Moto Sfera

Dobór akumulatora – nowy czy używany?

Dobór akumulatora – nowy czy używany?

W życiu każdego kierowcy przychodzi czas, w którym trzeba zainwestować w nową baterię. Pojawia się wiele pytań o to, jaki akumulator wybrać — nowy czy używany? I właściwie — dlaczego dobór akumulatora jest tak ważny? Jakimi zasadami powinniśmy się kierować, szukając najlepszego modelu?

 

Brzmi banalnie? Dobór akumulatora, który będzie odpowiedni do naszego samochodu, może być trudniejsze, niż nam się zdaje. Co więcej, źle dobrany akumulator może narobić naprawdę wiele szkód. Właściwy dobór akumulatora jest szczególnie istotny w nowych, naszpikowanych elektroniką pojazdach — wybór odpowiedniego modelu powinien być tu podstawą. Nie wiesz, jaką baterię wybrać? Zawsze możesz sprawdzić w serwisie Battery Point, gdzie znajdziesz najbliższy warsztat, w którym wykwalifikowani specjaliści pomogą Ci w doborze oraz profesjonalnej wymianie akumulatora.

 

Dobór akumulatora - używany

Często dobierając akumulator, chcemy oszczędzić, wybierając używaną baterię. Jednak nawet w przypadku używanych baterii, to nie cena powinna odgrywać główną rolę, ponieważ może okazać się, że przecenione urządzenie nie tylko nie zadziała, ale również narobi dodatkowych szkód. Dlatego warto szukać pewnych źródeł i skonsultować wybór z serwisem lub po prostu umówić się na wizytę w warsztacie. Jest jeszcze jeden haczyk. Zakup używanego akumulatora wiąże się z ryzykiem, że bateria po zamontowaniu szybko padnie, a my nie będziemy mogli zareklamować wadliwego produktu. Często zapominamy, że akumulator nie pada tylko i wyłącznie przez awarię, ale również przez najzwyklejsze zużycie. Im starsza bateria, tym większe prawdopodobieństwo, że w najmniej spodziewanym momencie nie uda się nam odpalić samochodu.

 

Odpowiedni dobór akumulatora – nowa bateria

Dobór akumulatora, który jest nowy to najczęściej rekomendowane przez specjalistów rozwiązanie. Dlaczego powinniśmy pomyśleć o wyborze nowego akumulatora? Wiąże się to niewątpliwie z komfortem, jaki daje nam gwarancja. Jeśli urządzenie się popsuje – my będziemy mogli wymienić je na sprawny produkt.

Jednak chyba największym plusem zakupu nowego akumulatora jest dużo większa żywotność nowszych modeli. Zasada jest prosta: im straszy akumulator, tym krócej u nas popracuje. W przypadku nowego urządzenia – tak samo ważne jest sprawdzone źródło, bo tu też czeka na nas sporo pułapek. Jakich? Kupowanie akumulatora w markecie czy na najbliższej stacji paliw, może sprawić, że zapłacimy dużo więcej i otrzymamy sprzęt o niższej jakości.

Nowy akumulator nie powinien być kupowany w biegu – lepiej przemyśleć decyzję i nie oszczędzać. A jeśli już decydujemy się na nowe urządzenie, to musimy pamiętać, aby dobrać akumulator odpowiedni do naszego samochodu, właściwie go zamontować lub skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Artykuł zewnętrzny