Żyć Dobrze

Czym się golić?

Czym się golić? Testujemy maszynkę Wilkinson Sword Hydro Connect 5

Młodzi chłopcy często marzą o zaroście. To przecież takie męskie. Z czasem jednak większość z nas przekonuje się, że golenie nie zawsze bywa przyjemnością a czasu trochę zajmuje. Można przyjąć, że bujna broda też jest dobra, ale i o nią trzeba zadbać, żeby było czysto i elegancko. Dzisiaj jednak informacja dla tych, którzy golą się często.

 

Większość z nas doskonale zna to miłe uczucie świeżości po goleniu. Jednak też dobrze wiemy, że czasami sam proces golenia jest czynnością nie zawsze przyjemną. Zacięcia, podrażnienia, pieczenie czy swędzenie to tylko niektóre efekty golenia, które zna każdy. I wydawać się może, że lepiej nie będzie. I tu mamy dla was ciekawostkę, która być może chociaż części z nas przyniesie nowe doznania podczas tej codziennej  czynności. Przetestowaliśmy kolejną maszynkę do golenia: Wilkinson Sword Hydro Connect 5.

 

 

Po czasach brzytwy i żyletek nastał czas jednorazowych maszynek i maszynek z wymiennymi wkładami (ostrzami). Z czasem producenci dla uatrakcyjnienia swojej oferty zaczęli zwiększać ilość ostrzy, a następnie dodawać pasek nawilżający, który z całą pewnością spowodował, że golenie stawało się coraz mniej uciążliwe. Teraz nadszedł czas dalszej ewolucji.

 

wilkinson w reku

 

Nawilżanie skóry w trakcie golenia

W tej maszynce zastosowano ciekawą metodę nawilżania skóry podczas golenia co jest niewątpliwie jej największym atutem. Zamiast tradycyjnego paska nawilżającego zastosowano uchylny pojemnik z żelem, który zapewnia natychmiastową ochronę i nawilża skórę podczas golenia.

Żel aktywowany jest pod wpływem wody i uwalnia się za każdym razem, gdy włożymy maszynkę pod wodę, co pomaga chronić skórę przed niechcianymi podrażnieniami.

Dodatkowo zapewnia on podobno – jak twierdzi producent, a my nie byliśmy w stanie tego zweryfikować - o 40% mniejsze tarcie niż pasek nawilżający w maszynce Wilkinson Quattro™ Titanium. Z pewnością nawilżanie jest „na bogato”, bo to faktycznie czuć. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych środków nawilżających po goleniu. No chyba, że ktoś lubi albo musi. Na 4 osoby testujące maszynkę osiągnęliśmy wynik 2 : 2.

Kiedy kończy się żel? Ciężko stwierdzić. Po 20 użyciach każdego z wkładów żel ciągle jest.

 

5 ostrzy Ultra Glide

Każdy z nas zna przewagę dwóch ostrzy nad jednym i trzech nad dwoma. Część z nas przekonała się również, że pięć to więcej niż trzy, co przekłada się bezpośrednio na komfort i efektywność golenia. Wkład maszynki Wilkinson Sword Hydro Connect 5 jest wyposażony w pięć ostrzy Ultra Glide z wbudowanym systemem ochrony skóry Skin Guards, który pomaga kontrolować jej układ pod ostrzami, wygładzając powierzchnię w celu redukcji podrażnień.  Skóra jest nie tylko nawilżona aż do jednej godziny po goleniu, ale z pewnością znacznie gładsza niż w przypadku zastosowania innych maszynek.

 

wilkinson 5 ostrzy

 

Uchylny trymer

To kolejna, bardzo ciekawa funkcja tej maszynki -Flip Trimmer - pozwala na odchylenie pojemnika z żelem, dzięki czemu maszynka goli trudno dostępne miejsca, jak te pod nosem czy baki. Jeden ruch kciukiem ustawia pięć ostrzy w pozycji wygodnej do przycinania. W przeciwieństwie do tradycyjnych maszynek, w których do tego celu nadaje się wyłącznie skrajne ostrze, to rozwiązanie pozwala użyć wszystkich pięciu. Maszynka spoczywa w dłoni w komfortowej pozycji, nie trzeba jej odwracać ani szukać odpowiedniego kąta golenia.

 

wilkinson trymer

 

Rodzaj i długość zarostu

Jako, że wśród osób testujących wystąpiły różne rodzaje zarostu, możemy śmiało powiedzieć, że maszynka dobrze tnie zarówno twardy i gęsty włos, jak i miękki. Golenie z włosem i pod włos wychodzi tak samo dobrze. Również pozytywnie odbywa się golenie zarostu hodowanego nawet przez 5 dni. Dłużej się nie udało bo nikt nie miał urlopu. W tym miejscu należy stwierdzić, że ten produkt marki przerósł swoich poprzedników, gdzie długość zarostu miała zasadnicze znaczenie. Bywało ciężko już z zarostem 3 dniowym.

 

Żywotność maszynki

I tu mamy mały problem. Z pewnością zachowuje swoje właściwości przez jakieś 60 użyć, a może i znacznie więcej. Oznacza to, że daje radę znacznie dłużej od większości maszynek na rynku. Oczywistym jest, że przy zaroście twardym będzie służyła krócej niż w przypadku miękkiego i niezbyt bujnego zarostu.

 

wilkinson opakowanie

 

Dostępność i ceny

Jak wynika z naszej wiedzy, sugerowana cena maszynki systemowej Wilkinson Sword Hydro Connect 5 wynosi 39,99 zł. Zestaw 4 wymiennych ostrzy można zakupić w cenie 69,99 zł. Produkty aktualnie są dostępne wyłącznie w sieci drogerii Rossmann.