Moto Sfera

Drugie auto w rodzinie

Drugie auto w rodzinie - jak wybierać?

Przychodzi taki moment w życiu wielu rodzin, kiedy okazuje się, że jedno auto to zbyt mało, by sprostać wszystkim potrzebom. Dzieci dorastają, wyrabiają prawa jazdy i póki są z rodzicami, chcą korzystać z samochodu samodzielnie, a małżonek/żona ma sporo swoich spraw do załatwienia, które także wymagają przemieszczania się. To często taki okres, w którym warto pomyśleć o drugim samochodzie. Jaki model najlepiej wybrać i czym się sugerować?

 

Samochód dla rodziny z dorosłymi dziećmi

Wśród ofert marki SEAT znaleźć można wiele pojazdów, które pasować będą dla każdego członka rodziny. Jedną z najciekawszych i najbardziej uniwersalnych pozycji jest SEAT Mii. To pojazd, który wyposażony został w najnowszy system multimedialny z inteligentną łącznością, a pod maską pracują wydajne silniki. Przeznaczony jest do użytku w miastach oraz do podróży na mniejsze odległości. Został wyposażony w najnowsze systemy bezpieczeństwa, dzięki czemu powierzając samochód młodszej latorośli można spać spokojnie - w przypadku nieprzyjemnego incydentu zadbają o nią podwójne poduszki powietrzne i system ABS, a w kierowaniu pomoże jej cyfrowy Asystent Pojazdu. Warto podkreślić, że ze względu na ponadprzeciętną dbałość o zabezpieczenia, auto uzyskało maksymalną ilość pięciu gwiazdek w klasyfikacji EURO NCAP.

 

SEAT Mii w praktyce

Każdy dealer Seata, jak na przykład Lellek-Gliwice, posiada ten pojazd w siedmiu wersjach: Reference, Style, Sport, Chic, Connect, Mii by Mango i Fr-Line. Wszystkie umożliwiają wybór przez użytkownika niektórych elementów wyposażenia, tak więc można więc zdecydować się na zakup modelu z trzema lub pięcioma drzwiami, w wybranej z ośmiu wersji kolorystycznych (zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu), a także dostosowanymi felgami w eleganckich, stonowanych barwach, które podkreślają charakter Mii. Rzecz najważniejsza, czyli silnik, to zarówno tradycyjny benzynowy lub oszczędny i przyjazny środowisku ecmotoive. Można wybierać spośród kilkunastu modeli w każdej kategorii - od 1.0 l 60 KM (44 kW) zaczynając, na 1.0 l 75 KM (55 kW) kończąc. Wszystkie współpracują z technologią Start/Stop, co pozwala na ekonomiczne wykorzystanie paliwa.

 

Mii by MANGO - model specjalny

Jednym ze specjalnych modeli jest Mii by MANGO. Co czyni go tak niezwykłym? Powstał on w efekcie współpracy Seata z domem modowym, a zarówno wnętrze, jak i sylwetka, wykonane są w taki sposób, aby jak najbardziej przypaść go gustu przedstawicielkom płci pięknej. Objawia się to w wielu niedostępnych w innych modelach detalach, np. na drzwiach znajduje się logo tego wyjątkowego modelu, a specjalny haczyk wewnątrz przeznaczony jest do zawieszenia kobiecej torebki w ten sposób, aby byłą zawsze na wyciągnięcie ręki.

Reklama