Moto Sfera

polisa autocasco

Dlaczego kierowcy nie kupują AC?

Ubezpieczenia komunikacyjne dla wielu kierowców to zbędny wydatek. Dlatego ograniczają się wyłącznie do zakupu obowiązkowej polisy OC, rezygnując z dodatkowych form ochrony. Taka decyzja podyktowana jest wieloma pobudkami.

 

W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, polisa autocasco jest całkowicie dobrowolna. Właściciel pojazdu sam decyduje o jej zakupie, co najczęściej oznacza rezygnację z takiej możliwości. A szkoda, ponieważ można trafić na atrakcyjne ubezpieczenie AC. Kalkulator internetowy, dostępny na stronie wielu ubezpieczycieli, pozwala ocenić wysokość składki – szybko i wygodnie.

 

Powody, dla których kierowcy rezygnują z AC

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których właściciele pojazdów ograniczają się wyłącznie do zakupu ubezpieczenia OC.

 

Dodatkowy wydatek

Polisa AC jest dodatkowym kosztem. Tymczasem kierowcy i tak mają już sporo wydatków związanych z posiadaniem pojazdu. Dlatego nie chcą nadwyrężać budżetu, rezygnując z polisy nieobowiązkowej.

 

Duży wydatek

Część kierowców zdecydowałaby się na ubezpieczenie autocasco, gdyby nie koszty. Warto jednak pamiętać, że polisa nie musi być kosztowna. Jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie AC, kalkulator internetowy pomoże dotrzeć do najbardziej atrakcyjnej oferty.

 

Nie mają świadomości ryzyka

Kolejnym powodem, dla którego właściciele pojazdów rezygnują z AC, jest brak świadomości ryzyka. Wydaje im się, że jeśli należą do grupy bezpiecznych kierowców prawdopodobieństwo stłuczki jest niewielkie. Tymczasem wystarczy dosłownie chwila nieuwagi, by doszło do kolizji.

 

Rzadko korzystają z samochodu

Część kierowców rezygnuje z wykupienia AC z uwagi na fakt, że rzadko korzystają z samochodu. To zaś oznacza, że ryzyko stłuczki jest niewielkie.

 

Warto wykupić ubezpieczenie AC

Nie daj sobie wmówić, że ubezpieczenie AC jest całkowicie zbędne. Pamiętaj, że polisa OC chroni wyłącznie interesy osób poszkodowanych z twojej winy. Jeśli więc dojdzie do kolizji, której jesteś sprawcą i twój samochód na tym bardzo ucierpi, wszelkie naprawy musisz ponieść z własnej kieszeni.

Pomyśl więc o tym, by wykupić ubezpieczenie AC. Kalkulator pozwoli na szybkie oszacowanie wstępnych kosztów, dzięki czemu porównasz poszczególne oferty firm ubezpieczeniowych. W ten sposób wybierzesz polisę najbardziej odpowiadającą twoim potrzebom i oczekiwaniom – także pod względem cenowym.