Żyć Dobrze

Dlaczego faceci psują spotkania?

Dlaczego faceci psują spotkania?

Kluczową różnicą między mężczyznami, a kobietami jest sposób zachowania, kiedy spotykają potencjalnego partnera. Kobiety zazwyczaj postępują w sposób, który można opisać: Interesujesz mnie. Chciałabym poznać Cię lepiej, potem zobaczymy jak nasza znajomość się dalej potoczy. Natomiast mężczyźni zazwyczaj reagują w sposób: Tak mi się podobasz, że aż się denerwuję. Już myślę o tobie jak o potencjalnej dziewczynie albo żonie... albo przynajmniej o romansie na jedną noc. Tak mnie rozpiera na twój widok, że nie mogę normalnie myśleć.

 

Innymi słowy, kobiety podczas pierwszego spotkania są wyluzowane i zachowują się swobodnie. Natomiast mężczyźni zwykli się wtedy zachowywać, jakby owa kobieta była potencjalną żoną. Każdy z nas wie jak dużo napięcia i stresu dla faceta to powoduje. Kobieta czuje się wtedy niewygodnie, ponieważ swoim postępowaniem wprowadza on nerwową atmosferę.

 

Jak sobie z tym radzić?

Nigdy nie idealizuj kobiety, którą spotkałeś. Na świecie nie ma ideałów. Jeżeli zaczynasz zachowywać się nerwowo, gdy mówisz do niej, prawdopodobnie utracisz swoją szansę, zanim się ona pojawi. Nie powinieneś jej traktować, jakby ona była miłością Twojego życia.

Można przyjąć założenie, że każda z nich ma coś, co może przeszkadzać, nudzić, albo powodować, że nie szans. To dobre podejście aby poczuć się swobodniej. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to kobieta dla Ciebie. Jednak kiedy zaczynacie się spotykać przez dłuższy czas, to z reguły okazuje się, że ma ona cechy, które Ci ewidentnie przeszkadzają. Nie oceniaj więc kobiety „na wyrost".

Zamiast tego dowiedz się w jakim stopniu Twoje pierwsze wrażenie pokrywa się z rzeczywistością. Tymczasem zachowuj się, jakbyś rozmawiał z koleżanką. Nie pozwól na to, żeby na spotkaniu dominowała nad Tobą z powodu jej wyglądu zewnętrznego. Daj jej odczuć, że te krągłe kształty nie robią na Tobie wrażenia. Taka postawa pozwoli Ci zachowywać się na luzie.

Przyjmijmy, że poznałeś ją przedwczoraj, wziąłeś od niej numer i teraz idziecie na kawę. W drzwiach do kawiarni, ona potyka się o próg. Wtedy możesz popatrzyć na nią, potrząsnąć głową w stylu „jestem rozczarowany" i powiedzieć: „Jak widzę nasza znajomość się potyka". Powiedzmy, że piętnaście minut później ona rozlewa swoją kawę. Znów potrząsając głową powiedz: „Co ci mówiłem o takim zachowaniu?". Innymi słowy, wysyłasz komunikat przeciwny do „Traktuję cię jako potencjalną żonę". Mówisz w ten sposób: „Czuję się tak swobodnie przy tobie, że mogę się nawet śmiać się z ciebie, nie przejmując się tym, co o mnie myślisz".

 

dlaczego faceci mysla tylko o jednym

 

Brzmi to trochę niedorzecznie?

Jeżeli będziesz rozmawiać z kobietą będąc delikatnie aroganckim, dobrze się przy tym bawiąc i jednocześnie nie próbując zaimponować jej na siłę, to uda Ci się osiągnąć znacznie więcej, niż działając nerwowo i niepewnie. Bądź spokojny i pewny siebie. Zażartuj sobie z niej, ale ze smakiem i nie przesadzaj. Powiedz jej, że jest fajną przyjaciółką. Przyjmij, że ona ma jakieś wady, które mogą Cię irytować i „uderz w nie" (oczywiście w zabawny sposób).

 

To co przeczytaliście powyżej zacytowaliśmy z pełną premedytacją. Jest to oczywiście fragment bezużytecznego w 90% poradnika o uwodzeniu, ale kilka myśli tu zawartych zasługuje naszym zdaniem na uwagę. Najważniejszym przesłaniem powyższej treści jest na pewno „zachęta" do nieangażowania się zbyt szybko, aby nie popsuć wszystkiego mimo woli.