Żyć Dobrze

zoo

Ekstremalne hobby, czyli zajęcia dla prawdziwych twardzieli

Uzależniony od adrenaliny poszukiwacz przygód. Wariat, postrzeleniec, idiota… Jest wiele określeń, które opisują ludzi, mających dość nietypowe hobby. I choć można do tej grupy (bo przecież chodzi zarówno o kobiety jak i o mężczyzn) pozytywnie zakręconych życiowo ludzi patrzeć jak na osoby, które powinno umieszczać się w zakładach zamkniętych, można też zaakceptować ich wybór. Nie chcą oni, podobnie jak większość naszego społeczeństwa) spędzać czasu po pracy przy komputerze, kawie i książce albo filmie. Wolą zmuszać swój organizm do wysiłku, na który inni nie mają ochoty lub się go zwyczajnie boją. I chociaż ich hobby związane jest niejednokrotnie z zagrożeniem życia, nie przestają pomimo to! Oto kilka przykładowych pasji dla prawdziwych twardzieli i twardzielek.

 

Militaria

Zabawa z bronią, to dla nich codzienność. I nie mamy tu na myśli wyłącznie broni białej czy myśliwskiej. Chodzenie na strzelnicę to dla nich chleb codzienny, a tajne akcje internetowe w poszukiwaniu unikatowych zbiorów to najprzyjemniejsza część dnia. To typowi pasjonaci, których domy są małymi składami, w których chętnie zaopatrzyłaby się niejedna jednostka specjalna. I chociaż wiedzą jak ryzykowne to przedsięwzięcia, właśnie ta adrenalina daje im coraz większego kopa. Kto wie, może w obliczu niepewnych czasów to właśnie ich postawa jest normalna?

 

Nurkowanie

Chociaż trudno w to uwierzyć są na świecie ludzie, którzy boją się nie tylko wysokości, ale również głębokości. Do ich grona na pewno nie zaliczają się nurkowie głębinowi, którzy pomimo sprzętu i specjalistycznego przeszkolenia, nie raz balansują na granicy swojego życia. I to właśnie ta adrenalina i nieodkryte podwodne terytoria najbardziej ich kręcą. Wraki, jaskinie, dziwne przejścia. Coś w tym może i jest, ale czy warto ryzykować aż tak...

 

Terrarystyka

Pająki oglądasz tylko na suficie w kuchni, ewentualnie w zoo. Są jednak na świecie ludzie, którzy z takimi większymi osobnikami i innymi gadami żyją na co dzień. W domach. Śpiąc spokojnie obok nich. Bez obaw, że coś może się stać, kiedy stworzenie wydostanie się ze swojego terrarium. Co ciekawe, jest to podobno lęk, który można przezwyciężyć i jeszcze zakochać się w tych zwierzętach. Jeśli i Ty masz ciągoty ku egzotycznym stworzeniom, zapoznaj się z działem https://www.naszezoo.pl/pl/c/Terrarystyka/161, a kto wie, może już niedługo jakaś oślizgła istota zamieszka w Twoim domu?

 

Wspinaczka

Zapewne wiele osób próbowało już wspinać się po specjalnie przygotowanej ściance, pełnej uprzęży i zabezpieczeń. Świetna sprawa i doskonały trening dla wszystkich mięśni. Są jednak i tacy, dla których to za mało. Oni wolą pokonywać górskie szlaki… zwisając ze skał. Czy to ryzykowne? Tak. Czy można stracić życie – jak najbardziej. Czy warto? To pytanie pozostawiamy do Waszej odpowiedzi… bo widoki na pewno są przepiękne.