O zdrowiu

Czysta męskość czyli higiena intymna

Czysta męskość czyli higiena intymna

Utrzymywanie w czystości swego przyrodzenia, czyli higiena intymna, postrzegane jest zazwyczaj jedynie jako jeden ze składników higieny ogólnej.  Ale fakt, że penis uczestniczy w tak intymnym akcie jak zbliżenie seksualne musi oznaczać, że powinien być bardzo zadbany i czysty, dla komfortu obu partnerów, jak i twojego zdrowia. Higieny intymnej nie można zaniedbywać.

 

Aby umyć dokładnie penisa ściągnij napletek tyle, ile to jest możliwe, aby odsłonić żołądź

Następnie zacznij delikatnie obmywać letnią wodą zarówno żołądź, jak i wewnętrzną część napletka. Choć są to bardzo czułe i wrażliwe miejsca, to czynność ta nie powinna wywoływać bólu dopóki zachowujesz ostrożność. Myj dokładnie usuwając szczególnie biały nalot między napletkiem a żołędziem, który w istocie jest wydzieliną gruczołów napletka.

 

Wydzielina owa znana również jako mastka czy smegma składa się ze stłuszczonych martwych komórek nabłonkowych napletka, flory bakteryjnej i łoju. Również w tym miejscu zalegają resztki moczu i spermy. Najogólniej przeznaczeniem mastki jest natłuszczanie żołędzia, by ułatwić odbycie stosunku seksualnego.

 

czysta higiena

 

Bakterie zawarte w mastce mają pod napletkiem doskonałe warunki do rozwoju w tym ciepłym, wilgotnym i nie odkrytym miejscu

Jeśli dopuścisz do nagromadzenia mastki, resztek moczu i spermy to z pewnością zapachu twojej męskości w żadnym wypadku nie będzie można określić jako przyjemny. Co więcej, bakterie będą miały doskonałą pożywkę i może to prowadzić do stanów zapalnych cewki moczowej, dróg moczowo-płciowych i prostaty, dlatego higiena intymna jest niezwykle istotna.

Problem ten nie dotyczy mężczyzn obrzeżanych czyli z usuniętym napletkiem. Ale i oni nie mogą zaniedbywać higieny intymnej.

 Reklama

feromony baner