Żyć Dobrze

Feromony lepsza strona życia

Feromony – lepsza strona życia

Słowa profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza, które zacytuję poniżej, zainspirowały mnie do kolejnej próby podjęcia tematu o feromonach: Feromony oczywiście istnieją. Działają na naszą podświadomość. Najpierw odkryto feromony męskie. Na Zachodzie używają ich przed wszystkim panowie. Nie dam głowy, że to, co jest oferowane na naszym rynku, to są feromony. Musiałbym zbadać taki ekstrakt i przeprowadzić eksperyment na studentach, czy to działa. Wtedy dopiero mógłbym jednoznacznie odpowiedzieć, czy sprzedawany preparat jest prawdziwy.

 

Poczytałem więc kilka blogów i forów internetowych, gdzie aktywnie włączyłem się do dyskusji. Czas przedstawić wyniki tej pracy.

 

Czy feromony działają?

Oczywiście pytanie to zaczepnie przedstawiłem jednoznacznym twierdzeniem, że feromony nie działają. I zaczęło się. Oczywiście znalazłem kilku zwolenników tego stwierdzenia, jednak przegraliśmy z kretesem. Okazało się bowiem, zdaniem aktywnych w tym temacie internautów, że można to przyjąć za zasadne tylko w następujących przypadkach:

  1. Użyłeś produktu podrobionego, który zapewne nawet koło feromonów nie leżał,
  2. Zastosowane feromony były zbyt słabe, albo nieodpowiednie,
  3. Jeśli zaś użyłeś dobrych feromonów to zapewne z braku wiedzy liczyłeś na cud zamiast wykazać towarzyską inicjatywę.

W przypadku punktu pierwszego nie ma nic więcej do dodania. W punkcie drugim wspominam o nieodpowiednich feromonach. Być może jest to nieodpowiednie stwierdzenie, ale chodzi o fakt, że w różnych produktach dostępnych na rynku, różna jest zawartość poszczególnych feromonów. Przypomnę, że podstawowymi atraktantami seksualnymi są: Androstenol, Androstenon, Androstadienon czy też Estratetraenol.

Punkt trzeci to podstawowy błąd nowicjuszy. Brak odpowiedniej wiedzy prowadzi do frustracji. Tu warto przypomnieć, że feromony to w przenośni „klucz", aby jednak otworzyć zamek nie wystarczy go posiadać, trzeba jeszcze wykonać nim kilka ruchów aby uzyskać pożądany efekt.

Nie ukrywam, że wypróbowałem feromony na sobie. Zakupów dokonałem w kilku miejscach. Na pierwszych pięć zakupów skuteczność potwierdzam jedynie trzech preparatów. Pierwszy kupiłem w wyspecjalizowanym, markowym sklepie. Z tego byłem bardzo zadowolony, jednakże cena powala większość. Przewaga takiego punktu zakupu to możliwość konsultacji i organiczne sprawdzenie ewentualnego zapachu, porażka to cena. Kolejne cztery zakupy to Internet (postanowiłem oszczędzać). Dwa razy tanie podróbki i dwa razy rewelacja.

 

Dla kogo feromony

Generalnie można powiedzieć, że dla każdego - dla niej i dla niego. Wszystko zależy od tego do jakich celów chcemy ich używać.  Przypomnę, że stosowanie feromonów nie musi mieć podłoża seksualnego. Odpowiednie feromony stosuje się skutecznie w biznesie i spotkaniach towarzyskich. Kwestia wyboru skutecznego produktu na różne okazje to w dużej mierze niestety indywidualne eksperymentowanie.

Podsumowując burzliwą dyskusję internetową mogę odpowiedzialnie stwierdzić, że feromony to w pewnym sensie...

 

Sposób na życie

W końcu każdy z nas jest inny. Stosowanie feromonów jest kwestią praktyki i nabytego doświadczenia. Niektórzy potrzebują większej ilości feromonów od innych by poddać się ich wpływowi. Jest to sprawa indywidualna.

Ideałem byłoby używanie feromonów codziennie, wychodząc do sklepów, biblioteki, kina, itp., nie tylko do klubu czy baru. Zdarzają się osoby, które nie odnoszą sukcesu w zatłoczonych, zadymionych pubach (gdzie już znajduje się olbrzymia ilość bodźców dla zmysłu powonienia oraz VNO), natomiast osiągają bardzo dobre rezultaty używając feromonów podczas codziennych zajęć. I nie wiedzieć czemu, nagle człowiek nabiera pewności siebie, a życie staje się bardziej kolorowe.

 

Czas działania feromonów

W każdym przypadku efekt działania utrzymuje się od czterech, do sześciu godzin po zaaplikowaniu, zanim całkowicie się ulotni. Działają do momentu ulotnienia się zapachu perfum. Jeżeli spryskasz nimi ubranie, pozostaną na nim przez długi czas, nawet przez wiele dni. Jednakże, jeśli następnego dnia dokonasz ponownej aplikacji, sumaryczna ilość feromonów może przekroczyć zalecaną dawkę (dokładnie jak w przypadku perfum).

Ładnie pachnąca woda toaletowa może znacząco poprawić odbiór osoby, która dodatkowo używa feromonów. Z tego też względu niektóre feromony posiadają swój własny, zazwyczaj zmysłowy zapach.

Myślę, że do tematu jeszcze wrócimy.

 

Jako, że popieramy źródła sprawdzone i wiarygodne, to zachęcamy was do odwiedzenia jednego z najsolidniejszych dystrybutorów feromonów.To nie tylko sklep, ale i kopalnia wiedzy o feromonach.

Polecamy: FEROMONY

(b)