Intymność

Dlaczego mężczyzna nie chce powiedzieć „kocham cię”

Dlaczego mężczyzna nie chce powiedzieć „kocham cię”

Uczucie ekscytacji, euforii, zauroczenia drugą osobą może być miłością, którą opisuje się w różny sposób i różnie też taki stan przeżywa każdy z nas. To jednak jedna strona, druga to okazanie swoich uczuć, co również może być wykonane wielorako. Jest jednak jeszcze jeden element układanki – deklaracja. To niby rzecz najprostsza, bo wystarczą dwa słowa, ale czy na pewno?

 

Każdy prawdziwy mężczyzna pod przykryciem swej naturalnej twardości, siły, męskości, kryje w sobie nieprawdopodobny ładunek emocjonalny. Uwolnienie tej bomby uczuć nie jest jednak takie proste. Większość kobiet potrafi skutecznie doprowadzić do eksplozji tego ładunku i tak się dzieje, no chyba, że wcześniej mężczyzna, ze względów bezpieczeństwa, skutecznie zabezpieczy w sobie zapalnik.

Pary często żyją z sobą przez długi czas, wspólnie śpią, jedzą, planują, dzielą się radością i smutkiem, ale mężczyzna w tym związku wciąż nie składa deklaracji. Kobieta zazwyczaj po pewnym czasie istnienia związku oczekuje czegoś więcej – deklaracji miłości, która zapewni ją o bezpieczeństwie jej emocjonalnego zaangażowania. On jednak milczy.

 

3 powody, które powodują, że mężczyzna nie mówi „kocham cię”

 

1. Mężczyzna kojarzy słowa „kocham cię” z nowymi oczekiwaniami kobiety, na które nie jest gotowy

Oczekiwania są jednym z najbardziej śmiertelnych zagrożeń dla relacji, ponieważ zastępują one otwartą komunikację w obszarze nigdy wcześniej niewypowiedzianych założeń. Wielu mężczyzn nie jest na to gotowych, inni zaś boją się, że oczekiwania partnerki mogą permanentnie zburzyć cały system ich wartości i dotychczasowego stylu życia.

Czy to znaczy, że mężczyzna nie chce dać kobiecie wszystkiego, czego ona tylko zapragnie w danym momencie? Absolutnie nie! W rzeczywistości być może daje już więcej niż można sobie wyobrazić. Najważniejsze jest, aby wzajemnie wyjaśnić swoje intencje intencje. Wielu mężczyzn woli wyrażać swoją miłość przez działanie, a nie słowa, które mogą budzić ich obawy.

 

dlaczego nie

 

2. Mężczyzna ma własną definicję słów „kocham cię”, która zwykle jest inna, niż oczekiwana przez partnerkę

Każdy z nas ma inne skojarzenia związane z zakochaniem. Życie emocjonalne kobiety jest diametralnie różne od naszego. W większości przypadków miłość to dla nas czyny potwierdzające uczucie, nie tylko w sferze erotycznej, ale również bezpieczeństwa partnerki i związku oraz pełna kontrola sytuacji. Im większą godności mężczyzna się cechuje, tym większą wagę przywiązuje do życia według własnej definicji. Przyjęcie innych warunków może być niemożliwe.

W takim przypadku, jeśli kobieta oczekuje tych dwóch magicznych słów, które potwierdzą jej zaangażowanie emocjonalne, może je usłyszeć jedynie wtedy, gdy dowie się co dla niego znaczą i taki stan rzeczy zaakceptuje.

 

3. Mężczyzna nie mówi „kocham cię” bo po prostu nie jest zakochany

Prozaicznie prosta sytuacja. Istnieje wiele związków, w których bycie z sobą bazuje na seksie, wspólnym mieszkaniu, dzieleniu kosztów utrzymania itp., a partnerzy nie są w sobie zakochani. Mężczyzna może troszczyć się o swoja partnerkę, wiele jej dawać, pomagać, ale nie musi czuć emocjonalnego przywiązania.