Żyć Dobrze

Czym stylizować włosy męskie

Czym stylizować włosy męskie?

Istnieje bardzo wiele kosmetyków do stylizacji męskich włosów. Czym różnią się najpopularniejsze produkty? Podpowiadamy, co wybrać do modelowania włosów męskich i jak stylizować fryzurę.

 

O czym warto pamiętać, zanim zdecydujesz się, co wybrać do stylizacji męskich włosów?

Wybór typu kosmetyku do stylizacji fryzury powinien być uzależniony od rodzaju, kondycji i długości włosów oraz efektu, który chcesz uzyskać. W tym drugim przypadku liczy się nie tylko rodzaj produktu, lecz także jego chwyt, czyli siła utrwalania oraz wykończenie (może być matowe, półmatowe lub z lekkim, średnim czy też mocnym połyskiem).

Niekiedy, zwłaszcza przy średnich i dłuższych włosach, warto też korzystać z dodatkowych kosmetyków, które nakłada się przed zastosowaniem preparatów do modelowania. Są to przede wszystkim tak zwane prestylery w formie toniku lub sprayu, nanoszone na wilgotne włosy i ułatwiające dalszą stylizację. Jeśli fryzurze brakuje natomiast objętości i sprężystości, pomóc może puder do włosów (używany już po wysuszeniu włosów, ale przed modelowaniem).

 

Rodzaje kosmetyków – co do modelowania i stylizacji włosów męskich?

Zastanawiasz się, co wybrać do właściwej stylizacji włosów męskich? Najpopularniejsze rodzaje kosmetyków to:

  • Pomady i pasty do włosów. Są wszechstronne oraz łączą utrwalenie fryzury i elastyczność włosów. Tradycyjne pomady na bazie wosku znacznie trudniej się zmywają, ale łatwo poprawić fryzurę na sucho. Z kolej te w formie pasty na bazie wody są prostsze do spłukania, lecz poprawki ułożenia pasm najlepiej wykonywać po ich delikatnym zwilżeniu.
  • Kremy do włosów. Dobre szczególnie do kręconych i falowanych włosów. Pomagają zapanować nad niesfornymi kosmykami i ugładzić je, a jednocześnie zachowują naturalny wygląd włosów.
  • Glinki do włosów. Sprawdzą się zwłaszcza przy cieńszych włosach, bo zwiększają ich objętość. Dają matowe wykończenie ze stosunkowo naturalnie wyglądającym utrwaleniem.
  • Żele do włosów. Sprawiają, że włosy są nieco sztywniejsze, choć ciągle zachowują pewną elastyczność i są dobrze odżywione. Mogą oferować bardzo mocne utrwalenie i połysk, lecz dostępne są też żele, które dają bardziej naturalny wygląd.
  • Gumy do włosów. Alternatywa dla żelu, szczególnie dla krótkich i średnich włosów. Łączą długotrwałe działanie i elastyczność, a przy tym nie sklejają włosów. Często z matowym wykończeniem.

Żeby dodatkowo utrwalić średnią lub długą fryzurę, po nałożeniu wybranego kosmetyku modelującego możesz też skorzystać z lakieru do włosów. Lakiery suche dają naturalniejszy efekt, mokre zaś wyjątkowo mocno utrwalają, ale mogą bardziej sklejać włosy.

 

Stylizacja włosów męskich – jak to robić?

Męska stylizacja włosów nie musi być trudna i czasochłonna. Jeśli włosy są dobrze ostrzyżone oraz odpowiednio myte i pielęgnowane, modelowanie będzie szybsze i łatwiejsze.

Bez względu na to, jaki produkt wybierzesz, nie należy przesadzać z ilością preparatu (zawsze możesz dodać go więcej, jeśli efekty nie będą zadowalające). Większość kosmetyków dobrze też najpierw rozetrzeć w opuszkach palców, a nie nakładać bezpośrednio na włosy.

Szczegółowe wskazówki na temat stylizacji włosów męskich krok po kroku znajdziesz w poradniku przygotowanym przez firmę Philips (sprawdź https://www.philips.pl/c-e/blog/meski-zarost-i-wlosy/wlosy/strzyzenie/jak-stylizowac-meskie-wlosy.html). Dowiesz się z niego także, jaką maszynkę do strzyżenia włosów wybrać.

 Artykuł sponsorowany