Żyć Dobrze

Dbaj o siebie

Dbaj o siebie

Podobno  mężczyzna nie musi być przystojny i jeśli tylko jest ładniejszy od diabła... Być może. Warto jednak wiedzieć, że kobiety wyglądają dużo ładniej od mężczyzn. Co ważniejsze, kobieta nie robi się „Na bóstwo" tylko dla nas, lecz przede wszystkim dla siebie samej.

 

Jest tyle szczegółów np. w ubiorze czy uczesaniu. One zauważają wszystko i mają hopla na tym punkcie. Kiedy widzą w przechodzącej obok kobiecie jakieś niedociągnięcie to od razu szepczą do siebie krytyczne uwagi. Jeśli one, czytując tyle pism o modzie, robią błędy, to le[piej nie myśleć, ile takich szczególików wychwytują w naszym wyglądzie.

Może dlatego pomimo utartych mitów o byciu męskim, spoconym i niechlujnym, należy dbać o swój wizerunek i robić co się da, by dobrze wyglądać. Nie chodzi tu o to by spędzać całe dnie w salonach piękności, ale o podstawowe rzeczy. Kobieta dostrzeże, że np. Twój pasek nie pasuje do butów, które na domiar złego są niestarannie wypastowane. Najpierw zaobserwuje najdrobniejsze detale, a potem na ich podstawie oceni całą Twoją osobę.

Jej pierwsze wrażenie, jakie odniesie na Twój temat, odciśnie się mocno na tym, jak później będzie myślała o Tobie.

Na początku zadaj sobie pytanie: gdybym był jedną z tych kobiet, które najbardziej mi się podobają (tzn. super piękną i inteligentną), to co by mnie najbardziej pociągało w mężczyznach?

Następnie zacznij pracować nad swoją autoprezentacją.

Spraw sobie jakąś świetną fryzurę, nie zaszkodzi poprosić stylistę o radę . Kup ładne i dobre gatunkowo ubrania. Nie tłumacz się, że szkoda Ci na to pieniędzy, możesz przecież poszukać na wyprzedażach. Kilka fajnych ciuchów nie sprawi, że kobiety będą się masowo na Ciebie rzucać, ale na pewno pomoże Ci pozbyć się tego, co je odstrasza. Nawet nie wiesz, jak bardzo kobiety nie lubią źle ubranych mężczyzn. Naucz się więc, co to znaczy „ładne buty" i co robić, by długo były ładne. W całym stroju dobrze dobrane buty są najważniejsze. To na nie kobieta w pierwszej kolejności zwraca uwagę. Dowiedz się, jakie kolory i wzory do siebie pasują, a jakie nie, i co jest „cool" i „trendy".

Pracuj więc bez przerwy nad swoim stylem, nawet jeśli chodzi o najdrobniejsze detale. Nawet jeśli nie palisz to zapalniczkę powinieneś mieć zawsze przy sobie.

Dbaj o sylwetkę. Przemyśl to. Jeśli interesują Cię bardzo atrakcyjne kobiety, to Twoja sylwetka może mieć czasami znaczenie. Nie musisz odwiedzać siłowni dziesięć razy w tygodniu, ale postaraj się, żeby Twoje ciało było co najmniej znośne. Nie mówię, że przeciętna sylwetka przekreśla Cię jako potencjalnego partnera, jeśli jednak masz nadwagę albo jesteś fatalnie zbudowany, to popracuj nad tym. To nie jest nieosiągalne. Zrób to dla samego siebie. Sport poprawi Ci samopoczucie, rywalizacja doda pewności siebie, a one bez wątpienia to zauważą.

Higiena i profilaktyka. Ten temat wielu z pewnością wydaje się oczywisty i zbędny. Kto jednak miał okazję podróżować komunikacją miejską, ten przyzna rację, że jest inaczej. To naprawdę obrzydliwe, kiedy młody chłopak śmierdzi kilkudniowym potem. Dlatego pamiętaj:

  1. Miej zawsze krótkie, czyste i zadbane paznokcie.
  2. Jedyne miejsce, na którym włosy wyglądają dobrze to Twoja głowa. Pożegnaj się z włosami w uszach, w nosie, z krzaczastymi brwiami oraz z nadmiernym owłosieniem intymnym.
  3. Zadbaj o swoje zęby. Wybiel wszelkie przebarwienia w uzębieniu. Stosuj płyn do płukania ust i nitkę dentystyczną. Przykry zapach z ust może zepsuć nawet najlepsze wrażenie, a tego chyba nikt by nie chciał.
  4. Wymyj się dokładnie przed spotkaniem z kobietą.
  5. Utrzymuj swoje stopy, buty i skarpetki w idealnym stanie. Nie chodź codziennie w tym samym obuwiu. Twoje stopy się pocą, więc pozwól butom wywietrzeć. Nieprzyjemny zapach jest całkowicie zabroniony.
  6. Używaj dobrego dezodorantu. Pamiętaj jednak, aby był to dezodorant bezzapachowy albo z tej samej linii zapachowej co pozostałe kosmetyki. Nie ma bowiem nic gorszego, niż noszenie na sobie kilku różnych zapachów - jeden z perfum, drugi z dezodorantu, a trzeci z wody po goleniu.
  7. Kup sobie dobre perfumy. Uważaj na ilość! Lepiej nie używaj ich wcale, niż zbyt dużo. Kilka kropli godzinę przed randką to optymalna ilość. Fiolka dobrych perfum jest wprawdzie droga, ale ich próbki można nabyć już po kilka złotych za sztukę.

Pamiętaj, kobiety zwracają uwagę na szczegóły. I uważają, że jeśli nie dbasz o drobnostki, to na pewno lekceważysz też inne sprawy.