Moto Sfera

Felgi aluminiowe dlaczego są tak popularne

Felgi aluminiowe - dlaczego są tak popularne?

Felgi aluminiowe mają wiele zalet. Ich duża oferta oraz coraz bardziej przystępne ceny powodują, że ciągle przybywa osób, które decydują się na ich zakup. Warto zatem zadać sobie pytanie, dlaczego felgi aluminiowe są tak popularne i co o tym decyduje. Oto kilka spostrzeżeń na ten temat.

 

Rynek felg aluminiowych w Polsce jest bardzo duży. Ich rosnąca w ostatnich latach popularność spowodowana jest między innymi obniżeniem cen do poziomu dostępnego dla przeciętnego posiadacza samochodu. W sprzedaży jest niezliczona ilość wzorów i kolorów takich obręczy, dzięki czemu każdy może znaleźć odpowiadający mu model, który będzie spełniał jego oczekiwania. W naszym centrum posiadamy bardzo szeroki wybór felg aluminiowych. W ofercie jest prawie 50 tysięcy produktów tego rodzaju. Jest więc w czym wybierać - mówi Łukasz Korczyk z centrumfelg.pl.

 

Design

Zmiana felg stalowych na aluminiowe jest najprostszym i najtańszym możliwym do wykonania tuningiem wizualnym pojazdu. Dzięki odpowiednio dobranym obręczom, auto może uzyskać indywidualny i unikatowy styl – na przykład sportowy charakter oraz wrażenie dynamiki samochodu. Stopy aluminium wykorzystywane do produkcji felg są bardzo łatwe w obróbce. Z tego powodu istnieje taka różnorodność modeli. Za odpowiednią opłatą możliwe jest zamówienie indywidualnego wzoru.

 

Zalety użytkowania

Istnieje wiele korzyści wynikających z zamiany felg stalowych na aluminiowe. Po pierwsze obręcze aluminiowe są odporniejsze na uszkodzenia. Ich plastyczność gwarantuje, iż przy niewielkim uderzeniu nie pękną, lecz się tylko odkształcą. Dlatego powietrze z opony nie będzie uchodzić gwałtownie, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. Gwarancję jakości i wykonania obręczy aluminiowych uzyska się, jeżeli wyprodukowane zostaną przez jednego z renomowanych producentów. Po drugie, kolejnym atutem felg aluminiowych jest fakt, iż materiał z jakiego są wykonane bardzo dobrze pochłania ciepło, a więc poprawia chłodzenie układu hamulcowego. Po trzecie praktycznie nie istnieje problem korozji. Obręcze aluminiowe są bardzo dobrze zabezpieczone. Pokrywane są warstwą lakieru bazowego, następnie bezbarwnego, a na koniec jeszcze podkładem antykorozyjnym. Dopiero uszkodzenie obręczy przyspiesza proces utleniania się aluminium.

Miłośnicy felg aluminiowych na pewno nie dadzą się przekonać do felg stalowych. Dla nich walory wizualne obręczy z aluminium są niezastąpione. Jeśli jednak obawa przed felgami z aluminium dotyczyła kosztów zakupu, czy uciążliwości użytkowania, to już nawet krótkie rozeznanie na rynku tę wątpliwości rozwiewa. Felgi aluminiowe są trwałe i funkcjonalne, więc ich coraz większa popularność nie powinna nikogo dziwić.

 Reklama

*Zdjęcie: flickr.com CC BY-SA 2.0