Żyć Dobrze

Dlaczego mężczyźni lubią cycki

Dlaczego mężczyźni lubią cycki

To że mężczyźni lubią kobiece piersi jest oczywiste i nie wymaga chyba żadnego tłumaczenia. Problem powstaje zazwyczaj gdy zadajemy sobie pytanie – dlaczego tak się dzieje? Co jest powodem tego, że biust kobiecy jest dla nas, facetów, najatrakcyjniejszym elementem kobiecego ciała?

 

Dlaczego mężczyźni bardziej koncentrują się na piersiach niż na jakiejkolwiek innej części ciała kobiety?

Kobiece piersi są tak usytuowane aby każdy mógł je zobaczyć - bez względu na to, czy patrzy na twarz kobiety, czy też spuszcza nieśmiało wzrok. Można zatem przyjąć, że nie ma po prostu innej możliwości.

Oczywiście kobiety w każdej części są atrakcyjne. Jakże często doprowadzają nas do szału pośladki, nogi, szyje, dłonie, włosy itd., ale ostatecznie i tak piersi wygrywają. Dla przytłaczającej większości heteroseksualnych mężczyzn kobiece piersi to numer jeden! Rozbieżności powstają dopiero przy ocenie ich wielkości, rzadziej kształtu.

Aby sprawdzić zasadność teorii, że mężczyźni kładą większy nacisk na piersi niż jakąkolwiek inna część ciała kobiety, naukowcy z Uniwersytetu Willington przeprowadzili ciekawe badania. Pokazali mężczyznom sześć zdjęć tej samej kobiety. Jedyną różnicą na każdym zdjęciu była wielkość jej biustu, talii i bioder.

Okazało się, że 47% badanych skupiło się na klatce piersiowej kobiety zamiast na twarzy. Jedna trzecia patrzyła na talię i biodra kobiety, a mniej niż 20% patrzyło na jej twarz. Wnioski z badania dowiodły, że większość mężczyzn jest rzeczywiście bardziej zainteresowana cyckami, bez względu na ich rozmiar.

Wyciągnięte z badań wnioski dotyczyły głównie doznań estetycznych, w przeciwieństwie do jakiejkolwiek aktywności hormonalnej w mózgu. Piersi są atrakcyjne wizualnie dla mężczyzn, dlatego wolą je od jakiejkolwiek innej części ciała. Niebawem jednak inna grupa naukowców zdecydowała się zaprzeczyć tej teorii.

 

piersi 2

 

Dlaczego mężczyźni lubią cycki?

Dlaczego kobiece piersi tak hipnotycznie fascynują mężczyzn? Czy nie mogą to być inne części ciała? Dlaczego mężczyźni postrzegają piersi jako najseksowniejszą część ciała kobiety? Dlaczego nie może to być przedramię lub kolano? Oba są przecież bardzo ładne i łatwe do chwytania, ale nie są tak podniecające, żeby wywołać niekontrolowany wzwód - choć w niektórych przypadkach jest to możliwe.

Kolejne badanie przeprowadził Larry Young, profesor psychiatrii w Emory University. Teoretyzował, że mężczyźni lubią cycki, ponieważ łączy ich to z pierwszą kobietą w ich życiu: z matką. Nie chodzi tu oczywiście o więź, która już niektórym się rodzi w głowach.

Niemowlęta są związane z matkami podczas karmienia piersią. System w mózgu, który za to odpowiada, jest tym samym systemem, który sprawia, że dorośli mężczyźni pragną wtulić się w parę cycków.

W dzieciństwie najważniejsze były piersi matki co jest z natury logiczne – miękkie, ciepłe, bezpieczne i jeszcze karmiły. W dorosłym życiu piersi kobiety są nadal fajne pod każdym względem. Mówiąc najprościej, mężczyźni lubią piersi, ponieważ pomagają im związać się z kobietami.

Wydaje się może dziwnym, że naukowcy porównują karmienie piersią i łączenie się w pary na tym samym poziomie, ma to jednak jakiś sens, gdy zdamy sobie sprawę, że mężczyźni zachowują się jak niemowlęta - lubimy ssanie, pieszczenie, ściskanie itp. – zawsze gdy mamy pełny i niezakłócony dostęp do pary piersi.

 

piersi 3

 

Czy wszyscy mężczyźni mają bzika na punkcie cycków?

Jeśli spojrzysz na to co kreują media, możesz pomyśleć: Tak! Wszyscy są szaleni! A jednak nie zawsze się tak dzieje.
Tu w grę wkraczają różnice kulturowe. Na przykład w niektórych afrykańskich kulturach, w których kobiety nie zakrywają swoich piersi. Mężczyźni w tych kulturach nie zwracają na co dzień uwagi na masę nagich piersi wokół nich.

Możliwe, że codzienne oglądanie odsłoniętych piersi czyni je mniej atrakcyjnymi dla mężczyzn, ale wszystko, jak zwykle, sprowadza się do kontekstu. Większość mężczyzn lubi piersi, niektórzy jednak mogą lubić je mniej. Może to zależeć od tego, gdzie dorastali lub jak zostali wychowani, a także od ludzi, którzy się nimi opiekowali.

 

Pytanie rodzi pytanie

A co z mężczyznami, którzy nie byli karmieni piersią? Co by było, gdyby ktoś mieszkał w takim miejscu, jak na przykład Arabia Saudyjska, gdzie nie znajdziesz nawet zdjęcia i nie masz dostępu do piersi dopóki się nie ożenisz? Skoro wszystko jest szczelnie zakryte, czy piersi wywołają taki sam poziom ciekawości jak inne części ciała? Czy teraz, kiedy pojawiają się kampanie typu „uwolnij sutek”, nie zmieni się sposób postrzegania piersi przez mężczyzn? Czy ewolucja nadal pozwoli nam na ekscytowanie się kobiecymi piersiami?

Te pytania na długo pozostaną bez odpowiedzi.

 

piersi 4

 

Podsumowując

1 Mężczyźni lubią patrzeć na cycki, niezależnie od ich wielkości.

2 Mężczyźni są zaprogramowani na lubienie cycków, ponieważ daje im to możliwość wiązania się z kobietami.

3 Nie wszyscy mężczyźni tak samo reagują na widok kobiecego biustu.

 

Czy przedstawione powyżej informacje są do czegokolwiek przydatne? Szczerze powiedziawszy - nie mamy pojęcia. Ale badania naukowe na ten temat są dobrze finansowane i z pewnością dają możliwość zarobienia dużych pieniędzy.

Pewne jest to, że kobiety powinny dbać o swoje piersi, ponieważ wydaje się, że są one doskonałym narzędziem do dominacji nad światem.

 

Dlaczego mężczyźni lubią cycki?

Zostańmy przy pewnikach: ponieważ są piękne, pocieszające i tajemnicze.