Żyć Dobrze

Ekspedycja Kongo trwa mimo przeciwności

Ekspedycja Kongo trwa mimo przeciwności

No to się trochę porobiło. Z przyczyn niezależnych od nas, kolejny etap Expedycji (dotarcie do RD Kongo) musi zostać pominięty w realizowanej trasie wyprawy. Z terytorium Senegalu przechodzimy bezpośrednio do realizacji III etapu wyprawy. Co się stało?

 

Po przejechaniu ponad 7 800 km samochód Nissan Patrol sygnalizuje awarię układu chłodzenia , tylnego dyferencjału i skrzyni biegów. W ocenie uczestnika Wojtka - wysoce prawdopodobna jest możliwość trwałego unieruchomienia pojazdu. Sprawność pojazdu jest dla nas kluczowa nie tylko ze względu na realizowaną przy jego użyciu trasę, ale ze względów szeroko rozumianego bezpieczeństwa naszych uczestników.

ekskongo1

 

Mając na uwadze również względy bezpieczeństwa podjęta została, wspólnie z uczestnikami, decyzja o kontynuacji trasy przez dwójkę z nich – Wojtka i Danę. W przypadku unieruchomienia pojazdu ułatwi to logistykę ich powrotu.

Niestety planowany piąty uczestnik wyprawy, którym miał być Kuba nie będzie mógł do nas dołączyć w Senegalu, skąd do Polski wracają samolotem dwaj pozostali uczestnicy Staszek i Edi.

ekskongo2

 

Wierzymy w to, że trudności dodatkowo podnoszą poprzeczkę wyprawie – ale również będą stanowić świetny materiał o tym jak można radzić sobie w takich trudnych i niesprzyjających warunkach.

Bez wątpienia Wojtek i Dana, którzy aktualnie przystąpili do realizacji III etapu wyprawy dołożą wszelkich starań, aby nie tylko bezpiecznie powrócić do kraju, ale i zgromadzić dla naszych czytelników, świetne materiały dziennikarskie z rejonu Afryki Zachodniej w drodze powrotnej.

{jumi[*9]}

ekskongo3

 

Przed uczestnikami niełatwa droga powrotna i zmaganie się nie tylko z ekstremalnymi afrykańskimi warunkami … ! Trzymajcie kciuki!