obok obudowy WC doskonale sprawdzi się jako miejsce przechowywania podstawowych środków czystości. Kupując umywalkę do łazienki, warto nabyć ją w komplecie z odpowiedniej wielkości obudową, w której będzie można zaaranżować szuflady lub półki. - Meble łazienkowe muszą spełniać szereg właściwości, aby cieszyć swoją trwałością i jakością przez długie lata. Na szczęście modny ostatnio funkcjonalny design sprawia, że poza wysoką klasą funkcjonalności meble i sprzęty charakteryzuje wyjątkowe piękno. Styl łazienki należy dobierać indywidualnie, kierując się własnymi upodobaniami lub skorzystać z pomocy projektanta. Specjalista nie tylko zaproponuje szereg rozwiązań zapewniających maksymalną wygodę codziennego stosowania, ale także stworzy wnętrze odpowiadające naszemu poczuciu smaku - podsumowuje specjalista STOLAR.

Reklama