Intymność

Dlaczego pary przestają uprawiać seks

Dlaczego pary przestają uprawiać seks

Nierzadko po kilku latach małżeństwa jedno z partnerów przestaje mieć ochotę na seks, czuje się tak, jakby straciło zainteresowanie seksem. Ów brak zainteresowania faktycznie wynika stąd, że nie są spełnione pewne warunki niezbędne dla współżycia seksualnego.

 

Wielu mężczyzn i sporo kobiet nie wie, jakie są te potrzeby ani jak je zaspokoić. Aby nie czuć się nieustannie sfrustrowanymi, po prostu tracą zainteresowanie sobą.

Zdumiewające, że przeważnie kobiety twierdzą, że ich mężowie już nie interesują się seksem. Oczywiście, nie jest czymś niezwykłym to, że kobieta pragnie więcej seksu niż jej partner, lecz bez względu na to, które z partnerów traci zainteresowanie, namiętność może powrócić dzięki arkanom sztuki miłosnej.

 

dlaczego pary

 

Niekiedy kobieta ma opory przed ujawnieniem tego, co lubi w seksie, bo nie chce, by partner ślepo stosował się do jej instrukcji. Poznanie wielu różnych umiejętności seksualnych z pewnością da zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie możliwość ich przetestowania. Nowe umiejętności mogą pomóc parom przeżyć nieznane namiętności.

 

Kobiety uwielbiają udany seks równie mocno jak mężczyźni

Różnica między kobietą a mężczyzną polega na tym, że ona nie czuje silnego pragnienia seksu, o ile najpierw nie zostanie zaspokojona jej potrzeba miłości. Co najważniejsze, kobieta najpierw musi poczuć, że mężczyzna ją kocha i że dla niego jest kimś wyjątkowym. Dla niej miłość jest o wiele ważniejsza niż seks, jednak po zaspokojeniu potrzeby miłości radykalnie wzrasta u niej znaczenie seksu.

Kobiety uwielbiają udany seks równie mocno jak mężczyźni, lecz aby odczuć podniecenie, mają o wiele większe wymagania. Nawet jeśli kobieta nie czuje się kochana, a tylko widzi, możliwość miłości, może odczuwać głębokie pragnienie seksu. Natomiast mężczyzna, mówiąc ogólnie, potrzebuje tylko okazji i miejsca, by się pobudzić.

 

Na początku związku pobudzenie seksualne następuje u mężczyzny automatycznie i szybko

Różnica w fizjologii mężczyzny i kobiety daje się zauważyć w reakcjach partnerów. W organizmie mężczyzny poziom hormonów odpowiadających za pobudzenie szybko rośnie, a po orgazmie szybko opada. U kobiety rozkosz rośnie o wiele wolniej i trwa jeszcze długo po orgazmie.

 

U partnerki pobudzenie narasta powoli, na długo zanim stanie się fizycznym pożądaniem seksu

Zanim kobieta zapragnie stymulacji seksualnej, czuje się "rozgrzana", zmysłowa i atrakcyjna. Czuje pociąg do mężczyzny i cieszy ją przebywanie z nim. Zanim zechce seksu, mogą upłynąć w jego towarzystwie długie dni.

Mężczyźnie trudno zrozumieć odmienne wymagania kobiety, bo sam ich nie doświadcza. Kiedy mężczyzna czuje się podniecony, od razu myśli o seksie. Wstrzemięźliwość wymaga z jego strony ogromnego opanowania. Na początku znajomości mężczyzna rozumie, że kobieta musi odczekać, zanim będzie gotowa, by uprawiać seks. Lecz kiedy już rozpoczną współżycie, on nie zdaje sobie sprawy, że ona nadal potrzebuje uczucia, zanim będzie chciała seksu.

Wsparcie uczuciowe jest ceną wstępu. Mężczyzna zazwyczaj nie rozumie, jak ważne jest to, by najpierw zaspokoił potrzeby emocjonalne kobiety, ponieważ sam nie ma takich wymagań.

I można by tak jeszcze długo. Niemniej, jak widać, najważniejsze jest wzajemne zrozumienie i poznanie swoich potrzeb seksualnych, które na przestrzeni lat mogą ulegać zmianom.

Warto o tym porozmawiać i wprowadzić do „umierającego" związku coś, co pozwoli na powrót intymności i wzmocni życie seksualne, które, jak wiemy, jest jednak podstawą naszego wspólnego istnienia. Dobrze wiec będzie, gdy wszyscy w związku będą szczęśliwi i spełnieni.