Intymność

Erotyczne zmysły kobiety

Erotyczne zmysły kobiety

Seks to nie tylko prosty, fizyczny odruch. Seksualność zarówno kobiety i mężczyzny jest czymś więcej niż atawistyczną kopulacją. Na stosunki intymne działa wiele zmysłów i uwarunkowań i - co jeszcze bardziej sprawy komplikuje - często są one różne w zależności od płci.

 

Mówiąc o stosunkach seksualnych określanie dokładnie co się powinno robić nie ma najmniejszego sensu. Najczęściej jest to akt spontaniczny i wykraczający poza logikę oraz możliwość kontroli. Nie znaczy to jednak, że nie powinniśmy pamiętać, jakie zmysły odpowiedzialne są za pobudzenie erotyczne kobiety.

 

Smak

Zwykło się używać pojęcia słodki na określenie czegoś dobrego, przyjemnego. I nie bez powodu. Gdy kobieta, a dokładniej jej kubeczki smakowe na języku, poczują słodkość, do jej mózgu przesyłany jest sygnał, który wywołuje podniecenie. Najlepiej do tego nadają się owoce. Słodkie, wilgotne i, gdy podajesz je delikatnie palcami do jej ust, również seksowne. Smak i wilgotne usta pobudzają jej zmysły i wyobraźnię seksualne, a przy okazji: czyż dla ciebie nie będzie to podniecające?

Zapach

Trudno powiedzieć, że zapach bardziej działa na kobietę niż mężczyznę. Obszary mózgu odpowiedzialne za zapach, pamięć i pobudzenie seksualne są ściśle ze sobą związane, więc dotyczy to na równi obu płci. Jednak w przeciwieństwie do mężczyzn, płeć piękne dba o zapach swojego ciała. Faceci różnie do tego podchodzą. Zwróć uwagę w jakim stopniu działa na ciebie przyjemnie pachnąca kobieta i przymierz tą samą miarę w odwrotnym kierunku. Zadbaj o swoje ciało - pachnąca kąpiel i dobra woda kolońska są wskazane. Nie przesadzaj jednak. Wystarczy tyle, by rozładować przyjemnie kojarzącą się wonią jakiekolwiek napięcia i pobudzić zmysły. Zapamiętaj swój zapach, który będzie się jej kojarzył ze świetną zabawą i rozkoszą. Ów zapach będzie w jej pamięci łączony z tym co przyjemne i dobre, więc użyj go, gdy będziesz czuł, że musisz dać jej z siebie więcej niż zazwyczaj.

Słuch

Na seksualność kobiety duży wpływ mają czynniki zewnętrzne pobudzające jej wyobraźnię. Np. mocno pobudza jej wyobraźnię seksualną odkrywanie tego co podnieca partnera. Niebagatelne znaczenia ma to, co słyszy. Nie bądź milczkiem. Wydawanymi zmysłowymi odgłosami dawaj znać o swoim podnieceniu i zadowoleniu. Na miejscu będą pojękiwania, gdy partnerka trafi w to co sprawia ci przyjemność podczas seksu oralnego. Gdy w nią wejdziesz, twój sapiący, zmysłowy oddech da jasny sygnał, że jest ci dobrze. W żadnym wypadku nie mowa tutaj o jakimkolwiek udawaniu, lecz jest to apel, by nie starać się kontrolować swoich odruchów. Z korzyścią dla obojga.

Wzrok

Tak jak ciebie, tak i partnerkę podniecać mogą obrazy, choćby widziane jedynie przez chwilę. Widząc cokolwiek kojarzącego się z seksualnością kobiety zwykle reagują pobudzeniem seksualnym. Możliwe, że film erotyczny czy pornograficznym byłbym dobrym rozwiązaniem, jeśli jej to odpowiada. Jednak lepiej stań z nią naprzeciw lustra i zacznij pieścić, całować tak, by to widziała. Połączenie dotyku i obrazu wielokrotnie zwiększy jej podniecenie. Kobieca seksualność jest zdecydowanie bardziej uzależniona od tego, co rodzi się w jej umyśle i wyobraźni, a takie bodźce zdecydowanie w tym pomagają oraz ułatwiają jej osiągnięcie orgazmu.

Dotyk

Rzecz elementarna w kontaktach seksualnych, tak w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Z pewnością wiesz o strefach erogennych. Większość mężczyzn szybko jednak zapomina o pobudzaniu, dotykaniu ich. Zapomina również o doprowadzeniu kobiecego ciała do odpowiedniej temperatury. Oczywiście można zastosować standardowe rodzaje dotyku, niekoniecznie jedynie dłonią. Usta i język są bardziej zmysłowe, a na dodatek wilgotne i delikatne. Jednak można również zacząć od masażu stóp, który rozładowuje napięcie i zwiększa temperaturę ciała oraz pobudza nerwy, które dochodzą również do jej genitaliów. Dobrze jest różnicować temperaturę ciała raz to schładzając (np. topniejącą trzymaną w dłoni kostką lodu z której krople powoli będą spadać na jej podbrzusze), a innym razem powodując fale ciepła (np. całując i liżąc wewnętrzne partie jej ud).

To tylko wskazówki ogólne. Reszta zależy od jej i twojej fantazji. A warto się postarać.