Intymność

Dlaczego starsi mężczyźni często wybierają znacznie młodsze kobiety

Dlaczego starsi mężczyźni często wybierają znacznie młodsze kobiety?

Kiedy widzisz starszego mężczyznę, który spotyka się z dużo młodszą kobietą,  zazwyczaj zakładasz, że musi to być kryzys wieku średniego. Jego dużo młodsza partnerka jest bardziej atrakcyjna seksualnie do niego,co daje mu poczucie odmłodzenia, oraz to, czego nie może dać starsza kobieta.

 

Młode kobiety są zabawne, beztroskie, energiczne i posiadają radość życia. Ta młodzieńcza energia jest atrakcyjna dla starszego mężczyzny, który zauważył już nieuchronny efekt przemijania.

Są to jednak stereotypy. Chociaż może w tym być wiele prawdy, to jednak często sytuacja jest bardziej skomplikowana.

 

Młoda kobieta daje mężczyźnie poczucie bliskości

Jest to potrzeba, którą posiadają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, z tą różnicą, że występuje ona u nich, w różnych etapach życia.

Emocjonalna potrzeba związku, bliskości partnerów charakteryzuje głównie młode kobiety, które rozpoczynając swoja karierę zawodową i umacnianie pozycji społecznej, pamiętają w większości o tym, żeby w końcu założyć rodzinę i całą swoją energię skierować właśnie w tym kierunku.

Z drugiej strony, młodzi mężczyźni są bardziej skoncentrowani na budowaniu, umacnianiu i utrzymaniu swojej pozycji zawodowej i społecznej. Mimo, że zakładają rodziny, to nadal ich głównym celem jest własny rozwój.

 

on starszy ona mlodsza

 

W relacjach młodych partnerów, potrzeby są często sprzeczne, gdy kobieta chce więcej intymności - mężczyzna koncentruje się na budowaniu swojej kariery. Starsi mężczyźni i młodsze kobiety dzielą tę samą potrzebę emocjonalnego połączenia.

Jest to oczywiście jeden z okrutnych żartów natury człowieka: młodzi mężczyźni koncentrują się na karierze, a młodsze kobiety skupiają się na intymności.

 

Gdzieś w połowie życia, znajduje się przełącznik

W pewnym momencie swojego życia mężczyzna orientuje się, że roztrwonił swoją młodość na dążeniu do władzy i dostatku, przez co zaniedbał swoje życie rodzinne. Jest zmęczony wyścigiem szczurów i potrzebuje większego zaangażowania emocjonalnego.

Jednocześnie dojrzała kobieta jest zmęczona oddawaniem każdej sekundy życia swoim dzieciom i mężowi. Jest gotowa do kontynuowania kariery, chce zacząć korzystać z życia.

Jak widać, nie zawsze, w związku starszego mężczyzny z młodszą kobietą, dominuje seks. Wiadomo przecież, że dojrzałe kobiety są w tej materii zdecydowanie lepsze. Młoda kobieta jest po prostu kompatybilna z dojrzałym mężczyzną, pod względem możliwości stworzenia emocjonalnego związku, czego często nie chcemy zauważyć. A przecież jest wiele szczęśliwych par, mimo sporej różnicy wieku.