Intymność

Dlaczego ona nie ma ochoty…

Dlaczego ona nie ma ochoty…

Chyba każdy z nas słyszał najróżniejsze wymówki od swojej partnerki, która akurat nie miała ochoty na seks. I mimo, że jest to dla nas niezwykle frustrujące, często nie mamy pojęcia, dlaczego tak się dzieje, tymczasem powodów może być bardzo wiele.

 

Czyżby to ten inny?

Tak, niestety jest to możliwe. Jeśli twojej partnerce zdecydowanie zmalała ochota na seks może być spowodowane to tym, że zaspakaja ją ktoś inny. Często mężczyźni są tak zakochani w swoich partnerkach, że nie widzą, że ich lube mają kogoś na boku. Jeśli jesteś atrakcyjnym facetem, a wasze życie seksualne było udane do tej pory to może powinieneś przyjrzeć  się zachowaniom partnerki, czy wraz ze zmniejszeniem się zainteresowania sprawami seksu nie idą w parze na przykład częstsze wizyty u przyjaciółek. Najtrudniej będzie to zauważyć facetom w średnim wieku, którzy są zakochani w swojej pracy, spotkaniach z kolegami i pilocie od telewizora.

 

Ból podczas stosunku

Wiele kobiet nie przyznaje się do swoich dolegliwości i zamiast powiedzieć wprost, że odczuwa ból w czasie stosunku, woli unikać partnera. Tymczasem wystarczy tylko zdiagnozować przyczynę i podjąć leczenie. Może go wywoływać np. nadżerka, zakażenie rzęsistkiem pochwowym, endometrioza. Problem może wywoływać również tarcie spowodowane suchością pochwy, czyli małą ilością śluzu i brakiem odpowiedniego nawilżenia. Za ból może być odpowiedzialna także budowa ciała np. ostre spojenie łonowe.

 

Prawdziwe bóle głowy

To prawda, że migrena, czy choćby zapalenie zatok potrafią na długie godziny uprzykrzyć życie. Czasami mówienie o bólu głowy nie jest wymówką a przykrym stanem rzeczy. Zwłaszcza migrenowe bóle mogą całkowicie odebrać ochotę na wszelkie igraszki. Są okresy w życiu ludzi, że nawiedzają ich niezwykle często.

 

Zmęczenie i stres

Choć wydaje się to prozaiczny powód ciągłe zmęczenie i stres zdecydowanie obniżają ochotę na seks. Zwłaszcza uciążliwe jest ciągłe myślenie nad jednym uporczywym problemem. Warto wtedy dowiedzieć się od partnera, co go trapi i pomóc znaleźć mu rozwiązanie trudnej sytuacji, która go spotkała. Rozmowa może być doskonałym środkiem terapeutycznym.

 

Antykoncepcja

Często utrata apetytu na seks wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Pod ich wpływem zachodzi wiele zmian, często dają one o sobie znać dopiero po kilku miesiącach i kobieta może w ogóle nie wiązać spadku libido z antykoncepcją hormonalną. Dlatego, by się o tym przekonać należy odstawić lub zmienić pigułki.

 

Nieporozumienia

Wycofanie się z życia seksualnego jest też spowodowane nieporozumieniami lub tym, że twoja partnerka nie czuje się kochana, doceniana i odpowiednio traktowana. Ponieważ  nie zaspakajasz jej potrzeb, i to niekoniecznie seksualnych, w ramach rewanżu postanawia ona cię ukarać i nie spełniać twoich.

 

Choroby

Istnieje też kilka chorób, które poważnie obniżają pociąg seksualny u kobiet. Do takich schorzeń należy na przykład niedoczynność tarczycy czy hiperprolaktynemia. Dlatego powinieneś dowiedzieć się dokładnie, jak czuje się twoja partnerka. Czy nie zauważyła u siebie, jakiś niepokojących zmian. Jeśli coś w jej zachowaniu i odczuciach się zmieniło powinieneś poradzić jej, by odwiedziła lekarza.

 

Niski temperament

Możliwe jest również, że twoja partnerka ma bardzo małe potrzeby seksualne i zmuszała się przez długi czas do seksu ze względu na ciebie. Po dłuższym czasie jednak stwierdziła, że nie może już więcej udawać i nie chce się dalej poświęcać, dlatego unika z tobą kontaktów seksualnych. Szczera rozmowa może doprowadzić do kompromisu, który oboje zaakceptujecie.

 

Sprawność seksualna

Może to być dla ciebie przykra informacja, ale twoja kobieta może unikać seksu z tobą dlatego, że jesteś po prostu kiepskim kochankiem. Nawet jeśli inne dziewczyny nie narzekały na ciebie, może okazać się, że zupełnie nie jesteś wstanie sprostać oczekiwaniom obecnej partnerki. A wiele kobiet w Polsce ma to do siebie, że nie potrafi powiedzieć wprost, że seks nie jest dla nich satysfakcjonujący. Wydaje im się bowiem, że w ten sposób zranią swojego partnera lub go stracą.

 

Zaniedbanie

Czasami też kobiety odtrącają nie same niskie umiejętności łóżkowe partnera, a niezadbane ciało. Jeśli nieba rdzo  dbasz o higienę, roztyłeś się lub chodzisz ciągle w tych samych, starych, rozciągniętych ubraniach nic dziwnego, że partnerce odeszła ochota na ciebie. By utrzymać temperaturę w związku należy cały czas podnosić swoją atrakcyjność, by partner czuł, że ma koło siebie kogoś wyjątkowego, kogo może stracić. Jeśli twoja dziewczyna widzi cię ciągle na kanapie w wyplamionym podkoszulku i z pięciodniowym zarostem nie dziw się, że w waszej sypialni wieje chłodem.