Moto Sfera

Emulator AdBlue - recepta na błędy układu SCR

Emulator AdBlue - recepta na błędy układu SCR

Wprowadzenie coraz większych restrykcji dotyczących emisji spalin samochodowych zaowocowało coraz powszechniejszym montowaniem w autach wtrysków AdBlue, umiejscowionych najczęściej pod maską, w bagażniku czy w sąsiedztwie wlewu paliwa. AdBlue to wodny roztwór mocznika, który gromadzi się w osobnym zbiorniku. Jego zadaniem jest rozłożenie szkodliwych dla środowiska tlenków azotu.

Roztwór ten, w sytuacji nadmiernej emisji tlenków azotu, zostaje przekazany do katalizatora w układzie wydechowym. Pod wpływem wysokich temperatur AdBlue wydziela amoniak, który - wchodząc w reakcję z tlenkami azotu - zmienia szkodliwe związki w parę wodną i cząstki lotnego azotu. Co sprawia, że układ redukcji emisji spalin SCR wysyła potwierdzenie sprawnego działania do silnika. W przypadku awarii któregokolwiek z podzespołów układu - pomp, wtryskiwaczy, sterowników systemu SCR czy czujników poziomu i temperatury mocznika w zbiorniku - emulator AdBlue w pełni zastąpi ich pracę. To niezwykle ergonomiczne i ekonomiczne rozwiązanie dla tych, którzy pragną uniknąć kosztownej naprawy i nieprzerwanie cieszyć się z pełnego zakresu pracy silnika.

 

·        AdBlue emulator - schemat działania

·        Emulator AdBlue - zalety i przeznaczenie

·        Programowe wyłączanie AdBlue

 

AdBlue emulator - schemat działania

Emulator AdBlue to system, który w przypadku usterki któregokolwiek z podzespołów układu redukcji emisji spalin SCR zastępuje jego działanie, przesyłając potwierdzenie poprawności działania do silnika, a co za tym idzie - pozwalając na niezakłóconą pracę jednostki, bez nałożenia ograniczenia mocy czy całkowitego zatrzymania maszyny. AdBlue emulator to rozwiązanie dla samochodów ciężarowych, które - pokonując potężne odległości w ograniczonym logistycznie czasie - nie mogą pozwolić sobie na spowolnienie wykonywania zlecenia przez konieczność wymiany drogich podzespołów czy ograniczenia mocy silnika. 

 

Emulator AdBlue - zalety i przeznaczenie

Emulatory AdBlue można zamontować w samochodach ciężarowych Euro 4, Euro 5 i Euro 6. Dzięki pracy emulatora AdBlue kierowca nie jest zmuszony do dolewania płynu, a w razie usterki któregokolwiek z podzespołów układu SCR - emulator zastąpi je w pełni. Dzięki temu oszczędzimy środki na kosztowną wymianę modułów. Emulator sprawia również, że auto z niesprawnym SCR nie przechodzi w tryb ograniczenia mocy. Co w przypadku diagnostyki pojazdu z zainstalowanym emulatorem AdBlue? Auta takie pozostają w pełni diagnozowalne, a komputer po podpięciu przekazuje informacje o sprawnie działającym układzie. AdBlue emulator nie wpływa także na pracę elektroniki pojazdu. Rzecz jasna instalacja ta nie jest procesem nieodwracalnym. Emulator w każdej chwili można odłączyć, gdy system SCR zostanie przywrócony do stanu używalności. Montujemy emulatory na terenie całej Polski z dojazdem do klienta, oferując pomoc techniczną 24/7, możliwość instalacji próbnej, jak również 2-letnią gwarancję na naszą usługę. 

 

Programowe wyłączanie AdBlue

Nasz serwis oferuje również usługę programowego wyłączania ograniczenia mocy i prędkości, które dotyka pojazdów z niesprawnym układem AdBlue. Proces ten polega na zmodyfikowaniu sterownika w taki sposób, aby samochód z usterką któregokolwiek z podzespołów układu nie wchodził samoczynnie w tryb awaryjny. Programowe wyłączanie pozwoli na uniknięcie wyświetlania błędów z systemu na desce rozdzielczej i przekazywania tej informacji do silnika, co spowodowałoby nałożenie ograniczeń czy całkowite unieruchomienie jednostki. Istnieje także wariant modyfikacji oprogramowania, który spowoduje stałe dozowanie płynu AdBlue bez wyświetlania usterek w komputerze.

Artykuł zewnętrzny