Żyć Dobrze

Długa podróż nudna

Długa podróż nie będzie nudna, jeśli się do niej odpowiednio przygotujesz

Przed Tobą długa podróż, a na samą myśl dostajesz gęsiej skórki? Nie wiesz jak pokonać sporą odległość tak, by po pierwsze nie zanudzić się na śmierć, a po drugie wysiąść z pociągu czy autobusu wypoczętym? Poznaj sposoby na przygotowanie się do długiej podróży, które przestaną być nudną atrakcją wolnych dni. Podróżowanie może być przecież naprawdę fajne, atrakcyjne i rozwijające.

 

Potraktuj wolny czas jako szansę na rozwój

Długa podróż przyprawia o zawrót głowy i zupełnie nie wiesz, jak masz wykorzystać ten czas? Najwyższa pora to zmienić. Za każdym razem traktuj wolny czas w podróży jako szansę na rozwój – efekty zobaczysz sam. Zaopatrz się w czasopisma, weź ze sobą dobrą książkę czy po prostu pracuj z laptopem. Nie zmarnujesz wolnego czasu, jednocześnie rozwijając się i załatwiając najważniejsze sprawy. Dzięki takiemu wykorzystaniu czasu, po podróży będziesz miał mniej spraw na głowie i poczucie, że dobrze wykorzystałeś wolny czas. Pamiętaj – gapienie się w okno albo spanie to najgorsza opcja, która niewiele wnosi do Twojego życia.

 

Odpowiednio się spakuj i załóż wygodne ubranie

Pakowanie się na chwilę przed odjazdem pociągu czy autobusu w przypadku dłuższych podróży nie zdaje zupełnie egzaminu. Dlaczego? Długa podróż wymaga odpowiedniego przygotowania się i spakowania niezbędnych rzeczy, które ułatwią całą trasę. Ważny jest także odpowiedni ubiór. Niech nie zwiodą Cię filmowe kadry, na których uczestnicy podróży to nienagannie ubrani mężczyźni czy kobiety goniące pociąg w butach na wysokich obcasach. Jeśli chcesz wygodnie podróżować, zamień formalne stroje na wygodne ubranie, takie jak dresy, legginsy czy buty na płaskiej podeszwie. Zyskasz dzięki temu pełną swobodę ruchów i wygodę, która podczas dłuższych podróży jest niezastąpiona.

 

Zapewnij sobie rozrywkę – może najnowsze teledyski albo niezastąpiona playlista?

Jeśli nie lubisz długich podróży, pomocna będzie także rozrywka – przygotuj wcześniej niezastąpioną playlistę lub oglądaj najnowsze teledyski, które skutecznie uatrakcyjnią wolny czas. Zapewniając sobie rozrywkę, masz gwarancję, iż nawet najdłuższa podróż minie o wiele szybciej. Niech najnowsze teledyski, do których odtwarzania potrzebujesz zaledwie telefonu komórkowego i dostępu do internetu, staną się źródłem atrakcji podczas jazdy. Organizując sobie wolny czas, nie masz szans na nudę i rutynę, nawet jeśli podróżujesz w znane już miejsce.

 

Zmieniając organizację dłuższych podróży i odpowiednio się przygotowując, możesz uniknąć nudy i rutyny, która bardzo często towarzyszy osobom często podróżującym w odległe miejsca. Podejdź do sprawy poważnie i potraktuj każdą podróż jak wyzwanie oraz okazję do relaksu, pracy czy po prostu jak czas dla siebie, o który przecież tak ciężko podczas codziennych obowiązków.

 Artykuł zewnętrzny