Intymność

Fantazje erotyczne

Fantazje erotyczne

Niemal każdy z nas od czasu do czasu oddaje się fantazjom seksualnym. Scenki, które przywołujemy w marzeniach, mogą być bardziej lub mniej rzeczywiste. Wywołują je obejrzane filmy i pisma pornograficzne, erotyczna literatura, intymne przeżycia z przeszłości, a czasem nawet luźne skojarzenia, nie związane z miłością.

 

Fantazje seksualne rozpalają zmysły, potęgują podniecenie, wzbogacają miłosny repertuar. Za sprawą marzeń seks staje się niejednokrotnie niczym nie skrępowaną, ekscytującą przygodą.

Fantazje seksualne towarzyszą nam prawie przez całe życie. W młodości kształtują budzący się erotyzm, w wieku dojrzałym ożywiają zbliżenia, w późniejszych latach pomagają na nowo rozbudzać wygasającą nieco namiętność.

 

fantazja fajna

 

Im częściej fantazjujemy, tym więcej nasz organizm wytwarza hormonów, które powodują, że chcemy się kochać. Marzenia erotyczne mają więc duży wpływ na udane życie intymne. Jeśli kobieta - rozbierając się, kąpiąc, perfumując - słowem przygotowując się do miłosnej nocy przywołuje to, o czym wielokrotnie marzyła, intensywniej odczuwa wzbierające podniecenie. Także mężczyzna, który snuje w myślach wizje o upragnionym seksie, staje się gorętszym kochankiem.

Może się jednak zdarzyć, że wizje zakłócają lub wręcz uniemożliwiają współżycie. Dzieje się tak, gdy partner jest wręcz obsesyjnie przywiązany do konkretnego wyobrażenia i bez niego nie potrafi się podniecić. Marzenia seksualne mają także destrukcyjny wpływ na tych kochanków, którzy zamiast koncentrować się na wzajemnych reakcjach, myślą wyłącznie o urzeczywistnieniu swoich fantazji.

 

Kobiety

na ogół marzą, że uczestniczą w jakiejś bardzo podniecającej sytuacji, w której jednak nie chciałby brać udziału naprawdę. Wiele pań fantazjuje o zbiorowym gwałcie. Takie myśli świadczą zazwyczaj o tęsknocie za przeżyciami bardziej intensywnymi niż te, których doświadczają.

Są i takie, które chciałyby publicznie się rozebrać, inne marzą o posłusznym i zawsze gotowym do uprawiania miłości niewolniku, jeszcze inne, że kochają się z atrakcyjną kobietą. Marzenia erotyczne dotyczą często scenerii intymnego spotkania. Seks nad brzegiem morza przy zachodzącym słońcu, na leśnej polanie, przy szumiącym wodospadzie lub płonącym kominku dodaje wymyślonym zbliżeniom romantyzmu lub pikanterii. Bohaterem erotycznym jest zazwyczaj obcy, wyidealizowany mężczyzna. W zależności od upodobań, bywa delikatny i czuły lub gwałtowny i zdecydowany.

 

Mężczyźni

w swoich marzeniach seksualnych najczęściej występują w charakterze widza wyimaginowanych scenek miłosnych, w których np. kobiety obdarowują się wyrafinowanymi pieszczotami. Fantazjują także o tzw. mocnym seksie z nieznajomą w windzie lub z długonogą blondynką na siedzeniu pędzącego samochodu.

Często marzą o seksie grupowym lub uprawianiu miłości w miejscu publicznym. Rozkoszują się myślą o seksie oralnym, podnieca ich również wyobrażenie żeńskich narządów płciowych w powiększeniu. Wielu mężczyzn w fantazjach kocha się z koleżanką z pracy, dziewczyną z sąsiedztwa lub gwiazdą filmową. Jeśli śnią o nieznanych kobietach, to są one wiecznie młode, uwodzicielskie, nienasycone seksualnie i ogromnie doświadczone w sztuce miłości.

Może warto wykorzystać to w życiu? Może właśnie opowiedzenie ukochanej osobie o swoich fantazjach wzbogaci życie seksualne? Ważne jednak aby powiedzieć raczej o tym, co chcemy przeżyć, a nie o kim fantazjujemy. Tak na wszelki wypadek.