Żyć Dobrze

nowa brama

Czym się kierować przy zakupie dobrej bramy garażowej?

Brama garażowa powinna być funkcjonalna, a co za tym idzie spełniać liczne kryteria. Nim zatem zapadnie decyzja o zakupie konkretnego modelu, warto wiedzieć czym należy kierować się przy wyborze dobrej bramy garażowej, a także jakich błędów powinniśmy się wystrzegać.

 

Przede wszystkim należy zdecydować się na konkretny rodzaj bramy. Już tutaj podjęcie decyzji nie będzie należało do łatwych zadań, a to ze względu na panującą dużą różnorodność. Jednakże najczęściej wybieranym rodzajem są bramy segmentowe. Za jej wyborem przemawiają między innymi dobre parametry izolacyjne, a ponadto możliwość wykorzystania w pełni powierzchni garażu.

Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest wspomniana już powierzchnia garażu. Bardzo ważna jest jego głębokość. Kolejnym istotnym aspektem są ściany. Ewentualne belki, rury, belki konstrukcyjne, a także okna mogą stać na przeszkodzie do zamontowania wygodnej automatycznej bramy segmentowej. Uwagę zwrócić należy również na tak zwane nadproże oraz węgarki, gdyż montaż bramy garażowej jest również z tymi elementami związany.

Bardzo ważny jest rozmiar bramy - nie zawsze mamy możliwość zamontowania dużej bramy. Należy jednak pamiętać, że większa brama to większy komfort. Tutaj z kolei istotne są: rozmiary samochodu, wymiary garażu i jego usytuowanie oraz usytuowanie samej bramy. Nikt bowiem nie chce każdego dnia zmagać się z koniecznością wykonywania różnego rodzaju manewrów tylko po to, aby wjechać bądź wyjechać z garażu.

 

Pomiarów bramy najlepiej dokonywać już po wykończeniu garażu. Powodem tego jest fakt, że zarówno grubość izolacji, jak i tynków ma wpływ na właściwe wykonanie pomiarów. W tym miejscu wspomnieć również należy o trwałości konstrukcji oraz ograniczeniu strat ciepła. Dla ostatecznego efektu mającego wpływ na wizerunek całego obiektu ma design bramy. Tutaj jednak panuje ogromna różnorodność i każdy z pewnością wybierze taką bramę, która nie tylko będzie funkcjonalna, ale również odpowiednio będzie się komponować z domem.

Decydując się na zakup bramy garażowej, niezależnie od jej rodzaju, najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z fachowcami, którzy z pewnością dołożą wszelkich starań, aby brama została odpowiednio wybrana i dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Bramy garażowe posiada w swojej ofercie Makra 2. Jest to firma rodzinna, która na rynku funkcjonuje od 1982 roku. Od tego czasu proponuje swoim klientom drzwi, okna, bramy, sejfy, systemy zabezpieczeń, rolety, żaluzje, parapety oraz okucia budowlane. Makra 2 prowadzi sprzedaż hurtową oraz detaliczną, a świadczone usługi są na wysokim poziomie.

Wybór bramy garażowej to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Dlatego też w miarę możliwości przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skonsultować się ze specjalistą. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór bramy garażowej od znanych i renomowanych producentów. Tylko wówczas można zyskać gwarancję trwałości i solidności zakupionego produktu. Szeroka oferta bram garażowych sprawia, że podjęcie decyzji może okazać się prawdziwym wyzwaniem dla niejednej osoby.