O zdrowiu

Dobre kremy na suchą skórę nie muszą dużo kosztować

Dobre kremy na suchą skórę nie muszą dużo kosztować

Utarło się przekonanie, że im coś droższe, tym lepsze. Nie zawsze jednak ma to potwierdzenie w rzeczywistości, czego przykładem są również kosmetyki. Jeżeli szukasz dobrego kremu nawilżającego, który pomoże ci także wtedy, gdy cierpisz na AZS czy narzekasz na zbyt suchą skórę, masz przed sobą szeroką gamę produktów w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Kremy do twarzy mogą kosztować kilka złotych, ale również można znaleźć takie, których cena wynosi nawet kilkaset złotych i więcej. Za wysoką ceną nie zawsze stoi jednak skuteczność. Wprawdzie producenci kosztownych kosmetyków wskazują, że bazują one na innowacyjnych składnikach, których nie ma w preparatach konkurencji, niemniej jednak także bez przepłacania można znaleźć takie kremy, które mogą poradzić sobie z powszechnymi problemami skórnymi.

Dużym problemem dla wielu kobiet oraz mężczyzn jest nadmierna suchość skóry – może być ona związana z typem cery, która nie produkuje wystarczającej ilości substancji natłuszczających, ale również może być spowodowana takimi schorzeniami jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry (AZS).

Skomponowanie kremu, który będzie mógł poradzić sobie z takimi wyzwaniami, wcale nie jest tak skomplikowane jakby mogło się wydawać - udowadniają to producenci tanich, ale zbierających wiele pozytywnych opinii kremów. Bardzo dobrym przykładem jest krem Lipobase, którego koszt za 100 g to niecałe 30 złotych. To preparat nawilżająco-natłuszczający typu olej/woda zawierający 70% cieczy oleistych, które zawieszone są w niewielkiej ilości wody. Dzięki temu doskonale nadaje się do codziennej pielęgnacji i ochrony skóry suchej, która jest wrażliwa i podatna na podrażnienia. Zbiera także dużo wysokich ocen od osób z AZS – zabezpiecza przed nadmiernym wysuszeniem, łuszczeniem się skóry i świądem. Lipobase można używać nie tylko na twarz, ale również na dłonie i inne suche partie ciała.

Zatem jeżeli poszukujesz kremu do problematycznej cery, nie warto kierować się tylko i wyłącznie ceną, ponieważ bez przepłacania możesz znaleźć dużo wartościowych kosmetyków, które już po pierwszym użyciu na stałe dołączą do twojego żelaznego zestawu niezastąpionych produktów w łazience.