Intymność

Dewiacje seksualne „na literę K”

Dewiacje seksualne „na literę K”

A teraz zabawimy się nieco alfabetem, a w szczególności literą K w nazewnictwie dewiacji seksualnych. Dlaczego akurat K? Choćby dlatego, że większość z nas zna tylko jedną dewiację zaczynającą się tą właśnie literą - kazirodztwo. Oczywiście o nim nie zapominając przedstawiamy poniżej aż 10 mniej lub bardziej interesujących dewiacji, których nazwy zaczynają się literą K. Warto sprawdzić swoją wiedzę.

 

Kandaulezizm

To patologiczna forma zachowań, która polega na podstawianiu własnej partnerki innym mężczyznom oraz uzyskiwaniu satysfakcji seksualnej przez obserwację reakcji podniecenia u tych mężczyzn. Co kto lubi, ale jak wiemy i takie przypadki się zdarzają.

 

Kazirodztwo

Współżycie seksualne (zarówno stosunek seksualny, jak i inne zachowania seksualne, np. petting, pieszczoty oralno-genitalne) osób spokrewnionych. Tabu kazirodztwa obejmuje wszystkie kultury. Ta nietypowa forma zachowania seksualnego jest rzadko ujawniana przez rodziny, ale występuje częściej niż się sądzi. Typowe kontakty to: ojciec-córka, brat-siostra, wuj-siostrzenica lub bratanica. Zachowania takie spotyka się najczęściej w rodzinach alkoholików, psychopatów, marginesu społecznego. W polskim prawie karnym kazirodztwo jest przestępstwem. W czasach dawniejszych było dozwolone w niektórych kulturach, ale z reguły dotyczyło władców oraz arystokracji i było związane z prawem dziedziczenia, np. w starożytnym Egipcie, Persji, u Inków, w Fenicji. W polskim kodeksie karnym stwierdza się: "Kto dopuszcza się obcowania płciowego z krewnymi w linii prostej, bratem lub siostrą albo osobą pozostającą w stosunku przysposobienia, podlega karze pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do lat 5". Więcej na temat kazirodztwa pisaliśmy już w innych artykułach, które można odnaleźć przy użyciu naszej wyszukiwarki, lub bezpośrednio w indeksie.

Klaustrofilia

Typ parafilii, w której satysfakcja seksualna jest osiągana dzięki współżyciu w małych, zamkniętych pomieszczeniach. Przynajmniej nie trzeba się szukać.

 

Kleptofilia

To parafilia, w której satysfakcja seksualna jest osiągana w trakcie popełniania kradzieży. Trochę ciężko wyobrazić sobie szczytującego złodzieja w centrum handlowym, ale ponoć to możliwe.

 

Klismafilia

Typ parafilii, w której satysfakcja seksualna jest osiągana poprzez wlewy doodbytnicze. Do wlewów używane są zioła, wyciąg z tabaki, alkohol, wino, kawa, woda oraz mocz. Tu lepiej nie używać wyobraźni, bo może być słabo.

 

Koprofagia

Jeśli ktoś jest zbyt słaby psychicznie i jest bezpośrednio po posiłku to już teraz powinien przejść do dalszych haseł, pomijając również kolejne. Dla twardzieli - koprofagia to połykanie kału.

 

Koprofilia

Odmiana fetyszyzmu zespolonego z masochizmem, w którym bodźcem jest dotyk, wygląd lub zapach kału. Czego to ludzie nie wymyślą...

 

Koprolalia

Mimowolne wypowiadanie słów obscenicznych o charakterze patologicznym: od wulgarności różni ją nasilenie i wyraźny automatyzm słowny.

 

Korofilia

Kontakty seksualne dojrzałych kobiet z młodymi dziewczętami, szczególnie rozpowszechnione w antycznej Grecji. Współcześnie rzadko występująca parafilia kobiet o orientacji homoseksualnej.

 

Ksenofilia

Rodzaj parafilii, w której satysfakcja jest osiągana dzięki współżyciu z obcą, nieznaną osobą. A to jakoś nie zaskakuje zapewne nikogo. Jak popatrzyć na dzieciaki przed klubami w porze nocnej, to trzeba by nazwać większość dewiantami. Co kraj, to obyczaj.