Żyć Dobrze

Dokąd wyjechać na wakacje we dwoje

Dokąd wyjechać na wakacje we dwoje?

Dla większości z nas zaplanowanie wakacji z dziewczyną to prawdziwe wyzwanie. Czym się kierować? Przede wszystkim dopasuj kierunek podróży do charakteru swojej kobiety.

 

Malowniczo i romantycznie

Twoja dziewczyna zawsze wybiera w kinie komedie romantyczne, a jej ulubionym sposobem spędzania czasu wolnego jest spacerowanie po ogrodzie botanicznym? Może być rozczarowana, kiedy zaproponujesz jej szaleństwa na Ibizie. W tej sytuacji warto pomyśleć o miejscach, które gwarantują niesamowite krajobrazy, bujną przyrodę i świetne warunki do romantycznego spędzania czasu tylko we dwoje. Doskonałym wyborem będą zatem Wyspy Kanaryjskie. Panuje tam pogoda nazywana „wieczną wiosną”, a długie, piaszczyste plaże i bogata roślinność to wspaniałe tło dla nastrojowych wyznań. Co więcej, nie brakuje tam kameralnych restauracji z widokiem na morze czy też niewielkich kawiarni, idealnych na kolację tylko we dwoje. Na Lanzarote podziwiać możemy niepowtarzalny „księżycowy” krajobraz, na Teneryfie popływamy razem z delfinami.

 

Spotkania z nową kulturą

Najczęściej chodzicie na randki do restauracji etnicznych? Twoje druga połówka ciągle eksperymentuje z kuchnią afrykańską, chodzi na taniec brzucha, a w wolnych chwilach podziwia wystawy w muzeum etnograficznym? Takiej osoby nie interesuje raczej leżenie na plaży. Świetnym pomysłem będzie wyjazd do krajów, które mają bogatą i odmienną od naszej kulturę. Jeśli mamy nieco większy budżet, możemy skusić się na podróż do Indii. To propozycja dla bardziej doświadczonych turystów, którzy nie obawiają się ciężkiej czasem do zniesienia pogody, szoku kulturowego i poznawania nowych smaków (i zapachów – nie zawsze pięknych…). Nieco łatwiejsze w odbiorze są często odwiedzane kraje afrykańskie np. Maroko czy Kenia – tam warto wybrać się na tradycyjny bazar pełen lokalnych skarbów. Jeśli nie chcemy wydać zbyt dużo, zróbmy partnerce niespodziankę i wykupmy wycieczkę last minute (np. w ofercie Rainbow Tours). Dzięki temu zaoszczędzimy sporo pieniędzy, a do tego zaimponujemy jej spontanicznością.

 

Aktywne wczasy

Oboje nie możecie żyć bez sportu? Aktywne wczasy możemy zaplanować niemal wszędzie. Warto jednak poszukać miejsc, w których uprawianie np. sportów wodnych będzie prawdziwą przyjemnością. Takich krajów nie brakuje w ofercie biur podróży: świetne warunki zapewniają wspomniane Wyspy Kanaryjskie, ale także Grecja (np. Rodos) czy też bardziej egzotyczna Tajlandia. Nie zapominajmy też o innych aktywnych sposobach spędzania wolnego czasu – w wielu miejscach (np. Bułgaria czy Gruzja) możemy uprawiać trekking, a sam wyjazd nie będzie dużym obciążeniem finansowym.

Artykuł partnera