Moto Sfera

Długoterminowy wynajem aut – wady i zalety

Długoterminowy wynajem aut – wady i zalety

Wynajem długoterminowy samochodów najczęściej wykorzystują przedsiębiorcy, którzy potrzebują odpowiedniego auta dla swojej firmy. Warto jednak wiedzieć, że dobrze ten wariant sprawdza się u klientów indywidualnych ze względu na duże zapotrzebowanie oraz korzystniejszą cenę. Jakie są zatem wady i zalety wynajmu długoterminowego?

 

Zalety długoterminowego wynajmu samochodów

Najważniejszą z zalet wynajmu długoterminowego jest szeroka oferta floty wielu wypożyczalni. Mamy do dyspozycji zarówno auta miejskie, sportowe, jak i luksusowe, czy klasy premium. Niekiedy decydujemy się na skorzystanie z usług wypożyczalni, która posiada także pojazdy dostawcze lub busy. Atrakcyjność oferty dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych zapewnia jeszcze więcej korzyści wynajmu długoterminowego. Wypożyczalnie mają nowe oraz używane samochody, dlatego wybór zależy tylko i wyłącznie od nas. Dodatkowo okazuje się, porównując ceny do wynajmu dziennego, że długoterminowa rezerwacja bardziej się opłaca. Odbywa się on najczęściej na 12,24,36 miesięcy z możliwością przedłużenia. Pod względem czasu wynajmu, wypożyczalnie posiadają indywidualne stawki oraz terminy.

Warto również wspomnieć o tym, że wypożyczalnie oferują serwisowanie auta, a więc zapewniają kontrolę i dbanie o sprawność techniczną pojazdu. Nie musimy się zatem martwić, gdy samochód nagle ulegnie awarii, będziemy posiadać także pełne pakiety ubezpieczeń.

 

Wady długoterminowego wynajmu

Należy wiedzieć także, z jakimi wadami musimy się liczyć, decydując się na długoterminowy wynajem aut. Przede wszystkim w wyniku nadmiernej eksploatacji samochodu możemy zostać obciążenie dodatkowymi kosztami. Oczywiście nie zawsze jest tak – wszystko zależy od danej firmy. Warto jednak, wynajmując auto dodatkowo się ubezpieczyć, np. od kradzieży ze względu na wysoką wartość samochodu (gdy decydujemy się na rezerwację nowszego modelu). Największymi wadami długoterminowego wynajmu jest kaucja początkowa, którą odzyskamy dopiero po zwrocie pojazdu, a także limit kilometrów. Musimy mieć na uwadze fakt, że często wypożyczalnie ustalają limit kilometrów, a za każdy przekroczony kilometr są dodatkowe opłaty. Wiele firm w trosce o zadowolenie klientów, nie ustala podczas długoterminowego wypożyczenia limitu kilometrów.

 

Długoterminowy wynajem aut Warszawa

Zdecydowanie duża ilość klientów indywidualnych oraz firm potrzebuje wynająć samochód na terenie Warszawy. Dodatkowo to właśnie tam znajdziemy większość firm, które oferują pojazdy znanych marek, uzupełniając swoją flotę nowszymi modelami. Polecamy zatem długoterminowy wynajem aut Warszawa – globalelitecar.pl, gdzie bogata flota i szeroka oferta usługowa zachęci Cię do rezerwacji wybranego auta. Możemy również liczyć zarówno na odbiór, jak i zwrot samochodu z wybranego miejsca na terenie Warszawy oraz kraju. Firma posiada także ofertę wynajmu na różne imprezy okolicznościowe z kierowcą, czy na lotnisko oraz do ślubu.

źródło zdjęcia: freepik.com

Artykuł zewnętrzny