Oczekujesz wypoczynku w atmosferze kameralności, spokoju i intymności? Jeśli tak, hotel butikowy jest miejscem stworzonym właśnie dla Ciebie!
Utożsamiane z luksusem hotele butikowe biją rekordy popularności, a co ważniejsze, posiadają coraz przystępniejsze oferty cenowe. Tego typu obiekty turystyczne znajdziemy dziś w praktycznie każdym, większym mieście Polski – od Krakowa, przez Warszawę, aż po Gdańsk (np. tamtejszy Holland House Residence). Zastanówmy się więc, co stoi za sukcesem ,,butików"?
Niewielkie rozmiary
O kameralności danego hotelu decyduje w największym stopniu jego rozmiar. Hotele butikowe to obiekty stosunkowo małe, mieszczące maksymalnie 100, a często jedynie około 20-30 pokoi. Dzięki temu, przebywającym w ich wnętrzach gościom nie towarzyszy poczucie ,,przepełnienia", gwarności oraz wszechobecnego hałasu. Są oni otoczeni przyjemną aurą, zapewniającą pełen relaks i wakacyjny odpoczynek. ,,Butiki" to miejsca wprost stworzone dla osób cieniących nieco stonowany i wyciszony styl spędzania wolnego czasu.
Piękno architektury
Hotele butikowe często przypominają małe ,,dzieła sztuki". Zawdzięczają to przede wszystkim pięknej szacie architektonicznej – zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach. Pomieszczenia mogą być stylizowane na nieco historyzujące, bądź wręcz przeciwnie, na całkiem nowoczesne, wręcz designerskie. O aranżacji hotelu decyduje w dużej mierze pierwotna forma obiektu, w którym został on zaadaptowany – czy jest to staromiejska kamienica, zabytkowy pałacyk, a może opuszczona fabryka. Jedno jest pewne – przebywający w ,,butikach" wielbiciele sztuki budownictwa będą mieli co podziwiać!
Świetna lokalizacja
Wielkomiejskie, butikowe obiekty hotelowe, przeważnie znajdują się w centralnej części danego miasta. Często są to ,,starówki", bądź uczęszczane turystycznie ulice. Tym samym gość ,,butiku" ma wszelkie miejscowe atrakcje na wyciągnięcie ręki. Oczywiście wśród dostępnych ofert wypoczynku znajdziemy również hotele, usytuowane na obrzeżach miast – w miejscach dalekich od zgiełku, choć równie ciekawych pod względem turystycznym.
Wysoki poziom obsługi
Wspomniana wcześniej kameralność i mniejsza ilość gości sprawiają, że obsługa hoteli butikowych może działać w sposób o wiele bardziej zindywidualizowany. Każda zameldowana osoba jest traktowana w wyjątkowy sposób, a jej potrzeby w pełni zaspokajane – tyczy się to chociażby specjalnie dobranej oferty kulinarnej. Zdecydowanie sprawdza się tu powiedzenie, że ,,liczy się jakość, a nie ilość". Dzięki odpowiedniemu podejściu do klienta, hotele butikowe zyskują stałe grono bywalców, którzy powracają co sezon.
Pełna niezależność
Niezależny charakter hotelów butikowych, to być może ich największa zaleta. Większość z nich nie działa bowiem pod szyldem wielkich, międzynarodowych brandów. Dzięki temu ,,butiki" nie muszą podlegać ścisłym, sformalizowanym normom i same wyznaczają swoją drogę rozwoju. Oczywiście zdarzają się obiekty działające w ramach w ramach grup czy sieci hotelowych rozpoznawalnych marek. Przeważnie jednak zachowują one dużą swobodę działania, co pozwala im na realizację własnej hotelarskiej polityki.
Artykuł zewnętrzny