Moto Sfera

Debiut roku – Seat Ateca na Genewa Motor Show 2016

Debiut roku – Seat Ateca na Genewa Motor Show 2016

Design zdradzający śródziemnomorską fantazję, a jednocześnie podkreślający dynamikę auta. Mocne silniki, stabilne zawieszenie i niemiecka precyzja zapewniają komfort jazdy. A do tego sporo innowacji technologicznych gwarantujących bezpieczeństwo i niezwykłe pozytywne doznania w trakcie siedzenia za kierownicą. Oto mieszanka składająca się na jednego z debiutantów Międzynarodowego Motor Show Genewa 2016. Jest nim nowy na rynku SUV Seat Ateca.

 

Poznajmy się

Niewielka waga i mocne silniki, a przy tym perfekcyjnie zgrane zawieszenie sprawiają, że tym autem możesz przemieszczać się zwinnie nie tylko po asfalcie. Auto posiada 6 stopniową manualną skrzynię biegów lub dwusprzęgłową przekładnię DSG. Standardowo napęd przekazywany jest na przednią oś. Opcjonalnie możesz wybrać również wersję z napędem na 4 koła. Seat Ateca jest samochodem wszechstronnym i mimo braku opon terenowych, świetnie radzi sobie w innych warunkach, dzięki czemu znakomicie pasuje do miejskiego stylu życia.

 

Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze

Seat Ateca posiada bardzo szeroki pakiet systemów pomocowych, co gwarantuje Ci duże bezpieczeństwo. Kamerki połączone z czujnikami informują Cię o pojazdach w tzw. martwym polu, a asystent bezpieczeństwa nie pozwala Ci przekroczyć prędkości czy bezzasadnie zmienić dobrego pasa ruchu. Jeśli przez określony czas podczas prowadzenia pojazdu będziesz nieaktywny, to czujny asystent wyśle Ci ostrzeżenie wizualne, następnie akustyczne, a na końcu krótki impuls hamulców. Gdy nadal nie będziesz reagować, samochód zacznie zwalniać, aż się zatrzyma.

 

Niezwykłe udogodnienia dla całej rodziny

Praktycznym rozwiązaniem jest elektrycznie otwierana pokrywa bagażnika. Aby umieścić wewnątrz zakupy czy inne przedmioty nie musisz już uwalniać ręki i stawiać toreb na ziemi. Wystarczy nogą dotknąć czujnika, a bagażnik otworzy się sam. Kolejna innowacja to światła powitalne, które zaoszczędzą Ci poszukiwań samochodu na zatłoczonym parkingu lub nieoświetlonej ulicy. Umieszczone przy bocznych lusterkach światła ledowe tworzą wokół auta delikatną świetlną aureolę. Nie tylko zatem bez trudu odnajdziesz samochód, ale też masz szansę uniknięcia wdepnięcia w kałużę przy drzwiach. To jednak wciąż nie koniec świetlnych efektów nowego Seata. Po wejściu do wnętrza zauważysz pulsującą poświatę wokół przycisku "start", co ułatwi Ci wyruszenie w kierunku kolejnej przygody. Musisz tylko (w zależności od panujących warunków lub indywidualnych preferencji) wybrać tryb jazdy. Twoim wyborem jest także oświetlenie deski rozdzielczej, do dyspozycji pozostaje aż 8 kolorów.

 

Wyjątkowo udany debiut

Seat postanowił wyjść naprzeciw rosnącemu w ostatnich latach zapotrzebowaniu kierowców na SUV-y. Do flagowych modeli, jakimi stały się Ibiza i Leon, w tym roku dołącza Ateca. Owacyjne przyjęcie na Genewa Motor Show 2016 oraz znakomite recenzje testujących samochód dziennikarzy i ekspertów sugerują, że najmłodsze dziecko Seata jest strzałem w dziesiątkę.

Artykuł zewnętrzny