Żyć Dobrze

paniom dziekujemy

Dziękujemy Dziewczyny

Jakiś czas temu Tomasz prezentował światu kolejne części serii „Dziękujemy Dziewczyny”. Wszystkie odcinki pojawiały się kolejno na facebooku, a dziś - TYLKO U NAS - możecie je przeczytać w całości. Jest to opowieść o tym, ile dobrego robią dla nas kobiety i jak ważne są one w życiu każdego faceta. Sprawdźcie sami.

 

Odcinek 1 – Podryw

Kobieca logika kontaktu wzrokowego ułatwia facetom zadanie. Jeśli popatrzyliście na siebie i uśmiechnąłeś się do niej, teraz ona ma dwie możliwości:

1 – Nie podobasz jej się, myśli „Żeby na niego nie spojrzeć...”

2 – Podobasz jej się, myśli „O mój Boże, żeby na niego nie spojrzeć!”

W tej sytuacji facet jest w takiej dupie, że jeśli mu zależy, to i tak podejdzie i coś z paszczy wydobędzie. Nie ma jak mobilizacja i motywacja w jednym. Dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 2 – Idiota

Kobiety bardziej – a w każdym razie dłużej – o siebie dbają, mają zatem prawo być proporcjonalnie bardziej pewne siebie. Zatem gdy poznają jakiegoś idiotę nieraz niepotrzebnie myślą, że to one są przyczyną jego zdefragmentowanej inteligencji. Wówczas w zależności od wiary w siebie:

1 - Kobieta albo odchodzi uświadamiając facetowi i wszystkim wokół, że jest idiotą.

2 - Na siłę go zmienia – wówczas odchodzi uświadamiając go, że nie jest mężczyzną, którego pokochała.

Po kilku takich zmianach część facetów mądrzeje. Dziękujemy Dziewczyny.

 

 

Odcinek 3 – Alkohol

Nie lubicie nas pijanych. Stajemy się wtedy gadatliwi, emocjonalni i nieprzewidywalni. Ale drogie Panie – przecież w głębi wiecie, że robimy to dla Was – w ten sposób choć przez chwilę możecie porzuć to, co my czujemy przy Was zawsze. W tej sytuacji jednak w przeciwieństwie do Was samotnie zginęlibyśmy z głodu, bo w lodówce tylko żarówka. Na szczęście kobieta z niczego potrafi zrobić sałatkę, kapelusz i awanturę. A my wiemy, że w tej sytuacji zamiast opcji trzeciej wybierzecie pierwszą. Dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 4 – Pamięć

„Typowy facet”, „Ty tak zawsze” - mimo stosunkowo regularnego formułowania tego rodzaju stwierdzeń, kobiety nie przestają podczas ich wypowiadania być zaskoczone. Najwyraźniej pewnych informacji ewolucyjnie nie zapamiętują – w przeciwnym wypadku nie pytałyby również wielokrotnie czy je kochamy i czy wyglądają grubo. Przypominajmy im o tym, bo pamięć obu płci się uzupełnia – one z pewnością z przyjemnością i sympatią danego dnia przypomną nam, że to miesięcznica naszego pierwszego pocałunku. Dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 5 – Rośliny

Kobiece zamiłowanie do roślin przejawia się na ogół na pierwszej randce, gdzie ona na ogół zamawia sałatkę – jej subtelny i wrażliwy wizerunek mógłby ucierpieć poprzez wybór powiedzmy grochówki i bigosu. Potem z głodu pod pretekstem generalnego „romantyzmu” subtelnie podkrada fragmenty dania faceta, wskutek czego ostatecznie oboje są głodni. Dlatego kobiety należy najpierw zabierać na pizzę jedzoną na pół.

Kolejna roślinność to naturalnie kwiaty. Mężczyzna nigdy nie zrozumie ich zastosowań ,tak jak kobieta nigdy nie zrozumie, że pierdnięcie może być zabawne. Jego prosty umysł nie pojmie, że źródłem radości może być zapach, kolor czy układanie czegoś w wazonie. Tak naprawdę jednak kobiety lubią kwiaty dla dobra ludzkości. Bez nich pracę straciliby kwiaciarze, floryści, dostawcy, ogrodnicy, a zarobek właściciele lokali z kwiaciarniami, samochodów dostawczych etc. Kobiety wspomagają gospodarkę, a wraz z nią kraj. Dziękujemy Dziewczyny.

Reklama

feromony sa dobre

 

Odcinek 6 – Sidła

Dawno, dawno temu mężczyzna zdobywał jedzenie i skóry – zastawiał sidła, odwiedzał kilka upatrzonych punktów i przynosił zaplanowaną zdobycz. W tym czasie kobieta zbierała tzw. owoce runa leśnego – obchodziła kilkukrotnie cały las, co chwilę sprawdzała dotykiem i węchem jakość – powiedzmy – jagód. Dziś pożywienie czy ubiór zdobywamy w inny sposób, ale te nawyki pozostały w naszych odmiennych stylach robienia zakupów. W dodatku kobiety zdecydowały się uprawiać długotrwałe zbieractwo wraz z nami, dzięki czemu mamy szansę na poznanie większej części „lasu”. Dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 7 – Finanse

W tej kwestii kobiety nie wybaczą:

1. nie zaproponowania zapłacenia za randkę,

2. nie pozwolenia zapłacenia swojej części za randkę,

3. nie zrozumienia że oszczędniej jest zostawić papierową tackę po chińszczyźnie na miesiąc,

4. nie zrozumienia, że to buty były jej naprawdę potrzebne.

Dzięki temu mężczyźni nie mogą przeistoczyć się w nudnych księgowych, a gospodarka finansowa nigdy nie będzie dla nich nudna. Dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 8 – Czas

Organizm kobiety zsynchronizowany jest z kalendarzem. Gdy tej synchronizacji brak, obie płcie trochę się niepokoją – niezależnie zresztą od płci potencjalnego potomka. Męskie poczucie czasu jest inne, umieszczone na banalnej linii wtedy ----------->------------ potem.

- Aniu, może kupię chleb, nie byliśmy od środy w sklepie?

- Od wtorku.

Tak, to pożyteczna zmiana w informacji, dziękujemy Aniu. Albo:

- Zadzwoń do swojej mamy, nie dzwoniłeś od 5 dni.

W takich chwilach można poczuć, że ma się 2 mamy i na dodatek telepatycznie sklejone. Dobrze, że jesteście. Dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 9 – Komunikacja 1

Mężczyzna siedzi przed komputerem pracując lub tracąc czas, a najprawdopodobniej – tracąc czas na ściemnianie, że nie traci czasu. To bez znaczenia, bo ona umieszcza głowę w pokoju rozpoczynając klasykę:

- Już OK – i znika.

- Hej, co OK, o co chodzi?

- Z tym spotkaniem - znów jej nie ma.

- Co?

- Środowym, mówiłam ci przecież.

On dalej nie wie. Zabieg omijania w zdaniach podmiotów i orzeczeń jest częsty w poezji i najprawdopodobniej ma na celu wprowadzenie jej do męskiej szarej prozy życia. Dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 10 – Komunikacja 2

W zakończeniu poprzedniej scenki dotarliśmy do rozdartej sosny jak u Żeromskiego. Mężczyzna niczym Edyp może wybrać tylko spośród złych opcji. Jeżeli zapyta o co chodzi - straci spokój i zyska opowieść o tym, że jej nie słucha. Potwierdzając uzyskane szczątkowe informacje straci i zyska to samo - tyle, że z zaskoczenia w środę. Dzięki temu prócz poezji wraz z Edypem w naszej szarej prozie życia zagościł także antyczny dramat. Twoja biografia nie może być samą prozą, to tylko 1/3 możliwych rodzajów pisaniny! Dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 11 – Empatia

Z zasady przyjmuje się, że Panie mają większą. Na wszelki jednak wypadek aby ułatwić im widzenie świata oczami mężczyzn, proponuję spojrzeć na figury ◊ ◊ ◊ ◊ ◊ i dopasować odpowiednio kolory:

- ecru (info dla panów - „ekri”),

- kremowy,

- beżowy,

- kawa z mlekiem,

- porcelanowy.

Facet tak to właśnie widzi, trudne zadanie, nie? My faceci uczymy się od Was może nie kolorów, ale na pewno empatii - można bardziej barwnie i w ogóle inaczej widzieć świat. Dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 12 – Wypoczynek 1

Mózg kobiety nigdy nie przestaje pracować, dlatego prawie zawsze boli je głowa. W skrytości jednak zazdroszczą facetom, że ci potrafią się po prostu wyłączyć i wypocząć. Niestety - często ma to miejsce podczas przerzucania kanałów lub kontemplacji dekoltu, ale na szczęście dzięki kobietom faceci nie zanurzają się w tę głębię zbyt mocno. Zdania takie jak „Kto gra?” czy „Pewnie, biegnij do tej zdziry!” na ogół ze względów samozachowawczych wymuszają na nas aktywację kompletu synaps w celu odpowiedzi, a mózg nie zapada się w otchłań bezpowrotnie. Dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 13 – Wypoczynek 2

Idąc śladami swych mózgów, mężczyźni nieraz przez wypoczynek naiwnie rozumieją działalność nie wymagającą przesadnej mobilności. Błąd! Dzięki kobietom wiemy, że wypoczynek w weekend to PRZEDSIĘWZIĘCIE scalające związek, takie jak na przykład wyjście na premierę filmową. W dodatku znajdując kompromis również z naszymi potrzebami, najczęściej premierowym filmem jest odmóżdżająca głupawa komedyjka z nagim torsem jakiegoś typa, od którego nagiego torsu internet aż kipi. Za kompromis – dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 14 – Dialog

Jak bywa przy premierze filmowej, chętnych jest dużo i samcza zbędna ambicja znalezienia miejsca do parkowania nie może znaleźć ujścia. Facet milczy, jest zdenerwowany, a przecież ten wypoczynek miał Was zbliżyć. Nić porozumienia, tak konieczna w każdym związku, zawsze sprawia wrażenie naderwanej gdy on „po prostu nie chce gadać”.

W tego rodzaju sytuacjach często kobiety nawiązują kontakt trafnym stwierdzeniem typu: „Czy musimy tak krążyć?”. Jeśli facet niespodziewanie odpowie „No przecież to był TWÓJ pomysł!” i z jego winy się pokłócicie – zrozumie, że nie jest zdolny do dialogu. Dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 15 – Kazus

 

 

 

Sytuacja jak w soczewce - dwa małżeństwa, dwie panie śpiewają i wyglądają, dwóch panów gra i komponuje. Panie kłócą się ze sobą kto lepiej śpiewa a kto wygląda, próbują niezależnie od siebie wciągnąć w motyw mężów. Mężowie niezależnie się nie dają w to władować i kończy się to dwoma rozwodami i rozpadem grupy. Panie nie gadają ani ze sobą, ani z panami i starzeją się solo. Panowie nadal wspólnie się bogacą na musicalach czy kasowym filmie. Dzięki Anni-Frid i Agnethcie wiemy, że gwiazda w grupie może być tylko jedna. I że faceci nie wchodząc w „babskie kwasy” wychodzą na tym najlepiej. Za przykład - dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 16 – Wiara

Jeśli przeciętny mężczyzna usłyszy, że nie da się malować oczu nie otwierając ust – uwierzy. Nie, nie sprawdzi. Jeśli przeciętna kobieta usłyszy, że przez jej garderobiane dylematy się spóźnimy – sprawdzi. Nie, nie uwierzy. Dlatego właśnie solidarność mężczyzn opiera się na zaufaniu bez testów, a kobiet – nie wiadomo na czym. Ta z pozoru drobna różnica powoduje u mężczyzn integrację. Dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 17 – Leczenie

Gamofobia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gamofobia) to choroba, która u mężczyzn przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Wygląda na to, ze lekarstwem są kobiety w umiarkowanych ilościach. Ilości winny być definiowane indywidualnie przez każdego z pacjentów. Najprawdopodobniej czynnikiem powodującym zanik objawów jest konieczność przekazania jej potomkowi, do czego niejednokrotnie przydatne jest małżeństwo. Po przekazaniu gamofobii u mężczyzny następuje otępienie i apatia, ale na ogół są niezauważalne ze względu na mylenie z typowymi objawami podczas postępowania małżeństwa. Za kolejnych chorych – dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 18 – Poważniejszy

Stare perskie przysłowie mówi: „Allach wziął różę, lilię, gołębicę, węża, trochę miodu, jabłko z Morza Martwego i garść pyłu. Kiedy spojrzał na mieszankę, zobaczył kobietę. ” To bardzo mądre przysłowie, tylko że każdy inaczej rozumie poszczególne składniki tej dziwnej mikstury, z której efektem stykamy się na co dzień. Ale możemy robić bardzo mądre przysłowia. Dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 19 – Przed

Biologia organizmu kobiety powoduje, że w pewne dni podobają jej się silni i zdecydowani mężczyźni ewentualnie płodzący jej dziecko, a w inne jego delikatni i czuli potencjalni ojcowie. Biologia organizmu mężczyzny niestety za tą tendencją nie nadążyła i nie mają możliwości odpowiednich przekształceń z Pudziana w któregoś z Justinów. To powoduje, że aby doprowadzić do stosunku (a prokreacja jest przecież w zgodzie z naturą!) zmuszeni są kombinować, rozwijać swój potencjał empatii i kreatywności, a więc - stawać się lepszymi. Dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 20 – Seks

Wiadomo – dla części mężczyzn najdziwniejszym miejscem, w którym uprawiali seks jest tzw. wagina. W ramach gry wstępnej całują się po rękach i nie zdradzają prawej z lewą, urozmaicenia to nie jest ich specjalność. Kobiety natomiast posiadają zdecydowanie więcej wyobraźni – świadczy o tym na przykład umiejętność rozumienia zdania „podaj sól” jako wyrzut o brak soli na stole, wyraz dezaprobaty dla przyrządzonego posiłku, początki nadciśnienia u ukochanego i wiele innych możliwości. Mówiąc „podaj sól” mężczyzna ma na myśli „podaj sól”, a wyobraźnię marnowaną na inne interpretacje warto zużyć na płaszczyźnie tytułowej. Tak więc dyskretny apel i z góry – dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 21 – Po

Życie jest zbyt krótkie na sen i jest zbyt wiele do obgadania. Warto teraz złożyć niewieścią nogę na męskie ciało i po nim pobudzić również umysł. Najłatwiej poprzez próby jego racjonalnego umysłu objęcia w całość ciągu słów w rodzaju: „Jestem brzydka. Co z nami będzie? Wiem że mnie nie kochasz, to się czuje. Dobrze mi z tobą, wiesz? Przepraszam. Boję się, że to się zbyt szybko skończy. Czy ja ci się podobam? Tobie nie było chyba tak dobrze. Co ty w sobie masz, że tak na mnie działasz? Nie patrz teraz na mnie, zgaś światło. Pamiętasz?” Musimy poświęcić 200% percepcji – 100% na nadążenie o co chodzi i 100% na próby bezpiecznych odpowiedzi. Nie dajcie naszym mózgom zgnuśnieć! Dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 22 – Konflikt

 

 

 

Oceniając zewnętrznie po klatkach piersiowych – kobiety mają dłuższy wydech, trudniej zatem niż u mężczyzn przerwać im gdy krzyczą. Wyrzucając szybko i niezrozumiale dużo danych brzmią jak wykonawcy punkowi. Dla PRZECIĘTNEGO słuchacza w obu wypadkach po odarciu informacji z emocji brzmi ona „Krzyczę, że jest źle, ale nie mówię co zrobić, żeby było dobrze.”. Dzięki Wam stajemy się słuchaczami NIEPRZECIĘTNYMI, dzięki Wam zmuszeni jesteśmy opuścić bierność bytu i zadawać sobie pytania egzystencjalne - „co zrobić, żeby było dobrze”. Dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 23 – Negocjacje

Dlaczego cały czas musimy negocjować? Wynika to z pewnych odmienności w oczekiwaniach. O ile mężczyźni szukają w miarę grzecznej dziewczyny, która będzie niegrzeczna tylko dla nich, kobiety – niegrzecznego faceta, który będzie grzeczny tylko dla nich. Dlatego mężczyźni, którzy byli w związkach ponad miesiąc wiedzą, że lepiej w nich mieć spokój niż rację. Ci, którzy spędzili w nich ponad rok wiedzą ponadto, że jeśli kobieta nie ma racji – warto ją za to przeprosić. To wiedza cenniejsza niż monotonnie wynoszona z przebrzmiałych już pomału szkoleń negocjacyjnych! Dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 24 – Rozstanie

 

 

 

Proszę posłuchać przynajmniej pierwszej minuty. Jak widać, faceci uciekają się do banalnych gadek w takiej sytuacji – i jeśli mają odpowiednio niski głos to nawet im się to udaje. Pewnie, że wygodniej smsem. Ale warto powiedzieć - „To nie TO”, „W tej chwili nie mogę Ci niczego obiecać”, „Nie mogę patrzeć, jak się przeze mnie męczysz”, „Zostaniemy przyjaciółmi”, „Zasługujesz na kogoś lepszego”, „Robię to, bo Cię kocham”, „Odpocznijmy trochę czasu, potem zobaczymy”... Drogie Panie, doceńcie to że facet wysila się i tworzy, a nie po prostu zmienia status na facebooku. Z góry - dziękujemy Dziewczyny.

 

Odcinek 25 – Ostatni

Za wszystko - dziękujemy dziewczyny!

Tomasz