Żyć Dobrze

Filmowy relaks przed telewizorem

Filmowy relaks przed telewizorem

Postęp technologiczny sprawia, że nasze życie staje się łatwiejsze. Jeździmy do pracy samochodami, komunikujemy się między sobą za pomocą smartfonów, a wiadomości przesyłamy pocztą elektroniczną. Jednak, pomimo tego, że nasz wysiłek fizyczny został znacząco zmniejszony, wykorzystywanie w pracy naszego umysłu, zdaje się równie męczące, jak praca fizyczna.

 

Wracamy do domu zmęczeni, z głowami przepełnionymi tabelkami, wyliczeniami oraz niezałatwionymi sprawami. Szukając rozrywki włączamy telewizor. Jeśli chcemy mieć przed oczami obraz doskonałej jakości, sprawiający wrażenie realizmu, warto zainwestować w sprzęt wysokiej klasy.

Oto propozycja nadesłana przez redcoon.pl

panasonic1Do takich modeli należy na przykład Panasonic TX-P50ST60E. Ten pięćdziesięciocalowy telewizor plazmowy zaskakuje głębią i naturalnością obrazu w jakości Full HD. Dynamiczna animacja zaskoczy wszystkich fanów filmów akcji czy rozgrywek sportowych. Infinite Black Pro to system, który oferuje niespotykaną dotąd głębię czerni, niezależnie od intensywności oświetlenia pomieszczenia, w którym oglądamy film. Na Panasonicu obejrzysz w świetnej jakości zarówno telewizję cyfrową jak i multimedia z przenośnych pamięci USB. Dzięki bezprzewodowej technologii WiFi, zyskasz wiele użytecznych funkcjonalności. Jeśli jednak pragniesz wrażeń, włącz ulubiony film w standardzie 3D i na dobre zanurz się w akcji ulubionego filmu.

Sony KDL-32W655 to doskonała propozycja dla tych, którzy mają nieco mniej miejsca przeznaczonego na telewizor. Przekątna tego modelu to zaledwie trzydzieści dwa cale, jednak jakość obrazu (Full HD) jest nadal bardzo wysoka. Silnik wizualny X-Reality Pro pozwala na uzyskanie doskonałych efektów wizualnych niezależnie od źródła sygnału wideo. Ekran idealnie odwzorowuje barwy i uwypukla szczegóły, których normalnie byśmy nie zauważyli. Atrakcyjność Sony dodatkowo podnoszą dwa wyjścia HDMI pozwalające podłączyć do telewizora odtwarzacz Blu-ray, konsolę lub inne wybrane urządzenie źródłowe wyposażone w odpowiedni interfejs. Wbudowany moduł WiFi pozwala na podłączenie się do domowej sieci. Możliwe jest także strumieniowe przesyłanie multimediów przez DLNA.

Ostatnim z proponowanych przez nas telewizorów jest czterdziestodwucalowy LG ELECTRONICS 42LA640S. Ledowe podświetlanie ekranu nie tylko zapewnia doskonałą jakość wyświetlanego obrazu Full HD, ale jest również oszczędne, gdyż zużywa zdecydowanie mniej energii, niż konkurencyjne technologie. System Cinema 3D to idealna opcja dla fanów sal kinowych. Dzięki tej funkcjonalności można oglądać ulubione filmy w trzech wymiarach i poczuć się jak na prawdziwym seansie kinowym. Oprócz tego podwyższony współczynnik odświeżania obrazu Motion Clarity Index 200 Hz zapewnia doskonałe odwzorowanie ruchu na ekranie, co dodatkowo podnosi komfort oglądania. Telewizor wyposażono ponadto w potrójny interfejs HDMI z łączem MHL otwierającym szerokie możliwości podłączania zewnętrznych urządzeń źdródłowych HD ( w tym smartfonów) oraz moduł sieci bezprzewodowej WLAN, dający dostęp do szeroko pojętej rozrywki internetowej.

Każdemu należy się choć chwila relaksu w ciągu dnia a odpowiednio dobrany model telewizora, pozwoli uczynić tę chwilę jeszcze przyjemniejszą. Wystarczy usiąść na kanapie czy w ulubionym fotelu, chwycić pilota i razem z ulubionymi bohaterami wkroczyć w filmowy świat kolorów, akcji i przygody.